Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вади разрешително за КНО?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се вади разрешително за КНО?

    Здравейте, каква е процедурата за притежание на КНО?
    На практика не ми трябва пистолет, но от любов към оружията....
    Имам няколко ловни пушки.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Как се вади разрешително за КНО?

    Като един образцов самовлюбен индивид ще си позволя да се самоцитирам от една тема намираща се няколко реда по-надолу в раздела. Не знам дали имаш изкаран курс за безопасно боравене с оръжие (или както там беше името му). Ако нямаш можеш да го смяташ за точка 0 в списъка. :
    "Аз ще се прецакам да пиша
    Това, че имаш изкаран курс е някакво начало...и толкова. От въпроса ти личи, че си пропуснал четенето. По принцип в интернет страниците на няколко РУП-а има изнесен списък с документите нужни за получаване на разрешително.
    За да получиш образец №3 има още няколко неща които трябва да се случат.
    1. Изкараваш документ от следствена служба, че срещу теб няма заведено дело
    2. Документ от психото, че не се водиш на отчет, предполагам имаш, на мен поне ми го искаха преди да изкарам курса
    3. Свидетелство за съдимост - същото като т.2
    4. Документ от кварталния,че те е проучил и такъв за касата в която ще съхраняваш оръжието.
    5. Диплома за завършено образование
    6. Мотивация за какво аджеба ти трябва това оръжие.
    7. (евентуално) Документ за членство в спортен клуб ако ще вадиш спортно разрешително.
    8. Документи за платени такси (придобиване и съхранение, прострелка, промяна (ако се наложи) )
    9. Минаваш беседа с шефа на РУП

    Ако всичко мине добре, получаваш разрешително за закупуване със срок на валидност 3 месеца. След като купиш оръжието, го носиш в служба КОС където го прострелват, дават ти документ за това и ти издават образец 3.
    В общи линии всяко посещение в КОС-а е свързано с някаква такса.

    По принцип всичко е свързано с пари освен т.9, като най-често тя се оказва препъни камък за ентусиастите.
    Това, че си на 23г. не е задължително но е много вероятно да е проблем.
    На теб за какво ти е оръжие?"

    Та така... Това, че си ловец, може да го ползваш за мотивацията си. Образец 3 е разрешителното за носене и употреба.
    42

    Коментар


    • #3
      От: Как се вади разрешително за КНО?

      Точно по точка 6 ме интересува какво да правя?
      На практика не ми трябва за нищо, просто искам без причина, но това как да го обоснова?
      Затова ме интересува какви са вариантите?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Как се вади разрешително за КНО?

        Точно по точка 6 ме интересува какво да правя?
        На практика не ми трябва за нищо, просто искам без причина, но това как да го обоснова?
        Затова ме интересува какви са вариантите?

        Не съм на 23, на повечко съм за съжаление, някъде в профила ли ми излиза тази възраст, да я коригирам.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: Как се вади разрешително за КНО?

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...98#post2971198
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Как се вади разрешително за КНО?

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение

            Не съм на 23, на повечко съм за съжаление, някъде в профила ли ми излиза тази възраст, да я коригирам.
            Това за възрастта е останало от предната тема, не е насочено към теб а към човека на който съм отговарял там.
            Относно мотивацията има много написано във форума и нищо от написаното не може да бъде прието като "абсолютно". Зависи от началника и от косаджията (по принцип началниците ги слушат).
            42

            Коментар


            • #7
              От: Как се вади разрешително за КНО?

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              ... Това, че си ловец, може да го ползваш за мотивацията си...
              Tова какво точно ще рече?!?
              Последно редактирано от derhunter; 26-08-16, 13:26.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #8
                От: Как се вади разрешително за КНО?

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Tова какво точноще рече?!?
                Ще рече, че може да спомене, че го е гонил бесен глиган стръвник с половин кило бренеке в главата но все още жив и видиш ли ако има пищол (Марголин например) ще може благополучно да се отбранява от Мечо Пух и Прасчо.
                С последното изречение поздравявам всички филолози.

                sent from smartphone
                42

                Коментар


                • #9
                  От: Как се вади разрешително за КНО?

