Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х."Тъжа"-гр".Априлци"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

    Янко звъннете от сега! Първите 10 отиват. После може да си изиквате друг маршрут на връщане. Само трябва да попитате. Ако искаш съдействие звънкай.
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #17
      От: х."Тъжа"-гр".Априлци"





      Положението от днес пътят е сух и става, средна скорост за изкачване от Априлци 8 км час.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

        И Кадемлийското пръскало има доволно вода като за този сезон на годината. Хубава разходка!

        Коментар


        • #19
          От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

          Да прибавя че предпочитам качването от север пред слизането на юг.
          Много много по дълго е ( три пъти повече километри ).
          Следващия път ще се кача и сляза от север.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188041

            Това от миналата година.
            Ако го правя 2 път (което е малко вероятно) и аз този път бих предпочел качване от Априлци (север).
            Сверната част е много по-камениста и стръмна от южната.
            Не зная с какво е идеята да го минавате но за джип предполагам не е проблем.
            Аз слизах от там с мотор, не е някакво безумно трудно трасе но все пак следващият път бих предпочел да го качвам.
            И в никакъв случай отново сам.
            Имам предвид с мотор!

            "Пътят" иначе е отворен, от южната страна има пропускателен пункт на който те записват и продължаваш.
            От север няма нищо.

            За съжаление малко късно виждам мероприятието за изкачване на Ботев.
            Бих се включил и аз с ендуро но следващият уикенд съм си планирал вече разходка из Пирин.
            Пеша, естествено!
            Та... Приятно изкарване пожелавам на групата.
            Враг усраине

            Коментар


            • #21
              От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

              Здравейте!
              Мисля да се разходим семейно до водопада през един от почивните дни. След прочетеното в различните теми, стигнах до извода да минем през село Тъжа.
              Нямам Гармин, а Гугъл ми дава път до връх Ботев.
              Има ли някаква отбивка, която бих могъл да пропусна?
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • #22
                От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                Има път за Ботев но само с разрешение от парк Централен Балкан иска се разрешение 3 дена преди това.
                С какъв автомобил ще ходите?
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #23
                  От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                  От село Тъжа през Кадемлийското пръскало до хижа Тъжа, че и до Априлци е свободен пътя и отворен за достъп. Само на една бариера записват кой минава. От хижа Тъжа към Ботев е абсолютно забранено, има две постоянни бариери и патрули. Последствията са сериозни при нарушение.
                  Но това го пише и нагоре в темата, моля прочетете преди да питате
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                    Вероятността да се объркаш някъде е само в с.Тъжа.

                    Пътя не е подходящ за лек автомобил.

                    Коментар


                    • #25
                      От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                      Ще пътувам с Теракан. Понеже прочетох за забраните, затова питам.
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • #26
                        От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                        По план ще ходим само до Кадемлийското пръскало. Ако времето е подходящо, ще си направим и разходка пеша наоколо.
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • #27
                          От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                          [QUOTE=Veni1;3023778]Вероятността да се объркаш някъде е само в с.Тъжа./QUOTE]

                          Естествено точно това направих! В магазина на центъра любезно обясняваха на един колега с BMW 740, че може да стигне до горе с колата само ако
                          я е прежалил.... След това им се натресох аз... Обясниха да карам само направо, като са имали в предвид главния път...
                          Е да, ама не. Аз продължих буквално направо. Пътя мина през едно поле с лавандула и влезе в балкана. След като се изкачвахме около 30 мин.,
                          извадихме късмет на едно тясно място да се разминем с колеги, които слизаха надолу. Обясниха ми, че съм тръгнал към някакви поляни, а водопадите са
                          на.... Върнахме се в селото и едно момче на около 12-14 години буквално ми каза след колко метра в коя пресечка да завия... Успяхме да стигнем. Снимките
                          не дават ясна представа за красотата на гледките...
                          Бих искал да се извиня за глупавите въпроси в по-горните ми постове, но аз мислех, че за да се стигне до Кадемлийското пръскало, първо се минава през х. Тъжа.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • #28
                            От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                            Да попитам и аз за времето нужно да се стигне от гр. Априлци до с. Тъжа - чисто ориентировъчно. Мисля да си направим такава разходка следващата или по-следващaтa седмицa. Питането ми е за да се ориентирам горе-долу какво време ще ми отнеме и с какво време ще разполагам. Ще го правим с Витарата и идеята на разходката е да се спира и гледа на интересните места, а не да се препуска. Това, че го дават валежи, трябва ли да ме уплаши ? По снимките от този маршрут не виждам кални места, големи коловози, дълбоки реки, но все пак да попитам ?

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • #29
                              От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                              Ако ще се връщате по същия път не си струва да ходите до с. Тъжа. не пропускайте Бабското пръскало(х. Триглав). Всичко е в рамките на деня.

                              Коментар


                              • #30
                                От: х."Тъжа"-гр".Априлци"

                                Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                                Да попитам и аз за времето нужно да се стигне от гр. Априлци до с. Тъжа - чисто ориентировъчно. Мисля да си направим такава разходка следващата или по-следващaтa седмицa. Питането ми е за да се ориентирам горе-долу какво време ще ми отнеме и с какво време ще разполагам. Ще го правим с Витарата и идеята на разходката е да се спира и гледа на интересните места, а не да се препуска. Това, че го дават валежи, трябва ли да ме уплаши ? По снимките от този маршрут не виждам кални места, големи коловози, дълбоки реки, но все пак да попитам ?

                                Поздрави !
                                Виж другата тема. Мисля че разстоянието е 16-20км, т.е около 2 часа. Няма да имаш проблеми с дъжда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X