Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От РЕДЗ към ВИГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От РЕДЗ към ВИГ

    В темата за Нитон се заформи дискусия ,колко малко е разликата между РЕДЗ и ВИГ( токоизточника де).Та на въпроса-имам АRC 140 ,има ли кой и колко ще струва да му се добавят :
    -Ключе за изключване на Arc force,hot start и т.н.
    -Ел клапан,с управление.
    -Затихване (регулируемо)
    -Обдухване (може и фиксирано пр.10сек).
    -HF.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

  • #2
    От: От РЕДЗ към ВИГ

    Като части няма да е скъпо, като играчка и загубено време покрай това ще е скъпо. Общата сметка ще е по-голяма от това да си вземеш направо китаец, дето ги има тия неща.

    ...обаче, машини с клапан, HF и фиксирано обдухване - с лопата да ги ринеш. С избор на 2 времена на обдухването също не са чак рядкост. С регулируемо падане на тока обаче са, поне китайските дето продават тук, ако не са пулсови.

    ...и не на последно място - хич не е сигурно че апарата ти има индуктивност на изхода, което може и да е проблем за ВИГ, но не е съвсем задължително да е.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: От РЕДЗ към ВИГ

      Hot start и Arc force тази машина няма.
      За другото Спарки е прав!
      Панайот Бърдарски
      0887 60 77 22

      Коментар


      • #4
        От: От РЕДЗ към ВИГ

        Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
        Hot start и Arc force тази машина няма.
        За другото Спарки е прав!
        Би ли обяснил малко по-подробно, моля те .
        Това че липсват как ще се отрази на работата с базични елктроди и т.н.

        Коментар


        • #5
          От: От РЕДЗ към ВИГ

          Що не вземеш да му вържеш един бренер с кранче и да си бачкаш така !Не си писал за какво ще го ползваш, но ако е за лични нужди и от дъжд на вятър ,по евтин вариант от тоя няма !Паленето ще е с драскане но предполагам ще свикнеш, при добро желание.Малко по бързо се износва електрода но не е голям проблем ,особено пък за лични нужди .
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #6
            От: От РЕДЗ към ВИГ

            Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
            Би ли обяснил малко по-подробно, моля те .
            Това че липсват как ще се отрази на работата с базични елктроди и т.н.
            E нали имаш такъв или беше 200.И трябва накой да ти каже как ТИ работи електрожена????
            На моя рутилов му слагам само ако трябва да продупча нещо ,за заваряване само 7018 най-малко защото се работи значително по-лесно с тях..

            Уелдър, така и ще направя,ще го ползвам да си играя така или иначе винаги мога да взема служебния ДЕЛ 160 -HF,затихване,втори ток (който е пълна дивотия, поне докато не си направя управлението на педал)
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #7
              От: От РЕДЗ към ВИГ

              200 имам, но помислих, че може да имат някаква разлика с 140-ката.
              И аз, си карам всичко с 7018 за по-лесно, но все си мислех, че без Хот Стар ще е тегаво за палене.

              Коментар


              • #8
                От: От РЕДЗ към ВИГ

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение

                Уелдър, така и ще направя,ще го ползвам да си играя така или иначе винаги мога да взема служебния ДЕЛ 160 -HF,затихване,втори ток (който е пълна дивотия, поне докато не си направя управлението на педал)
                За втория ток съм по съгласен че е дивотия но затихването е не само добра но задължителна функция за една машина която ще се ползва за професионална работа.А когато то липсва се използват гяволъци.
                Педала също е добра екстра но пък той е удобен само за работа на маса.
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • #9
                  От: От РЕДЗ към ВИГ

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  За втория ток съм по съгласен че е дивотия
                  Споделете моля какви са ви забележките към втория ток. Предложете какво и как да се подобри.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: От РЕДЗ към ВИГ

                    Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                    Споделете моля какви са ви забележките към втория ток. Предложете какво и как да се подобри.
                    Е ти пък ,веднага се обиждаш!Никакви проблеми няма с втория ток,просто е екстра която много рядко се ползва.А пък имам колеги дето и затихване нещат да ползват,пък за импулсно изобщо нещат да чуят,пък отделен въпроса е че покрай връткането на копчето на 0 за зитихване ,намаляват и обдухването ,добре че Кемпи са го напрвили да не може да се намалява до 0 .Така че хора всякави !Ама така е ,това се случва когато си купиш документ.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От РЕДЗ към ВИГ

