Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

    Възможно ли е да сложа от по-новите модели Опели, цветен дисплей и да подкарам и съответно данните на борд компютъра, знам че има човек който да оправи липсващите редове на сегашния ми дисплей, но ми се ще да сложа цветен такъв? Ето и част от дисплеите по модели на снимката по-долу, иска ми се да сложа този първия? Сам няма да мога да го направя, по-скоро ще платя на някой и да ми го направи и настрои?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026500105-big.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:6116549

    Моя е такъв:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1289.JPG
Прегледи:2
Размер:295.1 КБ
ID:6116550


    Този дисплей по-долу е от Астра, много ми харесва дисплея му и ако има начин да се подкара на Фронтерата ще е супер и полезно не само за мен, а и за всички вас с Фронтери, наясно съм че ще се подкарват само данните от борд компютъра на Фронтерата, управление на климатроник и др. е ясно че няма да действа, просто искам да ползвам самия цветен дисплей :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_59348_7521astra j.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:6116551
    Последно редактирано от Еделвайс; 14-06-16, 15:46. Причина: Снимка и пояснение

  • #2
    От: Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

    Тия цветните са с комуникация от моторен и т.н.Кой ще ти го направи да работи ? Твоя МИД е чудесен какво не му харесваш ? По ефектно би било с вграждане на 2-дин навигация ,хем полезна даже
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • #3
      От: Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

      Първоначално публикуван от bay pres Преглед на мнение
      Тия цветните са с комуникация от моторен и т.н.Кой ще ти го направи да работи ? Твоя МИД е чудесен какво не му харесваш ? По ефектно би било с вграждане на 2-дин навигация ,хем полезна даже
      От известно време особено сутрин, почти нищо не мога да разчета на дисплея от липсващи редове, отделно че е и на немски, та така и иначе ще трябва да го сваля, един път да ми поправят дисплея и отделно да ми го препрограмират да е на английски, та в този ред си мислех дали да не си търся запазен цветен такъв дисплей... Даже ми беше хрумвало да си купя истински дисплей като на смартфоните с камера за задно паркиране, като да монтирам дисплея на мястото на бордовия компютър и така ще чета цветни данни от бордовия компютър и в същото време при нужда да включвам камерата за задно виждане? Но ми се струва че хич няма да е така лесно, както звучи... ?

      Коментар


      • #4
        От: Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

        Дисплея си има собствен микропроцесор, който си "говори" с компа на колата. Мисля, че ако някой мега спец се навие да ти направи нов диспей да си комуникира със стария ти комп ще ти съдере кожата, защото това не е лесна работа. В нета е пълно с OBD четци, и дори такива със собствен монитор, на който ти изписва всички данни от компа. Колегата е дал добра идея за DIN 2 мултимедия и навигация...
        Пак един пример от доброто старо време... Бях решил да слушам диск в колата, като студент, но нямах кинти за плеър. От стария касетовон изкарах един вход и му вързах CD ROM със стабилизирано захранване на 5 волта. Старите ромове имаха аналогов аудио изход отзад и даже копчета напред и назад. Да де, ама проблема бяха дупките по улиците То не бяха дунапрени, чудесии... както и да е. В крайна сметка след време си взех истински CD плеър
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

          Павка какво ли не съм пробвал, но това е най-доброто което можеш да направиш не е лесно но си заслужава. Вече 4-та година съм така.
          Чета всички данни от мотора и много повече отколкото който и да е дисплей на Опел. Показва скорост, външна температура, температура на двигателя, натоварване на двигателя, наклони странични и челни на джипката, навигация като ти намалява музиката докато говори и т.н.

          Мисля да продавам фронтерата и ако новия собственик иска да спести някой лев ще му възстановя оригиналния дисплей и този ще се продава заедно с конзолата и всичко. Изчакай ако си мераклия.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160611_184215.jpg
Прегледи:1
Размер:44.0 КБ
ID:5718837
          no signature no problems

          Коментар


          • Diskus
            Diskus коментира
            Редактиране на коментар
            Зд

          • Diskus
            Diskus коментира
            Редактиране на коментар
            Здравей от къде взе Пластмасов адаптер.

        • #6
          От: Цветен дисплей на борд компютъра за Фронтера, замяна и монтаж възможна ли е

          Божко, направил си го супер така , живот и здраве ако се стигне до този момент, драсни ми ЛС да се разберем за цена и т.н., дотогава няма да се занимавам с дисплея

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X