Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS навигация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPS навигация

    Здравейте колеги! Трябва ми малко помощ, помогнете ако можете. Става въпрос за GPS навигация само че празна или иначе казано за устройство без инсталирана програма. Въпроса ми е от къде мога да си поръчам такова за под 100 лева. Търсих в нета но не открих нищо за това реших да се обърна за помощ тук към вас.

  • #2
    От: GPS навигация

    Това е много общ въпрос.
    1. С каква операционна система искаш да е уиндос це или андроид
    2. Зависи каква програма искаш да инсталираш, има си специфики почти при всяка, за да ти кажа уреда за теб
    3. Ако уреда не е марков, а китайче, дори и да има качено нещо може да се изтрие и да си сложиш друго
    4. Не знам какво си търсил цени от 80 до ..... колкото имаш, от всеки он лайн магазин
    Ако нещо не ти е ясно или имаш въпроси, давай

    Коментар


    • #3
      От: GPS навигация

      За парите дето си приготвил, можеш да си купиш само нещо дето да те ядосва. Аз си купих един таблет Asus ZenPad c7 с 16 ГБ. вътрешна памет за 105 €, племенника ми, му инсталира IGO Primo и край с ядовете.
      Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 25-06-16, 19:29.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: GPS навигация

        това с АйГооту ....
        Имах си едно телефонче с качена навигация на (НЕ ПРАВЯ РЕКЛАМА) Гармин . Навигон , кракната .
        Чудесия си беше от всякъде . Всичко знае . На всякъде (До Русия ама не и там) ме заведе .
        Ама Халчните ГРаМлини си купиха НавогоН и му отрязаха квитанциите .

        Е и аз сега съм с АйдаГоу на майната му . На абсолютно оригинален КИТАЙСКИ тилифон(както казват в Пд)
        Щото се приближава на около 1/3 от истинското .
        Е не съм възхитен .
        Както казваше един мой познат : "Мога да направя карта на черните пътища в БГ..."
        Ама с "лека кола " , по републикански път , от Русе до Добрич , по път дето всяка дупка я знам на сън - постоянно ми натякваше да се кача на магистралата за Варна.

        Пълно щастие няма . Безплатното винаги е по кисело.

        А иначе - навигацията се продава за около 120 лева (СОФТА) ."ИСТИНСКА"

        А това за таблета и Т.Н.
        В момента се продава навигация за около 1500 лева .
        Вкючва: Антена с модул синзъб , един (някъв ) таблет . И гарантират точност от 20 до 30 см.Няма да казвам къде .(ако трябва на лични . Не ги продавам аз .)

        АКо говорим за точност....
        Последно редактирано от Rachido4x4; 25-06-16, 23:14.

        Коментар


        • #5
          От: GPS навигация

          Аз постоянно пътувам из Европа и ми харесва как работи. Има доста настройки, дето могат да му променят коренно държанието.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #6
            От: GPS навигация

            Склонен съм да мисля , че в Европа(та) нещата са малко по други и вероятно там работи читаво .
            Това са моите пет пари .
            Ако ми се налага и искам да съм в час - моя избор - ПЛАТЕН- е НАВИГОН.
            Останалото си е компромис .
            Да уточня - нямам я . И съм с АйдаГоу , щото е ФРЕЕ.

            Б.В. Бая тираджии си харесват Айгоуто - сигурно има някакъв смисъл .
            Ама аз съм за моето .

            Коментар


            • #7
              От: GPS навигация

              Тираджийте повечето са на гармин. Аз не съм тираджия.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: GPS навигация

                Темата от уред без софтуер, се превърна в кой софтуер е по-добър, "драматичен обрат на събитията", както казва един герой на "новите съседи". Автора така и не включи да уточни каква е идеята , за да се конкретизират вариантите.

                Коментар


                • #9
                  От: GPS навигация

                  Аз преди няколко години си бях взел 5" китайче за около 60-70$ (т.е. около твоя лимит) - работеше и продължава да работи супер (въпреки, че вече почти не го ползвам, защото в джипката имам щатна навигация)...
                  Инсталирах му IGO - карти има под път и над път... За целият свят...
                  Но не пречи да се инсталира и друг софтуер - то китайчето си е свободно да му слагаш каквото си искаш (само 'връзваш' към бутона 'Навигация' стартовия файл на избрания софтуер - може да имаш инсталирани на картата и няколко различни софтуера)...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: GPS навигация

                    Първоначално публикуван от vamfan Преглед на мнение
                    Това е много общ въпрос.
                    1. С каква операционна система искаш да е уиндос це или андроид
                    2. Зависи каква програма искаш да инсталираш, има си специфики почти при всяка, за да ти кажа уреда за теб
                    3. Ако уреда не е марков, а китайче, дори и да има качено нещо може да се изтрие и да си сложиш друго
                    4. Не знам какво си търсил цени от 80 до ..... колкото имаш, от всеки он лайн магазин
                    Ако нещо не ти е ясно или имаш въпроси, давай
                    Здравей!
                    Искам да е с опррационна система уиндоус и да му кача иго примо с професионална опция за камион и най новите карти.

