Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов в клуба xt 600 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов в клуба xt 600 проблем

    Здравейте!На 21 една години съм.Винаги съм бил фен на моторите.За съжаление целия ми опит с тях е свързан с марки като Mz-ти, ижета,яви,балкани и прочие.От 13 годишен се занимавам, ама се с лесни конструктори.После ме приеха да уча в чужбина,то пари нема пък и време...Та чак сега вече поработвам спокойно и си спестих някой лев,че си зех Yamaha Xt600 1991год.Малко са ми далече тези машини а дори и прости въздохари пак е повече чъркалак от двутактовия 250 .
    Предполагам,че като за представяне стига, така че бих искал и да попитам нещо.Проблема се изразява в това ,че Нищо електронно по мотора не работи.фарове,мигачи,клаксон,приборните лампи,нищо.А иначе си е с манивела,риташ,пали ,проблеми няма.Крушките са проверени не е от там.Бушончета може, ама кажете къде да ги намеря?Също така съвети ако имате за даване на човек с такъв мотор,приемам.За два дена му навъртях към 200км в града,доста добре се държи.Ами това е за сега.Качвам и една снимка да се похваля
    Благодаря ви много.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13454017_1104542052918195_723855364_n.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:6116655

  • #2
    От: Нов в клуба xt 600 проблем

    Свали фара и махни крушката, премери с мултиметъра колко волта има на изводите те са 3, дълги къси и маса, според мен проблема ти идва от звездата, има ли стартер?
    Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

    Коментар


    • #3
      От: Нов в клуба xt 600 проблем

      Не,няма.Но много бих искъл да му сложа,ако някой има подобен Manual ще съм благодарен.

      Коментар


      • #4
        От: Нов в клуба xt 600 проблем

        Здравей! Аз имам Тенере 600 имам същият проблем като теб докато имам ток в акумулатора светлините светвт иначе както при теб ритам на манивелата мотора пали и кара без никакви ядове

        Коментар


        • #5
          От: Нов в клуба xt 600 проблем

          Здравейте, ще си позволя да използвам темата на колегата, защото от всякъде нещата са - "Нов в клуба xt 600 проблем"

          Започнах цялостно обслужване и се сблъсквам с неща едно по едно - някой дреболии, някой не толкова....
          Мотора го взех без акумулатор... както на колегите, си пали на манивела и върви... успокояваше ме това, че имам един резервен акумулатор от другия мотор (YTX14BS).. а и продавача съобрази цената с това.. (не, че няма и изненади)
          Акумулатора се побра идеално в кожуха и... шах... гледам, че няма минус!!! Рових, гледах, струвах.. не успях да немря минуса. От ляво дебелия червен кабел на плюса и толкова... минус няма (или не намирам)
          Къде трябва да го търся.. от къде да го проследя.. (извинявам се за лаишкия въпрос, но в чудо се видях!)


          п.с. не мога да работя с мултицет, но ако ме насочите, ще потърся съпорт от някъде..

          п.п.с.. а можете ли да ми кажете, какъв е размера на свеща - имам двата стандартни размера (16 и 21) и с двата ключа не става.. гледам в менюала свеща е NGK - да не би да има специален ключ?...

          Благодаря предварително!

          [IMG]image uploader[/IMG]
          Последно редактирано от RoadBoy; 06-10-16, 10:34.

          Коментар


          • #6
            От: Нов в клуба xt 600 проблем

            Ключа за свеща ти е с номер 18.
            Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

            Коментар


            • #7
              От: Нов в клуба xt 600 проблем

              Ако моторът ти пали и работи както трябва - абсолютно безсмислено е да "обслужваш" карбураторите - вероятността да скъсаш всмукателните фланци е 99% . При наличие на силно желание от твоя страна поне можеш да отвиеш винтчето за източване на поплавковата камера - за да избяга някоя и друга небензинова фракция . Ключът за свеща е номер 18 - както ти казаха отгоре . Оправи си жилото на декомпресора , провери си задължително въздушния филтър , смени маслото при необходимост . Минусовият кабел е срещуположно на плюсовия , освен ако някой майстор радикално не го е ликвидирал преди теб .

