Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Цъ. Прехвърлих четирийсетака в предимно ето такива работни условия,
    затова и попитах коректно ли работи този тонгенератор.
    100% сигурност нямаш. Може да чуваш самовъзбуждания или изкривявания, на усилвателя или говорителите, или разни ефекти от квантизацията например.

    ...което ме подсети че довечера преди теста ще пусна системата на 192К/24бита преди да пробвам, или просто ще премеря изхода за слушалки с осцилоскоп.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

      Да питам: защо се мъчите с тия гадни транЗмитери, а не си запоите aux извод на радиото или не ползвате по-мързеливия вариант, ако говорим за оригинална музика?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CD_Car_Cassette_Adapter.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5718774
      Аз ползвам такова в бембевето, защото не ми се занимава с пластмасови адаптери и щуротии, за да мина към употребата на стандартен ресийвър, който пък след това ще ме ангажира да монтирам други говорители и т.н.. За сега работи добре, ръгам го в телефона и кеф ти музика, кеф ти handsfree
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #48
        От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
        ...
        Аз ползвам такова в бембевето, ...
        Баш такова замина скоропостижно в кофата за боклук, щото вкарваше куп смущения в звука.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

          Моето е малко по-различно, снимката съм я качил за обща представа. Хватката е, че звука от телефона го закотвяш на 40-50% и след това усилваш от касетофона, иначе наистина се случва да криви.
          На това от снимката проблемите му се въртят около буксата. Една мадама с такова преди ми рИвеше, че звучало зле и губело ляв канал. Запоих и в бързината нов жак (от тия по 2 лева, не по 0,2) и файрон... Още свири (адаптера )
          С "Фармахим" - непобедим
          Дизел - само дънки!

          Коментар


          • #50
            От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

            Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
            Да питам: защо се мъчите с тия гадни транЗмитери, а не си запоите aux извод на радиото или не ползвате по-мързеливия вариант, ако говорим за оригинална музика?
            [ATTACH=CONFIG]871618[/ATTACH]
            Аз ползвам такова в бембевето, защото не ми се занимава с пластмасови адаптери и щуротии, за да мина към употребата на стандартен ресийвър, който пък след това ще ме ангажира да монтирам други говорители и т.н.. За сега работи добре, ръгам го в телефона и кеф ти музика, кеф ти handsfree
            Аз също захвърлих такова, идеята нещата да минават през главата за четене на магнитна лента не е добра.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #51
              От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Аз също захвърлих такова, идеята нещата да минават през главата за четене на магнитна лента не е добра.
              Идеята ми е пределно ясна и вероятно дава фира ако някоя от двете глави е замърсена. Или пък работи добре само на бмв-та, знам ли

              Щом не ви харесва, разглобявате, запоявате кабел с 3.5 мм жак и това е.

              В този ред на мисли - я кажете от къде да намеря адаптер (пластмасов панел) за монтаж на стандартен ресийвър в Терано 2? Фабричният псевдо-касетофон е тотал щета, една мацка до скоро напираше, а аз обиколих всички ...мекс-и и от всякъде вдигат рамене. В панела се намира и бутона за аварийните.
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #52
                От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                Ето, ама подозирам че няма да ти хареса.... качеството.
                https://incartec.co.uk/pages/Product.aspx?P=3946

                Иначе, ако случая е такъв:
                http://www.fitaudio.com/?View=entry&EntryID=109

                Не виждам причина да не може да се ползва пластмасата от старото. Просто трябва да се изреже внимателно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                  При всичките тия "притурки" проблемът, е че са орязани още при зараждането си. И радиото и касетите имат техническо ограничение и в повечето случаи носят до 12-15 кхз. Съответно още от време оно произвотелите са свикнали и си правят плеърите по тези ограничения. Затова и фм плеърите и касетните адаптери никога няма да звучат по-добре от радио и касетка.
                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Ти си някакъв извънземен чиляк

