Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ми се случи вчера...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво ми се случи вчера...

    Добре де, колко от вас мотористи и автомобилисти бащи биха ми позволили да разцепа веждата на вашия палаф син, ей така защото ми нарушава спокойствието??? Без значение дали кара шумен мотор или кола. Колко от вас позволяват на учителката да шамаросва детето ви в градината ,защото не слуша? ....по Татово време беше друго.....за да няма ,аз едноооо време... нали!! Питам просто това ли е начина по който се действа? И чичото за похвала ли е? Говорите ,но да речем чисто хипотитично, че това се случва с вашия син(защото и той е нечии син) и току що се връщате от хирургията с него...? И какво сега , взимам едно шише ракия и я нося на чичото и му викам "Браво бре"! Защото другия път с непремерен удар (чичото с тоягата в яда си)може и в моргата да го прати. Това нее шамар а шевове по главата ,някой прави ли разлика?
    Последно редактирано от V.R.R.; 27-06-16, 07:34.
    KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

    Коментар


    • #47
      От: Какво ми се случи вчера...

      Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
      ...Идеята ми беше просто да споделя и да кажа да избягвате такива случаи. Утре в други ден и на друг може да се случи нещо подобно и да прочете тази тема.
      Така е, много се развам че си стигнал до такъв извод. Аз всъщност по-горе не съм казал, че бабичките и чичката са прави да взимат сопите и да се саморазправят. Просто си има предистория, хората са дразнени сигурно с години наред, полицията бездейства ... Тогава какво им остава? Постави се ти на тяхно място.

      Тая Хонда CR125 неслучайно е без регистрация. Не отговаря на законовите изисквания за да се движи по пътната мрежа. Нито светлини има, нито шумът и е в норми, сигурно и изгорелите газове не са и в ред. Тя си е за трасе и писта. Правилното е да се кара с колесар до пистата, да си я покараш там и после пак на колесара в гаража. Знам, че на 18 е почти невъзможно да имаш кола с колесар и мотор. За това не ти остава друго освен да приемеш, че Ти си нарушител, да караш по-кротко по крайните улички и да не се набиваш на очи. И най-вече да не спираш на хора със сопа в ръка, щото явно не ти мислят доброто.

      Както казваше Шишо-Бакшишо - "Днеска си на 20, утре на 40, бял косъм на главата и айде....". Да си жив и здрав - след години да ти се народят деца, ще разбереш тръпката да гледаш разни безумници да хвърчат покрай децата ти
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #48
        От: Какво ми се случи вчера...

        Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
        Аз призовка си получих за мотора и ще си претърпя наказанията
        Ето това е начина или поне един от тях
        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

        Коментар


        • #49
          От: Какво ми се случи вчера...

          Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
          Приятна вечер! Реших просто да ви споделя случая, а не да поискам някаква морална помощ, нали имаме такива теми във форума с най-различни случаи, пък и от кога не съм имал активност във форума и реших да споделя. Извинявам се от всички дето са помислили, че се опитвам тука да ме жалят. Идеята ми беше просто да споделя и да кажа да избягвате такива случаи. Утре в други ден и на друг може да се случи нещо подобно и да прочете тази тема.
          Бих се радвал ако си искрен и се извинявам ако съм бил малко по-краен в изказването си по горе но не е не за заяждане а по скоро като приятелски съвет.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #50
            От: Какво ми се случи вчера...

            Не знам за улиците по селата, мен най много ме дразнят мотористите и атевистите като отидем някъде на пикник в гората (по нормален черен път) и се почнат едни състезания по пътеките едни гонки едни чудесии.
            Според мен трябва да се урегулира употребата на мотори, АТВ-та и джипове извън пътя и да не се позволяват своеволия!!!
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #51
              От: Какво ми се случи вчера...

              Да съгласен съм ,както и местата за пикник.
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #52
                От: Какво ми се случи вчера...