              Коментар


              • #8
                От: Нов в клуба xt 600 проблем

                Благодаря за отговорите.. и насоката!
                Няма да бързам с карбуратора - ще опитам да източа камерата. Фланците са нови.
                Филтъра и филтърната кутия ги почистих старателно. Ще сложа и новата свещ.
                За жилото на декомпресора, също разбрах... Масло поръчах 15W50..
                Минусовия кабел обаче ми бяга по тъча... За какво ще им е да го махат Но в крайна сметка най-невероятното ще се окаже най вероятно...
                Благодаря още венъж!
                Последно редактирано от RoadBoy; 06-10-16, 15:57.

                Коментар


                • #9
                  От: Нов в клуба xt 600 проблем

                  Като сложиш новата свещ - старата си я пази и носи - имаш инструментална кутия под страничната лява кора . Филтърът е дунапренен - переш с обезмаслител , сушиш и обмазваш старателно ( без да прекаляваш ) с масло за филтри ( може и с обикновено , ако нямаш налично онакова ) . Масло бих ползвал 10 в 60 , не е фатално 15 в 50 , но поне да е полу-синтетика . Кабелът се мандахерца някъде там - най-вероятно се е промушил надолу или гледаш слабо . Отдушникът на акумулатора да не забравиш ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов в клуба xt 600 проблем

                    Минусовият кабел също минава отляво , оттам надолу и надясно покрай кабела за стартера. Другият край е хванат на маса с един от двата болта за закрепване на стартера. В менуала има схема на пътя на всички кабели, жила, маркучляци и т.н. Макар че точно за този модел единствения пълен менуал, който открих, беше на португалски.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов в клуба xt 600 проблем

                      .... и защо няма да пали?!!

                      Снощи тръгнах да сменям маслото, но не успях да стартирам мотора...
                      Почистих въздушния филтър и кутията, смених свеща с такава за модела - дава супер искра! Почистих и всички букси, куплунги и връзки с контактен спрей (поне видимите) По ваша препоръка, не съм свалял и човъркал карбуратора, а само със спрей при входящите и изходящите отвори... не разбрах обаче, кое е дренажния болт .. тази издължената част от дясно ли? - незнам дали е оригинално така, но при мен е с някакъв месингов болт за отвертка (права) и няма как, да се отвъе без да се свали карба.. ако се наложи все пак сваляне ще подменя този болт с такъв за ключе, за да може да се отцежда по-лесно.
                      Та така.. проверих и маркучите - отива бензин! Искра има бензин има, но неможах да го запаля..
                      Решил съм все пак да свалям карбуратора - предния собственик твърди, че сигурно е сериозно задръстен... щото нали всички мотори които се продават все не са карани от 2 години

                      п.с. акумулатора който имах е заминал и не съм опитвал на стартер, а само ритане ... ГМТ и ритане.. смукач, без смукач.. пак така.. Чувал съм за трудното студено палене ама чак пък....

                      Последно редактирано от RoadBoy; 14-10-16, 08:13.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов в клуба xt 600 проблем

                        Тук от ляво най-долу болче за отверка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:12.3 КБ
ID:5731082
                        Трагичното не е смъртта, а животът, който
                        хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                        Чарлз Буковски

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов в клуба xt 600 проблем

                          Благодаря колега!!
                          Трябва ли да държа отдолу, да не изпадне някой чарк или свободно да се изтече каквото има..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов в клуба xt 600 проблем

                            Само винта може да падне , ако го развиеш до край - няма смисъл . Другият винт ( за плоска отвертка ) си е оригинален и не го сменяй . Ако си прекалил със спрея - може да си го задавил . Дай пълна газ и без контакт ритни няколко пъти да го продухаш . Този мотор се пали с джапанка от първия път , ако му е в ред жилото на декомпресора . Аз не разбрах ти изобщо запалил ли си го или го взе на тъмно ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов в клуба xt 600 проблем

                              Пали с джапанка ако има бензин в резервоара. Ако е около или в резерва, и не е пален няколко дена, ще има да рита. Проблема се корени в бензиновата помпа. След като източиш бензина от дренажния отвор, пусни един бензиноустойчив маркуч от лявото кранче директно към карбуратора. Дясното кранче го дръж в затворено положение. Ако си регулирал жилото на декомпресора както трябва, натискаш бавно манивелата, докато чуеш изщракване. Връщаш догоре и риташ чевръсто. И така докато запали
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X