                    Коментар


                    • #11
                      От: GPS навигация

                      Аз имам таблет и съм му инсталирал иго примо с опция за камион и най новите карти. Пътувах с еди приятел дето е тираджия и таблета ми наръщане му падна батерията, а беше включен в зарядното постоянно. Сега купих едно друго зарядно 3,1А но още не съм го пробвал.

                      Коментар


                      • #12
                        От: GPS навигация

                        Здравейте колеги, благодаря ви за отговорите. Сега конкретно - аз ще започвам работа като международен шофьор и ми трябва навигация която да е за камион. Повечето международни шофьори гледам са с иго примо, а аз разполагам с сотуера иго и май новите карти за него естественно с професионална опция за камион. Така че ми трябва навигация на която да кача съответния софтуер. Харесват ми 7 инчовите навигации. Имам и таблет САМСУНГ на който съм качил този софтуер и ми харесва как работи. Изпробвах го с един приятел но само в Бг. и се справи много добре. Този мой приятел също е тираджия но само вътрешно в Бг. и може би един път в месеца му се налага да излиза навън. Той е навигация ГАРМИН за 760 лева мисля че си я купе преди около година. Когато пътувах с него и бях пуснал таблета, а той с неговата навигация и двете показваха едно и също. Така че не виждам смисъл да давам толкова пари за навигация като неговата.
                        Имам и един друг въпрос. По време на пътуването таблета ми беше постоянно включен в на зареждане но на връщане от Ямбол батерията падна. Зарядното ми е оригинално на сони но явно токът му е слаб 1,2А. Сега поручах едно с 3,1А изходен ток но още не съм го пробвал дали ще зарежда когато таблета е с включена навигация.
                        Кажете кой какво зарядно използва за таблет и колко е ефикасно?

                        Коментар


                        • #13
                          От: GPS навигация

                          След смяна на 3 зарядни на телефона установих, че нищо под 1,5А не става. Сега съм с 2,1А преходник запалка-"женско" USB(2броя) и съм повече от доволен.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: GPS навигация

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            След смяна на 3 зарядни на телефона установих, че нищо под 1,5А не става. Сега съм с 2,1А преходник запалка-"женско" USB(2броя) и съм повече от доволен.
                            Дай повече инфо,че имаме проблем със зареждането на тел.в колата.
                            Имам няколко.но всички са под 1А.
                            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                            Киа спортаж2000тди 98г
                            Ауди А3 1.9ТДИ
                            Каравана Аdria 390Q

                            Коментар


                            • #15
                              От: GPS навигация

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Дай повече инфо,че имаме проблем със зареждането на тел.в колата.
                              Имам няколко.но всички са под 1А.
                              Аз съм с такова(2,1А):
                              https://www.google.bg/search?q=%D0%B...SaCCBdCDi7M%3A
                              Струва около 8лв.. Единствения потенциален проблем е, че ако е малко по-дълбока запалката не прави контакт. За целта имам разклонител от този тип:
                              https://www.google.bg/search?q=%D0%B...FHHrx4zA43M%3A
                              На който е махната прозрачната пластмаса за да прави контакт. Този разклонител има USB изход който е 0,5А и не върши никаква работа, само показва, че зарежда, но реално нищо не влиза във батерията. Той ми беше предходното зарядно. Преди него имах такъв тип(не същото):
                              https://www.google.bg/search?q=%D0%B...GYTJ6oAOfkM%3A
                              Беше 1А или 1,2А не помня вече, че беше отдавна. Зареждаше, но не успяваше да зарежда повече отколкото консумира телефона с включена навигация. Също така правеше проблеми с късащи се и разпояващи се жички и няколко пъти го ремонтирах преди да го изхвърля.
                              Решението за мен е типа зарядно с който съм сега(първия линк) с поне 2А и читав USB кабел на който буксите да не разпояват или късат. Масово кабелите са със сечение колкото косъм и калпави букси които при първото по-силно дърпане или усукване се късат.

                              Друг проблем който имах и реших беше с хлабава букса на телефона от което излизаше зарядното на всяко минаване през неравност. Проблема се оказа в това, че буксата на телефона беше пълна с прах и зарядно влизаше с около 2мм. по-малко от нормалното. Също така леко с тънка отвертка натиснах пластините на буксата на телефона, така че да стане малко по-стегната.

                              Дано да съм полезен и да спестя опитите и псувните на някой.
                              Последно редактирано от Иван Жоров; 27-06-16, 19:31.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X