Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

    Търсих ми името на родния, ама без резултат. Ако го рекна "ръчна газ" пак не става, 'щото тя и без това си е ръчна...

    Та така, направих си таз ползувателност и държа да уточня, че идеята за точно този начин на блокиране на газта си е лично моя!
    Ето и няколко фотоса, надявам се да помогне на някой:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_130818.jpg
Прегледи:1
Размер:65.9 КБ
ID:6116612Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_131222.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:6116613Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_192632.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:6116614Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_210315.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:6116615Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_210322.jpg
Прегледи:1
Размер:118.1 КБ
ID:6116616Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_210350.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:6116617Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_210406.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:6116618Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_210411.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:6116619Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160616_210422.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:6116620
    На седмото и осмото кадро излиза в положение "блокирано".
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

  • #2
    От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

    Темпомат за МОТОР !!!
    Брат ми (Така те приемам - нищо лично) , въри се прегледай - не си добре .
    Такова чудо не е измислено , защото е ОПАСНО.
    Мотор , пътуване , спокойствие за пенсионер .

    Както казаха две от три .
    Ако аз не знам какво правя на две колела - много малко време няма да знам.
    Лично мнение .
    Поздравления за "шибалката" - Аз няма да си помисля за такова.

    Коментар


    • #3
      От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

      Изглежда удобно и смислено.
      Поздравления за идеята

      Може би "палеца" ( според мен ) би трябвало да бъде по голям - за да е по удобно със ръкавиците.
      Или да се увие със нещо - гумени / кожено капаче , за да се намали възможността от приплъзване.
      Сега - BMW R1200RT 2006 г
      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

      Коментар


      • #4
        От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
        ...
        Такова чудо не е измислено , защото е ОПАСНО.
        ...
        Такова чудо беше стандартно оборудване на доста модели Харлей от доста години - една кнобка която стягаше жилото на газта в което положение я завъртиш, уж за поддържане на високи обороти при загряване на двигателя, де факто ползвано като темпомата на бедняка. За щастие заменено с истински темпомат който изключва при пипане на спирачка, съединител, повреда в спирачната система и прочее.

        Конкретно това - бих го проверил многократно и внимателно при напълно навита газ, да не реши тогава да блокира.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

          Обикновено фабричните са в другият край на дръжката/външниян/. Нямам такова, но ми се иска. При дълъг път върши чудесна работа. А за "харлитата" си е задължително При тези прави и дълги участъци,може и ноктите да си изрежеш
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

            Дано знаеш какво правиш,с подобно блокиране на газта,с една хондичка,отсякъх една синя слива и се завъртяхме с мотора през нея,като стриптийз танцьорка на пилон
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

              Тия чудесий трябва да позволяват връщане на газта при блокирано положение! Не съм с мотора, ама ще снимам аз какво сложих. Едно парче въженце от простор е.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                Добре направено и много лъскаво за да е в тон с мотора. Не виждам нищо толкова страшно и опасно в идеята.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                  Не може да блокира само! С леко връщане на газта или с палеца се изключва. От фотосите не става много ясно, ама работи на принципа на съединител, т.е. газта не е закачена с нищо. Просто я задържа.
                  Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 17-06-16, 07:55.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    Добре направено и много лъскаво за да е в тон с мотора. Не виждам нищо толкова страшно и опасно в идеята.
                    Мотора си е лъскав!
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                      Аз не мога да вдена как работи точно това, но навремето на мзта си имах " фабрично"! Просто газта на мзта си имаше нещо като спирачна челюст, която се регулираше с винтче колко да е стегната та хем да не се връща ръчката сама хем с лекота да я върнеш с ръка. Аз просто бях подобрил системата като замених обикновеното винтче с такова с лостче което при нужда врътвах с лекота с палеца си на 1\4 до 1\2 оборот и осигурявах нужното триене за да не се върне газта сама.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                        Браво Колега,
                        Вписва се много добре с визията на мотоциклета ти.
                        Факта, че мгого от нас си правят сами или производителите вече го предлагат серийно говори, че влиза в употреба особено по време на дългите преходи.
                        Поздрави
                        Андро

                        Коментар


                        • #13
                          От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Аз не мога да вдена как работи точно това, но навремето на мзта си имах " фабрично"! Просто газта на мзта си имаше нещо като спирачна челюст, която се регулираше с винтче колко да е стегната та хем да не се връща ръчката сама хем с лекота да я върнеш с ръка. Аз просто бях подобрил системата като замених обикновеното винтче с такова с лостче което при нужда врътвах с лекота с палеца си на 1\4 до 1\2 оборот и осигурявах нужното триене за да не се върне газта сама.
                          Какво не разбираш бре комита? Пъха се с усилие между "масура" и кутията с копчалъците и така не му разрешава на тоз последния, да се връща под действието на пружината. И като върнеш малце газта го "изплюва", щото съм го наптравил със скос.
                          Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 17-06-16, 13:27.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            Темпомат за МОТОР !!!
                            Брат ми (Така те приемам - нищо лично) , въри се прегледай - не си добре .
                            Такова чудо не е измислено , защото е ОПАСНО.
                            Мотор , пътуване , спокойствие за пенсионер .

                            Както казаха две от три .
                            Ако аз не знам какво правя на две колела - много малко време няма да знам.
                            Лично мнение .
                            Поздравления за "шибалката" - Аз няма да си помисля за такова.
                            Ако бях много добре с главата, брат ми, нямаше цял живот да се чекня по мотори! Шибалката ще се ползва само по магистрали (тука има много) и по дълги прави участъци. Щото веч съм на 46 лазарника и като карам дълго време ми изтръпват пръстите на ръцете.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #15
                              От: Круиз контрол ли, темпомат ли - не знам, ама си го направих

                              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                              Какво не разбираш бре комита? Пъха се с усилие между "масура" и кутията с копчалъците и така не му разрешава на тоз последния, да се връща под действието на пружината. И като върнеш малце газта го "изплюва", щото съм го наптравил със скос.
                              Ааа вденах! Те твоите дръжки явно са твърди .
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X