                  Аз току що разбрах че на около 8 килохерца уредбата ми прави някакъв невероятен пик, това може и да е от начина по който съм разположил говорителите в помещението трябва да ги разместя малко, пика наистина е отвратителен
                  100% имаш стоящи вълни/интерференчни мин/макс. Разходи се из стаята да чуеш за какво става въпрос . Особено силно изразени са с тези генерирани тоневе. Единственото универсално лечение е тиха стая.
                  Последно редактирано от _kalata_; 14-06-16, 15:03.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    При всичките тия "притурки" проблемът, е че са орязани още при зараждането си. И радиото и касетите имат техническо ограничение и в повечето случаи носят до 12-15 кхз. Съответно още от време оно произвотелите са свикнали и си правят плеърите по тези ограничения. Затова и фм плеърите и касетните адаптери никога няма да звучат по-добре от радио и касетка.
                    Има и доволно качествени, например ето ти какво дава някаква си глава:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1000ZXL_TDK_MA_XG_Bias_Under.gif
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5718779

                    А това е със все касетата, на някаква Yamaha (едното е АЧХ на записания шум, другото АЧХ на възпроизведения).
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TDK_MAXG_WN_FR_m20dB.gif
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5718781

                    Сега, колко от автомобилните музики са в състояние да свършат това е друг въпрос. А съвсем друг въпрос е колко от заместителите на касетките могат да излъчат това към главата. Не мога да гадая, ама предполагам че в заместителя има втора глава, която стои срещу първата, и която надали е особено качествена, предвид от къде идва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                      Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                      адаптер (пластмасов панел) за монтаж на стандартен ресийвър в Терано 2?
                      Аз моя го взех от Елимекс. В каталога с продукти - автоелектроника - панели и адаптори. И понеже съм хитър , потърсих и откъде ги внасят - tme.eu , доколкото видях полски производител . На техния сайт търсачката на продукти е по-добра, а като си извадиш номер на изделието ( напр. RAM-40.083.2 ) го казваш на каката в тукашния магазин и ( евентуално ) ти го доставят. В каталога на Елимекс няма всички артикули .

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                        Те долби касетките на филипса пуснати по нищо не се отличаваха от ЦД-то
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                          https://en.wikipedia.org/wiki/High_fidelity

                          https://en.wikipedia.org/wiki/DIN_45500-1
                          И следващите ДИН ове.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            След МНОГО изхвърлени такива джаджи от колата на жена ми ( VW NEW BEETLE ) , че там оригиналното радио е с изчанчена форма, с касета и без други входове, и не става да пъхнеш друго, най-накрая открих голям избор на пластмасови адаптери за приспособяване. Това за битъла беше 10 лева, влиза на мястото на оригиналното и си слагаш каквото ти е кеф радио. По спомен най-скъпите стигаха докъм 40 - 50 лв. Ако не нарушава правилата - това в Ели...екс.
                            Последно търсих и за Санта Фе- имаше , ама там минах пак с 10 лв за едно чекмедже - да мина от 2ДИН на 1ДИН.
                            За Киа Сеед 2008 независимо за 1 дин или 2 дин ми трябва на нормална цена
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              За Киа Сеед 2008 независимо за 1 дин или 2 дин ми трябва на нормална цена
                              Първо да вметна , че съм им само клиент.
                              Ето тук '' полския '' сайт ( аз ги нарекох за полски, може и да не са ) : http://www.tme.eu/en/katalog/car-aud...ul&s_order=ASC
                              Оттам си намираме за Кия Сийд след 2007 вариант с 2дин или 1дин :
                              http://www.tme.eu/en/katalog/car-aud...316%3A21129%3B
                              и се обаждаш на Елимекс и ги питаш имат ли/могат ли да ти доставят съответно RAM-40.210 или RAM-40.210.2 , защото конкретно тези номера ако ги сложиш в тяхната търсачка не излизат, но пробвай по телефона.
                              Последно редактирано от ивайло; 14-06-16, 19:06.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                                А ето тук и това за битъла, което го няма в тукашната търсачка и струваше 10 лв. : http://www.tme.eu/en/katalog/car-aud...26%3A20978%3B7

                                RAM-40.081.2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X