Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паднал фиксатор на скоростната кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паднал фиксатор на скоростната кутия

    Колеги, колата е Фероза, 1991, 16V, 95 к.с. двигател, а проблемът е следния: карах на задна, без проблем, час след това, след като покарах де ми се наложи да ползвам задна и....ниц, влиза, но не върви назад, само си се форсира. При огледа установих, че е паднал (странно как) един болт на скоростната кутия, погледнато от ляво горен. Според мен е фиксатор на задната скорост. Нямам никаква идея какво представлява, дължина, резба, как завършва, конус ли, заоблен ли....Моля за помощ. Намира се от лявата страна на колата, над пробката. Прилагам снимка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160624_155405.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:6116829

  • #2
    От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

    Интересно как се самоотвиват баш тези болтове.
    Ето ти една тема за четене.
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=200842

    Коментар


    • #3
      От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

      Колега, благодаря за отговора, но не ми върши работа. Все така нямам идея какъв е болта, поне дали е еднакъв с другия. Не съм пипал скоростната кутия, САМОРАЗВИЛ СЕ Е.

      Коментар


      • #4
        От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

        Първоначално публикуван от intruder800 Преглед на мнение
        Колега, благодаря за отговора, но не ми върши работа. Все така нямам идея какъв е болта, поне дали е еднакъв с другия. Не съм пипал скоростната кутия, САМОРАЗВИЛ СЕ Е.
        Няма как да стане.
        Я кажи какво си, или сте правили по Ферозата ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

          Първоначално публикуван от intruder800 Преглед на мнение
          Колега, благодаря за отговора, но не ми върши работа. Все така нямам идея какъв е болта, поне дали е еднакъв с другия. Не съм пипал скоростната кутия, САМОРАЗВИЛ СЕ Е.
          Е и снимките ли не виждаш - около 15 -ти пост.Почети малко .

          Коментар


          • #6
            От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

            Колега Джоу, ако знаеш друг език, кажи, та да ти го напиша на него. КУТИЯТА НЕ Е ПИПАНА, БОЛТЪТ СЕ Е САМОРАЗВИЛ...ТОЧКА. А ти, Ivo-police, чета отлично, но не виждам размера на болта, диаметър, резба, дължина, други параметри....Ако някой ще напише нещо полезно, моля, ще съм благодарен. Полицейски и други глупости и не ми се четат. Нужна ми е информация за болта. Благодаря.

            Коментар


            • #7
              От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

              Успех с ремонта.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

                Първоначално публикуван от intruder800 Преглед на мнение
                Колега Джоу, ако знаеш друг език, кажи, та да ти го напиша на него. КУТИЯТА НЕ Е ПИПАНА, БОЛТЪТ СЕ Е САМОРАЗВИЛ...ТОЧКА. А ти, Ivo-police, чета отлично, но не виждам размера на болта, диаметър, резба, дължина, други параметри....Ако някой ще напише нещо полезно, моля, ще съм благодарен. Полицейски и други глупости и не ми се четат. Нужна ми е информация за болта. Благодаря.
                Така с рогите напред е ясно че освен информация ще получаваш и други неща.

                Това което аз мога да ти кажа: никой не е измервал болта. Все едно, за да го оправиш, така или иначе ще трябва да разглобиш скоростната кутия и тогава ще имаш възможност да си го измериш сам.

                Форумната етика изисква да напишеш след това размера.

                Коментар


                • #9
                  От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Така с рогите напред е ясно че освен информация ще получаваш и други неща.

                  Това което аз мога да ти кажа: никой не е измервал болта. Все едно, за да го оправиш, така или иначе ще трябва да разглобиш скоростната кутия и тогава ще имаш възможност да си го измериш сам.

                  Форумната етика изисква да напишеш след това размера.
                  Г-н модератор, не знам кой е с рогите. Аз моля за помощ, получавам вместо нея това "Интересно как се самоотвиват баш тези болтове." Сарказъм ли е или се лъжа?
                  Или това "Е и снимките ли не виждаш - около 15 -ти пост.Почети малко ." не е ли намек, че съм идиот и не мога да чета нещо, което изобщо не отговаря на въпроса ми.
                  Или това "Няма как да стане. Я кажи какво си, или сте правили по Ферозата ?" не е ли намек, че лъжа и правя хората на идиоти?
                  Г-н модератор, задал съм ясен, прост и конкретен въпрос. очаквам същият отговор, ако някой знае. Затова са форумите, нали? Моля, четете преди да квалифицирате нечий пост като "с рогата". Пиша в световни форуми за доста неща и там идеята е да се помогне, а не да ти обяснят как, аджеба, тия не се отвивали сами, я си кажи, абе кьорав ли си, да четеш ли не можеш. Затова отново апелирам за внимателно прочитане на постовете преди да ми обясните как съм "с рогата".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

                    Разумно ще е да отвориш първият онлайн каталог, да видиш на схемата позицията на винто-болтa и в описанието би трябвало да пише дължина, диаметър и стъпка на резбата.
                    За Духляцо нищо не намирам, щото не съм се занимавал с тия коли, ама ето ти за пример БМВ:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-06-25-07-48-50.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5719627
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

                      Вярно , че Иво говори несериозни неща.Но на маса.И са вицове. Няма да имаш удоволствието да го слушаш.
                      По същество - липсва ти не само "болтът".И Ясен ти каза , че без да свлиш и отвориш кутията задната скорост няма да се появи.
                      Успех с ремонта , както каза Ники!
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паднал фиксатор на скоростната кутия

                        Благодаря на двамата колеги за отговорите. Jeko47, някой написа в пост, че отгоре от капака под лоста се стига задната скорост, но не и пета. Сиреч, ако знам какъв е болта, няма да се налага да свалям кутията. Благодаря.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X