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Ще рече, че може да спомене, че го е гонил бесен глиган стръвник с половин кило бренеке в главата но все още жив и видиш ли ако има пищол (Марголин например) ще може благополучно да се отбранява от Мечо Пух и Прасчо.
                  С последното изречение поздравявам всички филолози.

                  sent from smartphone
                  Супер! Tова е полезна информация, ако е достоверна, защото аз за първи път чувам, че ловен мотив за КНО помага за получаване на разрешително!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От КОС-аджията не зависи много, но КНО е забранено за ловни цели и това като мотив няма да ти помогне. За самоотбрана също. Основно мотивацията е зора. Освен ако не е за колекциониране, но тогава трябва да го занесеш за обезопасяване. Ако е от любов към оръжието, защо не? Обезопасеното оръжие не е увредено. Набиват му втулка от мек метал в патронника, която да издържа на сила от 10N и готово. Обезопасено против сработване по предназначение не е като за музейните експонати, тотално увредено, няма заварки или дупки по цевта. Ако е за спортни цели е друго, но тогава трябва да си член на спортен клуб със съответната членска карта и има особенности при пренасянето му ( не носене, а пренасяне).

                    Също така, според последните промени в ЗОБВВПИ, не трябва през последната 1 или 3 ( не се сещам в момента) години да си нарушавал обществения ред ( разбирай разпоредбите на общината и др. нормативни документи, не си настаняван за лечени в психодиспансер, не си настаняван в изтрезвително заведение, тука е работата на кварталния) и срещу тебе да няма подавани жалби. А относно списъка на колегата преди мен искам да уточня, че ти трябва медицинско, че не страдаш от психични заболявания ( пак според изискванията на ЗОБВВПИ). А относно кварталния, вече се попълва декларация, че ще съхраняваш оръжието според изискванията на закона (чл.98 ал.1). А относно таксите са: 20 лв. такса за придобиване на огнестрелно оръжие. След издаване на разрешението за придобиване, същото важи 3 месеца. Едва след придобиване се плащат две такси по 20лв. за съхранение и за носене и употреба на ОО съответно, съгласно тарифа с не знам си какъв номер( мисля, че беше 14). Такса прострелване мисля, че беше 10 лв, ама не съм сигурен и 5 бр. боеприпаси. Ако оръжието не е ново, последната такса не се плаща и оръжието не се прострелва, но се прилага удостоверение за технически преглед на същото. Задължително е прехвърлянето на ОО пред служител на КОС при РУ по регистрация на оръжието, който попълва отрязъка на разрешението за придобивана. Ако е ново от магазин това е задължение на продавача. В последствие е задължителна регистацията на оръжието в РУ по постоянен адрес, или по адрес на съхрание на оръжието в 14 дневен срок.
                    Последно редактирано от derhunter; 18-08-16, 11:36.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се вади разрешително за КНО?

                      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                      ...гонил бесен глиган стръвник с половин кило бренеке в главата но все още жив и видиш ли ако има пищол (Марголин например) ще може благополучно да се отбранява от Мечо Пух и Прасчо...
                      Не може ли да мине за някакъв вид самозащита все пак? ( на 6:29, не е май баш бесен глиган ама става за илюстрация)

                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се вади разрешително за КНО?

                        Предложенията за одобрение и отказа на молба за КНО се изготвят от КОСаджията до началника на РПУ, тоест седенете си поговорете като възпитани мъже с косето и разберете какви неща да посочите в документите, при един косаджия ще са актуални едни неща при друг съвсем други, просто се иска малко познаване на закона и мъжка приказка с полицая.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се вади разрешително за КНО?

                          Верно ли е, че ако си продадеш оръжието ти отнемат разрешителното и, ако след това решиш да си купуваш трябва да си вадиш отново разрешително?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се вади разрешително за КНО?

                            Тоест 100годишното ловджийство не ти носи даже и неписани плюсчета?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се вади разрешително за КНО?

                              Ами нещо такова - директно си ми прибраха разрешителното и го забодоха на декларацийката, че си продавам пушката - баси и тъпотията!?! Аре да те накарата да приложиш актуални свидетелства за съдимост и от прокуратурата ОК, ама всички други, + събеседването с кварталния + чакане+такси ми се вижда абсурдно!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X