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Е ти пък ,веднага се обиждаш!Никакви проблеми няма с втория ток,просто е екстра която много рядко се ползва.А пък имам колеги дето и затихване нещат да ползват,пък за импулсно изобщо нещат да чуят,пък отделен въпроса е че покрай връткането на копчето на 0 за зитихване ,намаляват и обдухването ,добре че Кемпи са го напрвили да не може да се намалява до 0 .Така че хора всякави !Ама така е ,това се случва когато си купиш документ.
                      Не, няма обидени в случая. Ако има възможност да подобрим машините за да са по-удобни за работа и по-полезни, с удоволствие ще направим промени по тях. Това обаче няма как да стане ако разчитаме само на нашата фантазия. От потребителите, т.е. от вас очакваме впечатления и мнения придобити по време на работа с машините, които евентуално да доведат до положителна промяна.

                      В конкретния случай считаме, че "втория" ток е полезна екстра и поради това може би се ползва често, според теб обаче не е така и т.н. На колегата Shtaiga вероятно не му е удобен начина на преминаване от първия ток на втория и иска да се изнесе на педал, и т.н. Това имах пред вид като помолих за мнения - какво според вашите очаквания не е съвсем наред и евентуално може да се промени.

                      По повод надграждането на АРК 140 Sparky e дал точно мнение - цената на компонентите е малка, цената на инженеринга ще обезсмисли начинанието.

                      За нашите електрожени нещата стоят по друг начин, а именно за надграждане било до МИГ или ВИГ имаме готово решение и цената е разликата по актуална ценова листа между "новата" машина и електрожена. При надграждане даваме бонус +1 година гаранция.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: От РЕДЗ към ВИГ

                        Самото ползване на втория ток ми ограничава захвата на горелката до позициите в които имам достъп до двата бутона.А и самото натискане води до трепване и потенциално топване на електрода във ваната.За това просто ще изкарам управлението на педал и вс ще е ОК.
                        ПП Да не се подценява въжможноста просто да съм смотан!
                        "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                        Mark Twain
                        СтоЕнчA

                        Коментар


                        • #13
                          От: От РЕДЗ към ВИГ

                          Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                          Самото ползване на втория ток ми ограничава захвата на горелката до позициите в които имам достъп до двата бутона.А и самото натискане води до трепване и потенциално топване на електрода във ваната.За това просто ще изкарам управлението на педал и вс ще е ОК.
                          ПП Да не се подценява въжможноста просто да съм смотан!
                          Не се подценявай ,не си смотан!Факта че употребяваш екстрите е показателен че не си.Щото пък има "колеги" които въртят само копчето на тока и нищо друго не ги интересува. На моята машина преминаването на втория ток се извършва от един бутон,но трепване пак се усеща така че и тук си много прав.Може преминаването от единия към другия ток да се извършва с леко удължаване на дъгата така вероятно ще избегнеш топването на електрода !
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От РЕДЗ към ВИГ

                            Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                            Самото ползване на втория ток ми ограничава захвата на горелката до позициите в които имам достъп до двата бутона.А и самото натискане води до трепване и потенциално топване на електрода във ваната.За това просто ще изкарам управлението на педал и вс ще е ОК.
                            ПП Да не се подценява въжможноста просто да съм смотан!
                            Абе, педал имам, ама и с него не всичко е цветя и рози. Ма аз определено съм си смотан.

                            Често ползвам затихването, обаче. В смисъл, слагам го примерно на 2 секунди, и после като ми трябва по-нисък ток с "помпане" въху бутона си го докарвам, гледайки ваната.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От РЕДЗ към ВИГ

                              Наско, заповядай за тест и демонстрация. Ще ти дам да тестваш машина която има регулиране на Хот Старт и Арк форс.
                              Бирата от мен
                              Панайот Бърдарски
                              0887 60 77 22

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X