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Знам, че на 18 е почти невъзможно да имаш кола с колесар и мотор.
                Но пък е съвсем възможно да имаш мотор, който да не буди половината квартал и да го караш нормално на местата, където трябва да те търпят и други хора. Аз още горе споменах - започналия темата е отнесал калая, без да е сигурно че той е най-виновния, само дето за да се стигне до това си има причина.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Какво ми се случи вчера...

                  Взехте да нападате мотористите , но не е правилно ! Моторите са в доста пъти доближаващи се до заводския си вид , което не важи за повечето тунинговани джипове ... и мен ме дразни на разходки някой превъзбуден джипар да се опитва да ме згази за да покаже колко е гОуем, но не съм тръгнал със сопата .

                  Никой няма право да посяга над личноста ти по този начин ,било то прав или виновен!
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво ми се случи вчера...

                    Нападам всички, чиито превозни средства не отговарят на нормите за шум, независимо от вида. Мотористите просто най-често попадат в тая категория. Някой беше пуснал клипче скоро как ги проверяват в Германия, и то за далеч по-малки отклонения. Да видиш как един юнак си извади от куфарите квото трябва за да влезе в норми.

                    Та, тия дето нападаме, много добре си знаят и кои са, и защо ги нападаме.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво ми се случи вчера...

                      Първоначално публикуван от rashidov Преглед на мнение
                      Предисторията е такава - до къщата на този човек има мястп където се продават мотори и преди аз да мина от там са пробвали мотори и той ме е помислил от тях. Чичките бяха пияни току що са били станали от маса и се оказа, че единия имал условна присъда. И преди ми се е случвало такива ситуации и винаги съм извинявал на хората и те са ме разбирали и повече като минавам от това място съм внимавал. Но тука разбирателство от страната на човека нямаше извиних се колкото се мога, той реши да посегне. А до колкото местоположението, това се случва на главния път къде на ден минават много най-различни превозни средства. Обаче и къщата на човека не е точно на главния път, има един друг черен път, който е на по-ниско положение от главния. Аз призовка си получих за мотора и ще си претърпя наказанията, но каквото и да е той няма право да ми посегне. Та какво ще се случва от тука нататък сега тепърва ще се разбере... Чичките са избягали от селото (уж на работа) още на следващия ден, днеска жената на единия дойде и се моли да не го обжалвам, казах я да се пази за делото. Поздрави на всички! И недейте да ме мислите за някакъв много отворен нетолерантен човек, и преди ми се е случвало подобни случки и акт съм имал и от тогава винаги се пазя като съм в населено място и се съобразявам с деца и хора, познават ме почти всички, знам къде има деца и къде как да минавам, налагало ми се е понякога да гася и да бутам даже. Приятна вечер! Реших просто да ви споделя случая, а не да поискам някаква морална помощ, нали имаме такива теми във форума с най-различни случаи, пък и от кога не съм имал активност във форума и реших да споделя. Извинявам се от всички дето са помислили, че се опитвам тука да ме жалят. Идеята ми беше просто да споделя и да кажа да избягвате такива случаи. Утре в други ден и на друг може да се случи нещо подобно и да прочете тази тема.
                      Значи ти имаш право с години , системно и безнаказано да тормозиш хората , а те трябва да ти се молят да престанеш ? Щом имаш акт - родителите ти знаят какви ги вършиш , НО не са взели мерки да спреш навреме и ето съселяните го направиха вместо вашите и полицията . Това в нормална държава не може да се случи ( или ще е изолиран случай , защото след едно тел. обаждане полицията взима нещата в свои ръце на мига ) , но тук особено по селата си е нормално явление : Селският герой - тормозител избива комплекси и се раздава по улиците като естествено е без каска - иначе как ще го видят кой е и колко голям майстор е - пък на трасето го е страх да иде , защото за там се иска да имаш топки и то големи и мъжки . Пък той няма или са му малки и не му стиска и затова безнаказано и системно лази по нервите на хората , защото смята , че има само права и то големи и може да прави каквото си поиска . Липсата или слаб родителски контрол е катализаторът на това масово явление и въпрос на време героят да катастрофира и да нарани себе си и (или) други хора . На теб не ти пожелавам да се превръщаш в такъв лирически герой и сега е моментът да преосмислиш изцяло поведението си - все пак един ден и ти ще станеш баща и ще трябва да възпитаваш децата си .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво ми се случи вчера...

