Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ферозата не иска да запали.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ферозата не иска да запали.....

    Вероятно от карането само на газ ти се е скапала бензиновата помпа. Редно е бензина в резервоара да се сменя поне веднъж на 2 месеца, иначе се случват такива случки. Хубаво е и чат-пат да караш на бензин, примерно по 50-ина километра месечно поне. Което автоматично ще ти държи и бензина в резервоара пресен, и помпата, дюзите и регулатора в кондиция. Редно е и дори като си на газ бензиновата помпа да не е изключена, а да си бръмчи.

    Ако горното не се спазва, каквото и да правиш, редовно нещо по бензиновата система няма да е в ред, а помпа ще сменяш примерно по веднъж на година-две.

    ...все пак, провери дали ходи ток до нея. Предполагам под мокета на багажника има капаче, от което са имаш достъп до помпата и жиците и, ако от никъде другаде не може да се стигне до нея.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Ферозата не иска да запали.....

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...Редно е бензина в резервоара да се сменя поне веднъж на 2 месеца
      Нафтаджиите да не се обаждат

      Каква е ползата от газова уредба, ако ще гориш по казан бензин на два месеца?

      Аз пълня резервоара до горе веднъж на половин година и докато мине половината година обикновено съм изгорил половината бензин. От заплесия.

      Коментар


      • #18
        От: Ферозата не иска да запали.....

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Нафтаджиите да не се обаждат

        Каква е ползата от газова уредба, ако ще гориш по казан бензин на два месеца?
        Нафтаджията преди известно време сменя бензинова помпа на едно от возилата си, та затова. Заради некаране, не заради газ, ама то е все тая. Припалваше се по веднъж-дваж в месеца за по 10-ина минути само. Имаше и разложени уплътнения на резервоара и други екстри от сорта.

        Че кой те кара да пълниш резервоара? 10 изгорени литра на месец са предостатъчни. Това ако искаш да имаш работеща бензинова система де.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Ферозата не иска да запали.....

          Пълня резервоара (1) за да има в него малко въздух, който предизвиква осмоляване на бензина и тормози помпата при засмукване и (2) за да имам резерв за случаите когато не успея да заредя навреме газ.

          Кола която не караш е съвсем различно от кола която върви на газ. Минимум заради вибрациите, много по-малко неща клеясват, а помпата все се развърта от време на време (освен ако не си я оставил като мен включена, да охлажда инжекторите и маркучите).

          Коментар


          • #20
            От: Ферозата не иска да запали.....

            Привет на всички,
            малко развитие по темата... Ферозата работи на газ, но на бензин - не . Проверих 3-те релета до акумулатора - и трите работят, но бензиновата помпа не работи. За по-сигурно залегнах под колата и докато сина даваше на контакт - аз замерих за наличие на напрежение на електрическия куплунг непосредствено преди помпата. И при подаване на контакт на куплунга се появява напрежение 12 Волта за около 3-4 сек. и изчезва. Не знам дали е нормално това. После след закачане на куплунга и подаване на контакт - не чух никакъв звук от помпата (а бях буквално на сантиметри от нея). Според мен - помпата е заминала (развалена). Някакви съвети да дадете - да правя ли и други проверки, за да съм сигурен, че помпата е за смяна или директно да търся нова помпа?

            Коментар


            • #21
              От: Ферозата не иска да запали.....

              Помпата работи след като запали мотора - на контакт само изцъква. Провери я като ѝ дадеш директно 12в

              Но надали е това - в системата обикновено има достатъчно бензин за да запали без помпа
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Ферозата не иска да запали.....

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Помпата работи след като запали мотора - на контакт само изцъква. Провери я като ѝ дадеш директно 12в

                Но надали е това - в системата обикновено има достатъчно бензин за да запали без помпа
                На Дайхатсуто при контакт помпата се чува от купето как работи точно около 3-5 секунди, както е замерил колегата и спира. После след паленето постоянно.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #23
                  От: Ферозата не иска да запали.....

                  Провери за реле, което изключва помпата при работа на газ.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ферозата не иска да запали.....

                    Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                    На Дайхатсуто при контакт помпата се чува от купето как работи точно около 3-5 секунди, както е замерил колегата и спира. После след паленето постоянно.
                    По спомени не тръгва винаги при контакт, но съм забравил точния алгоритъм - така или иначе, за да я провери трябва да ѝ подаде директно 12в.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ферозата не иска да запали.....

                      Да така е. Дирктно на нея ще покаже работи или е починала.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ферозата не иска да запали.....

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        По спомени не тръгва винаги при контакт, но съм забравил точния алгоритъм - така или иначе, за да я провери трябва да ѝ подаде директно 12в.
                        Ако не се лъжа, всеки път се включва и си се чува отчетливо в купето, както каза Жоро. Щом колегата е измерил, че идват 12 волта за 3-5 секунди, както трябва да бъде, според мен отпада вероятността за проблем по веригата и съответно остава само помпата. Разбира се като се свали и се подадат директно 12V ще е 100% сигурно.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ферозата не иска да запали.....

                          Оказа се наистина помпата, която вече е сменена и колата работи на газ и бензин.
                          Благодаря на всички за помощта.
                          Лек ден!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X