Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка разходка до Братислава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малка разходка до Братислава

    Здрасти екип, мисля да отскоча до Братислава с кола. Ще мина Сърбия и Унгария и ще се позабавлявам на Дунав.
    Имам една молба, да ми подскажете кръчми /в Братислава/, както и някакви капани по пътя, че не ми се плаща данък глупост.
    Решил съм да разделя пътя на две части и да спя или в Будапеща или в Сърбия, около границата с Унгария.
    Всеки съвет и инфо за винетки, млади полицаи и начин на справяне би ми дошъл добре, но най-важното ми е да знам правилните кръчми в Братислава, щото това моето тяло иска поддръжка, а със суха храна не става.

    п.п.
    А да и кво да ям там, има ли нещо местно, което да е месно и да си заслужава

  • #2
    От: Малка разходка до Братислава

    Абе, виж на Централна гара, дали няма да намериш една синя чанта с шоколади и фотоапарат ФЕД. Зарязах ги '86-та и оттогава се каня да ходя, да си ги потърся, ама все не стигам дотам. По тоя маршрут само съм профучавал на път за по- назапад, но съм сигурен, че има колеги, които са го изучавали по- подробно. Лек път и приятно изкарване.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: Малка разходка до Братислава

      На Дунава до моста Apollo е концентрацията на "модерните" заведения в момента.
      По центъра има достатъчно кръчми които си заслужават.
      Гаджето работи в Братислава може да я карам да пита колегите къде се ходи.
      Ние ходим в Roxor Burger Bar като ходя чат-пат да я прибирам от работа.

      Реално ако ще ходиш само до Братислава не ти трябва винетка (виж пътя). Магистралите които са в самия град са безплатни. 2 км са платени , като тръгнеш да излизаш за Австрия.
      Ако решите да отскочите към Виена ви препоръчвам да минете през Hainburg an der Donau. 57км са до Виена и не ви трябва винетка.
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: Малка разходка до Братислава

        Пътя се взима спокойно наведнъж, не виждам защо ще се моташ по мотелите...Ако тръгнеш по-ранко оттук, вечерта спокойно си пиеш пиенето в кръчмата в Братислава. В събота се прибрах за 13 часа от Прага и то с почивки. Единствения проблем беше в Братислава, асфалтират пътя и имаше няколкокилометрово задръстване, минах го за час, поради щото пътя минава през града. На отиване - от 30 мин. до час време на сръбско-унгарската граница, на връщане- по-малко. Такси- 1020 динара магистрала Сърбия /60 динара- 1 лев/, Унгария- винетка за 10 дни е минималната- 13 евро ако плащаш в евро и 9 и нещо евро ако плащаш във форинти- взима се веднага след границата в дясно, носи си талончето на колата ако не знаеш номера- електронна е винетката , провери на бележката правилен ли е номера. Словакия- -пак електронна винетка -10 евро, веднага след унгарската граница в дясно-даваш си талона и ти дават документ. За плюскане- обезателно свински ребра с наливна бира MIX - светла+тъмна, питат хората и наливат според желанието..Друго важно- в Белград зае.и навигация и табели и карай само направо по пътя над Сава и Дунав, а не се забивай по околовръстното, защото удължава пътя и е отвратително, същото важи и на връщане- гони табела "Белград", а не "Ниш" ! Успех и приятно изкарване !
        Последно редактирано от sonda; 22-06-16, 11:28.
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Малка разходка до Братислава

          В Братислава задължително трябва да пробваш "Колено", което си е джолан. На хубавите места и в Чехия и в Словакия го правят отлично.
          Аз също бих взел пътя на един път освен ако не искаш да разгледаш Будапеща или Нови Сад да кажем (Белград не го споменавам, защото предполагам си бил много пъти).

          Приятно пътуване!

          Коментар


          • #6
            От: Малка разходка до Братислава

            Начи плана ми е да си направя кефа и да остана в някоя сръбска кръчма, да преспя и сутринта да пътувам до Братислава.
            Виж, там ми е интересно къде трябва да ида и какво да не пропусна за 3-4 дни, в които ще съм там.
            Кръчмите в центъра са ясни, ама това е малко като да седна в Рафи на витошка, не ме дърви много. Обичам да ям автентична кухня и за там разчитам на вече направилите го


            Пиенето на бира не се дискутира

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X