                        И мен ме дразнят 50 вида машини и съоръжения които се движат по пътищата в това число тактори, багери, джугани от ВСВ, комбаини, каруци задвижвани с животинска тяга, дори някой видове мотоциклети и почти всички видове АТВ-та. Ама не съм излязал да ги съветвам с тоягата!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво ми се случи вчера...

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Нападам всички, чиито превозни средства не отговарят на нормите за шум, независимо от вида. Мотористите просто най-често попадат в тая категория. Някой беше пуснал клипче скоро как ги проверяват в Германия, и то за далеч по-малки отклонения. Да видиш как един юнак си извади от куфарите квото трябва за да влезе в норми.

                          Та, тия дето нападаме, много добре си знаят и кои са, и защо ги нападаме.
                          При нас автобусите на градския транспорт са с по големи децибели от моторите - кого да пребием ,шофьора или шефа му " Градския бабаит "?
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво ми се случи вчера...

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Нападам всички, чиито превозни средства не отговарят на нормите за шум, независимо от вида. Мотористите просто най-често попадат в тая категория....
                            Който живее близо до прав и гладък булевард и близо до кръстовище знае за какво става въпрос..
                            Но доколкото си спомням (и за мое учудване) за мотоциклетите в БГ няма норми за шум...
                            Което според мен си е пълна идиотщина - 1000 куб.см автомобил с максимални обороти 6000 трябва да е по-тих от мишка, а аналогичен мотор-'резачка' с над 13х.об. може да си звучи както си иска, без да има проблеми...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво ми се случи вчера...

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Не знам за улиците по селата, мен най много ме дразнят мотористите и атевистите като отидем някъде на пикник в гората (по нормален черен път) и се почнат едни състезания по пътеките едни гонки едни чудесии.
                              Според мен трябва да се урегулира употребата на мотори, АТВ-та и джипове извън пътя и да не се позволяват своеволия!!!
                              Добри пожелания за нормална държава.
                              На шосето, дето всичко е регулирано вече няма кой да го осигури, ти искаш в гората правила за движение. Е, може да напишат някакви. Ама кой ще ги прилага, горския ли?
                              Сопата (и съответната реакция - вилката по главата) все повече ще влиза в действие. Аз си имам сопичка в колата и за последните 20 г три пъти ми е помагала да не гледам като измаменото камилче. Като идеш на пикник следващия път, не забравяй да си вземеш сапьорската лопатка.
                              Спасението на давещите се вече е само в ръцете на самите давещи се.

                              Някой написа, че ако органите навреме били взели мерки, нямало да се стигне до саморазправи. Сигурно, ама кои органи. В селото я няма, я има селски полицай и той сигурно си ляга с кокошките, като първо си изключи телефона.
                              Тоталното безвластие заема все по-големи територии и след около 5 г. ще долази и до София.
                              ОФБ ДБ X22SE
                              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво ми се случи вчера...

                                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                                Добри пожелания за нормална държава.
                                На шосето, дето всичко е регулирано вече няма кой да го осигури, ти искаш в гората правила за движение. Е, може да напишат някакви. Ама кой ще ги прилага, горския ли?
                                Сопата (и съответната реакция - вилката по главата) все повече ще влиза в действие. Аз си имам сопичка в колата и за последните 20 г три пъти ми е помагала да не гледам като измаменото камилче. Като идеш на пикник следващия път, не забравяй да си вземеш сапьорската лопатка.
                                Спасението на давещите се вече е само в ръцете на самите давещи се.

                                Някой написа, че ако органите навреме били взели мерки, нямало да се стигне до саморазправи. Сигурно, ама кои органи. В селото я няма, я има селски полицай и той сигурно си ляга с кокошките, като първо си изключи телефона.
                                Тоталното безвластие заема все по-големи територии и след около 5 г. ще долази и до София.
                                Е да де ама не става само с лошо.
                                Лошото се връща обратно в най неподходящия момент.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X