Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся фрезист.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся фрезист.

    Оказа се, че в Троян не мога да си открия свестен фрезист. Това е половин каре и всеки при който ходих вдига рамене и вика "Не мога да го направя". Аз виждам нужда от делителен апарат и палцева или тристранна фреза в зависимост от това дали детайла ще е хоризонтален или вертикален. Отворя е ясно, че ще е на струг, но той и шпонковия канал не са проблемни. Ако някой от Вас може, или има познат такъв - ще си платя и изработката и куриера!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kare.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:6116820


    ПП. r21 не е толкова важно. Ако ще е с тристранна фреза мога да заобля тези места и с ъглошлайфа.
    ПП2. Вкарах малко светлосенки и май стана по-лесно разбираемо. Нещо дето не можеше някога с рапидографа. Ама до 3D не стигнал още...
    Последно редактирано от Veselin Monkov; 22-06-16, 23:12. Причина: Чертежа...

  • #2
    От: Търся фрезист.

    Здравей колега и привет от Дупница. Малко ти е далече, но ако искаш, мога да попитам тук при нас/имам добри приятели и познати-майстори и специалисти, в сферата на металообработването/дали могат и искат да свършат работа. За връзка, тук или на 0898705799-Валентин.

    Коментар


    • #3
      От: Търся фрезист.

      Ако не бързаш ще видя какво мога да направя другата седмица че сега вадя машини и нямам време за нищо . Този детайл на обикновена фреза няма как да стане трябва управление по 2 оси за това всички фрезисти с нормални фрези бягат от това .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Търся фрезист.

        Не бързам изобщо. А разстоянието няма никакво значение за куриера.

        Ще порасъждавам малко, че не ми е баш ясно от къде идва трудното. Не съм пипал фреза от ученик (преди 91-ва), а и тогава е било по-скоро информативно, та може да говоря глупости.

        Масата на фрезата нали може да се движи по трите оси? Да приемем, че делителния апарат държи детайла с хоризонтална ос. Ще работим с вертикално вретено на фрезата и тристранна фреза с височина на челото по-малка от 29 мм. Нагласяме долния режещ ръб на фрезата да е на 8,34 мм под оста на детайла. Правим един хоризонтален ряз на 20 мм в детайла. Завъртаме детайла на 120° и правим втори ряз. Още веднъж и призмите на карето вече ще са готови. Повдига се фрезата така, че горния режещ ръб да е на 21 мм от оста на детайла и се правят още 3 ряза през 120°. Острия участък (r21) вече казах, че мога да заобля и с ъглошлайфа, но и по този начин може да се направи с фрезата. Няма да е ер, а ще е равно, но това няма никакво значение за функционалността. Остават едни съвсем малки излизшни призмички, които лесно ще се махнат, а и може в действителност да не се получат (не чертах последователността на работа с точните размери).
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KareFreza.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5719521
        Последно редактирано от Veselin Monkov; 23-06-16, 09:00. Причина: Чертежа...

        Коментар


        • #5
          От: Търся фрезист.

          1 външно струговане на фи 80
          2 центрово и свредловане на фи 30 пазстъргване до фи 32,2
          3 вътрешно струговане на фи 42
          4 отрязване на размер H=80
          5 шпонков канал
          6 фрезоване палци
          детайла е идеален за мс32
          оразмеряването е под всяка критика, допуските и материала са тера инкогнита
          освобожденията в основата на палците липсват
          фаски също си поспестил
          Последно редактирано от i208; 23-06-16, 15:43. Причина: редакция

          Коментар


          • #6
            От: Търся фрезист.

            Няма никаква драма в детайла. Такива детайли правех преди две седмици, даже палците не бяха прави, а с радиус. Нямам време сега да го поема, ако ти се чака две седмици можем да го измислим. Само шпонковия канал не мога да ти ги направя, защото ми писна да си късам червата с дигане и сваляне през ден щос главата. 40 кила тежи мамицата и.
            Последно редактирано от foggy2; 23-06-16, 18:24.

            Коментар


            • #7
              От: Търся фрезист.

              Благодаря на всички, взели участие в темата. Оказа се, че малко съм прибързал с нея. Имало при нас още един фрезист в дън горите тилилейски, който е правил такива и даже не ми обърна внимание на размислите за последователността на работата (за което леко ми е гадно). Оказа се и че сме работили в един завод в края на 90-те, много познати, спомени, ... 1 час не ме пусна да си тръгна...

              i208 Опростил съм чертежа максимално, даже и сенки и оттенъци му слагах за да се разбере по-лесно. Фаски, сглобки и материал - излишно щяха да затормозят чертежа. Досега не съм попадал на стругар, който да не си сложи фаски и без да му казвам. Не казвам, че не са важни нещата. Слагал съм ги, когато съм правил чертежи за производството и не ме е интересувало кой ще ги прави. Затова трябва да има всичко по тях. Нещата, които си описал са ясни и на първокурсник и затова още в началото казах, че не са проблемни и няма да им обръщаме внимание. Темата беше за фрезоването. К'во ми е на оразмеряването?
              Последно редактирано от Veselin Monkov; 23-06-16, 18:58.

              Коментар


              • #8
                От: Търся фрезист.

                Всъщност добре се е получило със светлосенките.
                Всичко ти е точно по оразмеряването.
                Моля модератора да ми изтрие коментара.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X