Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов в клуба xt 600 проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов в клуба xt 600 проблем

    Тенере имам същото - с вакуумна бензинена помпа , не беше палено повече от половин година . Ритнах го без контакт 5-6 пъти да раздвижи маслото , смукач , контакт и на второто ритане взриви .

    Коментар


    • #17
      От: Нов в клуба xt 600 проблем

      Дадох идея само с една твърде вероятна причина за непалене на манивела, ако има два литра бензин в резервоара. Съответно и ако не е пален от няколко дена поне. Ако състоянието на мотора отговаря на тези две условия, шунтирането , всъщност елиминирането на помпата води до положителен резултат с паленето. Ако се ползва стартера няма такива инатлъци. Доскоро редовно ползвах баката на мойто тенере като мобилна туба за бензин, та по-горно изложения извод е направен на база многократни наблюдения относно поведението на мотора при хроничен недостиг на бензин в баката. Ако твойто тенере пали при тези две условия, ще ме накараш да направя преоценка на наблюденията си. Факт е обаче, че и оня англичанин, занимаващ се само с ХТ-та, изхвърля помпата на модела 1VJ като ненужна и създаваща проблеми точно в диапазона, заради който е била добавена. Мойта вакуумна помпа я държа заради идея за добавяне на допълнителен резервоар за гориво. Наскоро промених местоположението на помпата и засега наблюденията са ми че има осезаема разлика в работата и, но се въздържам от оценка засега.
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #18
        От: Нов в клуба xt 600 проблем

        Бензинът не съм го мерил с точност , но със сигурност е бил над 2 кг . Между другото се бях въоръжил със спрей , отвертки и ключове , НО останах приятно изненадан от неизползването им . Имам Хонда ХЛ 500 С , 78 г . модел - с двата ресьора отзад и 23 капла отпред : пали по същия начин . Даже при нея ритане 2-3 пъти без контакт на дръпнат до край обогатител ( не смукач ) е вредно - задавя се .

        Коментар


        • #19
          От: Нов в клуба xt 600 проблем

          Като ходих за мотора, палеше на първо ритане.. но си беше топъл.
          Когато го прибрах, изминаха няколко дни преди първия опит да го запаля. Щото нали не бил каран от много време... първо се заех с подмяната и почистването на консумативите.. в това число източих стария бензин и му сипах нов (ок.3-4л. но ще сипя още малко щом казвате) Оправих и декомпресора с ход по-малко от 1см... или аз съм го задръстил нещо или си е бил задръстен.. или пъй наистина бензина му е малко, (май точно толкова му е резервата) - днес след работа ще опитам пак и ще докладвам
          Благодаря още веднъж!

          П.С. наистина няма минусов кабел.. Намерих долу къде е болта за масата. От там един кабел отива в стартерното реле.. от релето тръгва червения кабел за + и толкова... Доректно от болта ли трябва да пусна кабел или от релето...
          Ще сваля акумулатора от другия мотор да пробвам имали въобще работещ стартер..
          Последно редактирано от RoadBoy; 17-10-16, 10:09.

          Коментар


          • #20
            От: Нов в клуба xt 600 проблем

            Мисля , че бъркаш плюсовия кабел на стартера/там минус няма/ с масата. На стартерното реле отиват два тънки кабела + и - , те го задействат при натискане на старт бутона. От акумулатора отива един дебел кабел + до релето стяга се на единия болт на релето , от другия болт на релето , отива кабела до стартера. На тези два кабела релето прави контакт като се задейства. От минуса на акумулаторната клема , трябва да има един дебел кабел до някой болт на двигателя , той служи за минус на стартера и за маса. От същата клема минус на акумулатора , трябва да се пусне един тънък кабел до минуса на инсталацията , и един кабел за маса на рамката.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #21
              От: Нов в клуба xt 600 проблем

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Мисля , че бъркаш плюсовия кабел на стартера/там минус няма/ с масата. На стартерното реле отиват два тънки кабела + и - , те го задействат при натискане на старт бутона. От акумулатора отива един дебел кабел + до релето стяга се на единия болт на релето , от другия болт на релето , отива кабела до стартера. На тези два кабела релето прави контакт като се задейства. От минуса на акумулаторната клема , трябва да има един дебел кабел до някой болт на двигателя , той служи за минус на стартера и за маса. От същата клема минус на акумулатора , трябва да се пусне един тънък кабел до минуса на инсталацията , и един кабел за маса на рамката.
              леле.... сигурно не е сложно, но ми се струва, като квантовата теория на полето! Благодаря за пояснението колега... хич не ги чаткам тоците, ще проверя всичко стъпка по стъпка, както го описваш.. дано се справя (че нямам съпорт наблизо ) в крайна сметка ще гледам да го подкарам на манивела, а за другото ще потърся помощ..

