Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ферозата не иска да запали.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ферозата не иска да запали.....

    Привет на всички,
    преди около 10 дни Ферозата ( 1,6 16V 95 кс) ми погоди странен номер - спрях на една бензиностанция да заредя гориво, заредих, седнах да потеглям - запалих, форсирах и.... изгасна. Това на газ, а на бензин също не пожела да запали.... и така докато акумулатора сдаде. Еднин юнак се съгласи да ми даде ток и в продължение на около 20 мин. ми зареждаше акумулатора, като междувременно се и опитвах да запаля, но без резултат. Накрая ме изтеглиха до паркинга пред нас(пробвах да запаля и по време на тегленето - пак без успех), свалих акумулатора да го заредя и зарязах Ферозата така.
    Тези дни вече съм по-свободен и мисля да я погледна и преровя за установяване на причината/те за създалата се ситуация.
    Прегледах по форума до около 12-13 та страница и не срешнах такъв проблем като моя, та да почерпя информация за отстраняването му.
    Молбата ми е - ако някой има някаква представа/идеи от къде да започна с проверките - много ще ми помогне и ще съм благодарен за всякакви идеи.
    Лек Ден!

  • #2
    От: Ферозата не иска да запали.....

    Или има искра, или няма. Ако има - газаджията е оклепал нещо. Ако няма - свършила е бобината или делкото.

    Коментар


    • #3
      От: Ферозата не иска да запали.....

      И палец и дистрибуторна капачка не е лошо да се видят!
      Дано не е прехвърлил зъбчета на ангренажа-бензин да те удави,ток да та убие......
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Ферозата не иска да запали.....

        Все пак-първо токовете
        VENI-VIDI-VICI!

        Коментар


        • #5
          От: Ферозата не иска да запали.....

          Прочее, следващият път като не ти пали колата има смисъл да разбереш какво не е в ред преди да опитваш груби методи за палене.

          Едно юнашко дърпане с въже и пуснат съединител може да направи една малка повреда много голяма.

          Коментар


          • #6
            От: Ферозата не иска да запали.....

            Караш по ред
            - има ли искра
            - има ли бензин

            Пишеш какво има и какво няма и мислим пак.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Ферозата не иска да запали.....

              Днес, за съжаление няма да имам време, утре също...
              но в сряда - живот и здраве мисля да се заема с колата.
              Благодаря за отговорите - ще карам подред проверките и ще споделя резултатите.

              Коментар


              • #8
                От: Ферозата не иска да запали.....

                Имал съм такъв проблем на бензин. Температурният датчик точно под делкото. Въртене по 15 минути и давене.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Ферозата не иска да запали.....

                  На газ щеше да върви обаче.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ферозата не иска да запали.....

                    Първо их питал юношата бледен от кой рад е, и тогава бих се осмелил, със съдействието на колега, да го пратим при кадърен майстор, а не да редим кубчето на Рубик.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ферозата не иска да запали.....

                      Качваш се и въртиш да палиш. Гледаш внимателно стрелката на оборотомера - трябва да мръдне на около 200 оборота. Ако не мърда - умрял е комутатора на делкото.
                      Огледай да няма пот таблото разни висящи кабели от майсторите газаджии и при подаването на газ да си си измъкмал захранването на клапаните.
                      Помисли и дали няма някоя хитра защита против палене, но това е малко вероятно.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ферозата не иска да запали.....

                        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                        Първо их питал юношата бледен от кой рад е, и тогава бих се осмелил, със съдействието на колега, да го пратим при кадърен майстор, а не да редим кубчето на Рубик.
                        Юноша бледен бях преди много години )) Благодаря все пак за комплимента.
                        Иначе съм от Сф, мастори - много, но идеята е да си я оправя сам и само в краен случай да ходя при майстори... Така или иначе съм й дал на Ферозата 10-12 дена да си размисли дали така ще се държи и занапред и дълбоко се надявам вече да не си създаваме взаимо ядове )
                        Помежду другото - направи ми впечатление, че като дам на контакт( след като вече не искаше да пали) не чувам бензиновата помпа. Не знам дали това е от значение, при положение, че я паля и карам само на газ. Оборотомера не съм забелязял дали показва нещо докато се опитвах да я запаля с въртене на стартера. Ще проверя в сряда и ще споделя.
                        Проверките, които успях да направя докато висях на бензиностанцията преди 10-на дена :
                        1. при подаване на контакт - има 12 волта на първичната страна на бобината;
                        2. газовия клапан прищраква при подаване на контакт(тоест ина захранване)
                        3. всички познати ми(и непознати) бушони бяха здрави, даже преди мен собственика е запълнил с (предполагам) технически вазелин гнездата на всички бушони и релета в двигателния отсек - явно с цел предотвратяване на навлизането на влага и последвало корозиране от елекролиза....
                        4. и много други проверки, за които в момента не се сещам.
                        Ток на свещите не можах да проверя, защото не разполагас с ключ за свещи... а не ми се ръгаше желязо в куплунга на кабела, за да не нараня изолацията.
                        Това е за сега...ако се сетя още нещо - ще го споделя веднага.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ферозата не иска да запали.....

                          Ще се разровя из мазето, мисля, че имам един оригиален ключ за свещи. Ако изпълзи от някъде - твой е, подарък за добре дошъл във форума.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ферозата не иска да запали.....

                            Първоначално публикуван от dimhab Преглед на мнение
                            ...даже преди мен собственика е запълнил с (предполагам) технически вазелин гнездата на всички бушони и релета в двигателния отсек
                            Не собственика. Производителя.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ферозата не иска да запали.....

                              Малко развитие по темата,
                              вчера след работа, следвайки дадените съвети проверих и установих, че при въртене - стрелката на оборотомера се вдига до около 200 оборота. До тук - добре.
                              След това развих 1-ва свещ и установи, че има и ток.... накрая се оказа блокирал клапан за газта - свалих го, почистих го и ... запали на газ. Остана обаче проблема с работа на бензин - само върти и не иска да запали, а и при родаване на контакт - не чувам бензиновата помпа. Бях чел, че се намира отзад в дясно, но снощи вече се стъмваше и не успях да прегледам навсякъде - проверих зад кората на задно дясно колело - но не е там, явно ще я търся още да проверя идва ли до нея заранване и въобще да я прегледам да ли е наред.
                              Това е за сега, отново Благодаря на всички отзовали се със съвети и насоки по въпроса!!
                              Лек ден

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X