Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вади разрешително за КНО?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се вади разрешително за КНО?

    Абсурдно е нищо, но наистина не намирам думи! Ами ако двама си ги сменяват законно чрез покупкопродажба в едно и също районно и двамата ли ще почват от А с пари, документи и събеседване... .
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Как се вади разрешително за КНО?

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Верно ли е, че ако си продадеш оръжието ти отнемат разрешителното и, ако след това решиш да си купуваш трябва да си вадиш отново разрешително?
      Вярно е.
      Разрешителното важи за оръжието което е записано в него. Ако имаш две и повече оръжия записани в него и продадеш едно или повече, разрешителното важи за оставащите. Но няма разрешително без кокнкретно оръжие. Ако в СРОКА НА ДЕЙСТВАЩО разрешително придобиеш ново има облекчена процедура, описана е в закона, но таксике са си пълните. Същото важи и при "размяна". Принципа е - има оръжие, има разрешително, няма оръжие - няма разрешително. Изтече ли му срока или си го "изгубил" поради липса на оръжие - пълната процедура.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #18
        От: Как се вади разрешително за КНО?

        Явно поредната милиционерска малоумщина! Или просто това си е норма в милиционерска държава!

        п.п. са некой да не ми каже, че аз съм си виновен, че не съм чел закона - очаквам в закона да има капка логика и здрав разум мин!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Как се вади разрешително за КНО?

          То ако няма никаква процедура и разр.е в срок, не могат да се мотивират защо ти прибират парата за следващо или размяна. Не са се сетили, ако шитнеш единственото си МПС да ти взимат и книжката и вадиш нова по облекчена процедура и парите напред.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #20
            От: Как се вади разрешително за КНО?

            Аз ли нещо не доразбирам, или май си не съм в час? Бушидо сякаш говори за ловно оръжие, а не за късо. Регламентът за ловно, си е облекчен принципно доколкото знам - няма го прословутото "събеседване" конкретно. Става въпрос за формалности и такси - или?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #21
              От: Как се вади разрешително за КНО?

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Аз ли нещо не доразбирам....
              Не . Ама от първосигнални драскачи как да напишеш нещо.

              Коментар


              • #22
                От: Как се вади разрешително за КНО?

                Добре де, приложението ли ще ти вземат или разрешителното, ако се разделиш с това дето е в приложението ПРЕДИ ДА ТИ ИЗТЕЧЕ СРОКА НА РАЗРЕШИТЕЛНОТО?
                пп питам, не споря и не познавам закона повече от повечето
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Как се вади разрешително за КНО?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  То ако няма никаква процедура и разр.е в срок, не могат да се мотивират защо ти прибират парата за следващо или размяна. Не са се сетили, ако шитнеш единственото си МПС да ти взимат и книжката и вадиш нова по облекчена процедура и парите напред.
                  Колега, не е точно така. Не съм адвокат на "процедурата", но разрешителното е за съхраняване и носене на оръжие в предвидените от закона видове и случаи. Разрешителното се издава за определено по марка, модел и сериен номер оръжие на конкретно лице. Имаме "твърда" връзка, притежател - оръжие.
                  След като не притежаваш това конкретно оръжие, разрешителното е безпредметно.
                  Книжката / свидетелството за правоуправление удостоверява, че имаш уменията да управляваш МПС от съответната категория. То не е свързано с определена марка, модел и регистрационен номер МПС.
                  Същото може да се каже и за свидитилството за завършен курс за боравене с оръжие, но то е само един от изискуемите документи. необходимо, но не достатъчно условие.
                  Свидетелството за правоуправление също може да се отнема, но по друг законов ред.
                  Всичко е въпрод на действаща нормативна база. Дали ни харесва или не, е друг въпрос.

                  П.П. Относно таксите. Въпроса е за пари. МВР не е писало закона, то го изпълнява. Психодиспансера, следствието и съда също събират такси. Защо трябва да плащаш за да доказваш, че си редовен. По-просто и лесно е МВР да си прави служебно тези три проверки в масивите, но....
                  Последно редактирано от Chicho1; 26-08-16, 22:18.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се вади разрешително за КНО?

                    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                    МВР не е писало закона, то го изпълнява.
                    Точно. Обичайната мюлцюнерска мантра. "Ние тоя тъп пътен знак не сме го слагали - ние само следим (и глобяваме) що не го спазвате"... Не че нещо се явявам адвокат на бушидо, ама логиката му е абсолютно вярна - все едно да ми вземат книжката щото съм си продал колата. Аз или съм вменяем да управлявам ППС или не съм. Дали притежавам конкретен автомобил, с конкретен № на двигател/рама, няма абсолютно никакво отношение към това дали съм правоспособен шофер или не. Същото и за оръжието - дали притежавам оръжие XXX със сериен номер 1234 или притежавам оръжие ZZZ със сериен номер 4321 - не ме прави по малко идиот или не. Нищо де, за мюлцюнера е важна хартишката. А хартишката струва едни пари.

                    Ма то тука е така. В държавата на ББ и Цецо Ушите какво друго да очакваш...
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X