              Коментар


              • #22
                От: Нов в клуба xt 600 проблем

                Няма нищо сложно , важното е да не бъркаш плюс с минус , червено-плюс , черно-минус , другите цветове не те интересуват. А ти от къде беше , мисля , че се познаваме от другия форум?
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Нов в клуба xt 600 проблем

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Няма нищо сложно , важното е да не бъркаш плюс с минус , червено-плюс , черно-минус , другите цветове не те интересуват. А ти от къде беше , мисля , че се познаваме от другия форум?
                  Възможно - М.Yankov с RSV1000R.. там писах покрай ПВЦ-тата, през годините... но вече почти не влизам.. От няколко години, малко по-малко се ориентирам към другия клас... имах няколко 2Т, и сега искам да покарам малко по-тежко ендуро, преди окончателно да си избера... тоо ако може да си позволи човек ще са най малко 3, но уви...
                  Ттаа дори обмислям да махам любимата априлия.. XT660 ми се чини много, но да видим..

                  п.с. влязох да прегледам съобщениятав другия форум, но не мога да се сетя
                  Последно редактирано от RoadBoy; 17-10-16, 12:49.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов в клуба xt 600 проблем

                    'начи...
                    Сипах още бензин... пак прегледах декомпресора, свеща, филтъра и т.н... със смукач - без смукач... молене, баене, четене на мантри и зов към боговете.... неще и неще!
                    В изблик на ярост свалих карбуратора за 2 минути (не било никак сложно)

                    И тука сериозно:
                    Имаше много отлагания! Дросела и буталото се движеха (трудно) но едното бутало (дясното) не мърда. Запечено яко - дори с пръст не успях да го раздвижа!
                    На първите две снимки е преди почистването...
                    Развих му изцяло дренажния болт и онзи по големия- "месинговия". Изтече много гняс.
                    Следващите две снимки са след почистването - движи се много леко всичко.. Дясното бутало се раздвижи идеално(него кое го задвижва защото не се влияе от дросела?) Иначе като обърна карба се движи на гравитачен принцип - сигурно така трябва да е
                    Където са червените стрелки също продухах - от ляво бяха запушени!

                    Дано това да му е бил проблема... стана късно сега, но утре след работа ще го сглобя и ще опитам пак


                    [IMG]upload images free[/IMG][IMG]upload images free[/IMG][IMG]upload images free[/IMG][IMG]upload images free[/IMG]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов в клуба xt 600 проблем

                      Когато се отвори дросел клапата , се създава вакум над мембраната , тя е свързана с шибъра /буталото/ и го повдига , а пък то е свързано с иглата. В зависимост от оборотите и вакума , шибъра се отваря повече или по-малко. Но всичко това ако е здрава мембраната , тя е под капака в горната част.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов в клуба xt 600 проблем

                        Но всичко това ако е здрава мембраната , тя е под капака в горната част.
                        .. там не съм отварял! Гледах в менюъла и ми се видя сложно, затова и не пипах повече..
                        Все пак, наистина беше много запушено и затлачено.
                        Да го оставя ли така, да опитам..

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов в клуба xt 600 проблем

                          Първоначално публикуван от RoadBoy Преглед на мнение
                          Иначе като обърна карба се движи на гравитачен принцип - сигурно така трябва да е
                          Тук имаш голям проблем. Липсват части.
                          Отваряй дебелите книги, карбураторите и се чеши, където не те сърби. Или отивай някой да ти го прави. Можеш и на мен да го пратиш, ако не намериш.
                          Абе що не викате някой да гледа, като купувате дръгели?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов в клуба xt 600 проблем

                            Абе що не викате някой да гледа, като купувате дръгели?
                            - Exitus acta probat


                            Еее не хлопа като някоя....
                            ..гравитачно, но като го бутна с пръст - прибира се (почти инерционно), и само се връща в изходна позиция. Има лек натиск - като тапа.
                            Ако не е нормално така, ще го дам, за по общителен оглед.
                            Мерси за помоща!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов в клуба xt 600 проблем

                              Това с обръщането на карбуратора съм го пропуснал , най-вероятно липсва пружината , трябва като я вдигнеш с пръста да се усеща леко съпротивление , и като я пуснеш да се връща . На твое място бих го разглобил този мотор за пълно обслужване на двигател , окачване , ходова част , спирачки , ....., защото е много вероятно да се появят още скрити изненади.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов в клуба xt 600 проблем

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Това с обръщането на карбуратора съм го пропуснал , най-вероятно липсва пружината , трябва като я вдигнеш с пръста да се усеща леко съпротивление , и като я пуснеш да се връща . На твое място бих го разглобил този мотор за пълно обслужване на двигател , окачване , ходова част , спирачки , ....., защото е много вероятно да се появят още скрити изненади.
                                писали сме едновремено - да има натиск и само се връща в изходна позиция.

                                Мотора беше бюджетен избор с идеята за пълен ребилд. Което се вижда, и чукне и пипне ОК..
                                Смених спирачна течност, накладките отпред, задната спирачка е супер.. няма луфтове по втулки и т.н... доста е омаслен, обаче, двигателя и там очаквам изненади!
                                Запали ли сега, ще сменя маслото и ще измия хубаво двигателя да видя какво ще е положението с течове и т.н.. Двигателя уж е правен - уви кой пореден ремонт ще е за тия 30г няма как да се знае - старите чаркове ги взех и не изглеждат никак зле.. и го карах все пак - има сила, предната гума се вдига във въздуха, не потъва задницата, няма луфт и вибрации в предницата.. Малко по, малко ще го стегна

                                Благодаря още веднъж за съветите - спирам с тъпите въпроси

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X