Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

    Убууу, ама това не даде отговор на въпроса.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

      Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
      Убууу, ама това не даде отговор на въпроса.
      Що да не дава? Завираш се отдолу и въртиш съобразно инструкциите, за да включи неутрална. Или по любимия форумен начин - откачане на кардана
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

        Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
        Добре де. Малко лаишки въпрос и по-встрани от темата. Как се тегли джип парт тайм, ръчни скорости, без N на раздатката?
        Задните колела ли се вдигат? В случая е със задно
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Що да не дава? Завираш се отдолу и въртиш съобразно инструкциите, за да включи неутрална. Или по любимия форумен начин - откачане на кардана
        И що да разкача като е с ръчни!! Само си изключва от скорост и си го дърпа.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

          Къде отидохтеее !
          Автомобил със скорости си го дърпаш като изключиш от скорост.
          За автоматите не съм наясно, какъв е проблема да се дърпа на N, дори и да няма такава позиция на раздатката ?

          ... и, Боги, не прекалявай със суха гугълска материя, че после виждаш ли какви реплики правиш на Вени.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

            Малко по темата като човек имащ същата дилема преди два месеца. Аз се спрях (понеже стана на въпрос и за други два джипа) на Соренто за добро или за лошо ще видим. До тук ми хареса, като цена на части за елементарното обслужване след закупуване на автомобил от Италия. Базата ми на сравнение е, че слизам от БМВ (5-та серия) и там нещата бяха....
            Киата ми е ръчка, незнам много за тези с АСК , единствено един пич дето съм говорил с него беше доволен, но...до там, не съм се интересувал повече.
            За риба (основно за това я взех) е супер, върши ми работа. На магистрала се държи добре, има що годе някаква визия и возията и е добре. Покрай мен и други колеги рибари си взеха същия джип и са доволни. Моята е от Италия, те си взеха от Швейцария и мога да кажа, че са по-добри ( до тук ) от моята!
            Успех!

            Коментар


            • #36
              От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

              Днес обиколих малко и стесних избора,соренто или гранд черокито,мнение ? Интересува ме надеждността най-вече,автомата евентуални проблеми ? И подръжката как е ? За гранда проблема с дюзата не ме притеснява много ... Дерзанията ми са повече за автомата.

              Коментар


              • #37
                От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                Първоначално публикуван от Princo Преглед на мнение
                ... Дерзанията ми са повече за автомата.
                Според писанията проблеми създава автомата от първите години. През 2004 година започват да монтират 4 степенен типтроник на "Айсин", при който проблемите са рядкост. От 2006 година автомата е 5 степенен. Говорим за Соренто. Препоръчва се само оригинално масло, което в КМБ преди година беше 57 лв/л. Маслото се обновява периодично, като се източва и долива около 2,5-3 л.

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                  Първоначално публикуван от Princo Преглед на мнение
                  Дерзанията ми са повече за автомата.
                  Дерзания или Терзания? Иначе - дерзай и се мятай на "Гранда", ако искаш, както казват руснаците, "честный полный привод". Сорентото 2002-2009 е парт-тайм машина (ако се вярва на това) а след 2009 г. - "on demand" с водещи предни колела и прехвърляне при нужда / пробуксуване на тяга на задния мост.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                    Първоначално публикуван от Princo Преглед на мнение
                    Та избора е сведен до тези трита: Г.Чероки с 2.7 CRD ,.
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    "честный полный привод
                    А щото това не е 95 на 5? Амерички он деманд!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                      Системата ТОД на Соренто си е достатъчно "честен пълен привод", но май върви в повечето случаи с АСК.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        ............ но май върви в повечето случаи с АСК.
                        Ми той питащия точно за автомат се Дерзае! За Jeep бих дал глас ако е WK ,скоростите им са еднакви ама другото не е. В повечето случаи не скоростите а тъпия шифтър създава грижи.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          ... както казват руснаците, "честный полный привод". ...


                          При Гранд-а за "честный полный привод" може да се говори само при раздатка 242, включена в режим Full time. Quadra-та (Track/Drive) си е чиста проба 'on demand' . А пък за по-"честный полный привод" от парт-тайм-а (в комбинация с включени блокажи) май не се сещам.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                            Първоначално публикуван от Princo Преглед на мнение
                            ......... И подръжката как е ? За гранда проблема с дюзата не ме притеснява много ....
                            Инфо от вчера... На умната ми дюза/Гранд чероки 3,1/ и се допика, и като я заведох до WC/специализиран сервиз в СФ/, се оправи срещу 180 лв. и 6м. писменна и 5г. устна гаранция. Предишното и ходене до WC беше преди 4 години.С автомата нямам личен опит , човека от който я купих беше го ревизирал основно.
                            Дерт си е и ГНП-там цифрите може да са много яки.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение


                              При Гранд-а за "честный полный привод" може да се говори само при раздатка 242, включена в режим Full time. Quadra-та (Track/Drive) си е чиста проба 'on demand' . А пък за по-"честный полный привод" от парт-тайм-а (в комбинация с включени блокажи) май не се сещам.
                              Да-да, ама не - зависи от модела и годината. При мен WH е с постоянна 48 / 52 % тяга преден / заден мост. При WJ quadra-drive е 5 / 95 % преден / заден мост, с прехвърляне при необходимост. "Честен" руснаците употребяват в смисъл да можеш винаги да се движиш на 4х4, а не само при определени условия, като парт-тайма. Естествено, хвалят си "Нивата" и "Шнивата".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на джип,Чероки или нещо друго ?

                                Качих се в Сорентото - мнооооого евтини материали вътре ... Не знам дали щото съм свикнал на леката ми кола,но някак си не ми хареса как стоя вътре,като седна в черокито ми е доста по-комфортно и всичко ми е някак си по-удобно.Загледах се по рекстъните отвътре,гледах едно,качих се и на момента слезнах,все едно се качих в некво такси авео ...
                                Колкото до 4х4'то,аз голям офф-роуд не мисля да правя,даже джипа ще се ползва 50-60 % градско,20-30 % извън града и 10 % черни пътища,които са леки ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X