Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

    https://www.youtube.com/watch?v=d2KJa3-QPSo
    Това също е вариант...

    Коментар


    • #32
      От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

      Да, ако уредбата ти е с касета този вариант става, ама на много от 2000-20иинякоя си година, са с ЦД или Аудио ДВД дори без мп3, там този вариант с касетата отпада...

      Това е тема чоплена в доста авто-форуми аз ли съм глух не знам, ама звука от трансмитера ме задоволява напълно, ако ти е оригинално и не желаеш да си разбиеш таблото нямаш много опции..
      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

      Коментар


      • #33
        От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

        ПП: Сега се пробвах. Чувам до към 18000. Тук: http://onlinetonegenerator.com/
        тенкс за линка, аз чувам до 11килохерца ясно, на 12 вече ми се губи

        Явно ако си глух петел кат мен трансмитера ще цитирам
        звука от трансмитера ме задоволява напълно
        За това тези вашите килохерци не ме впечатляват, просто защото не ги чувам, и 15 флака да ми пуснеш и на каквато уредба ще ми звучи еднакво...

        Понеже тук пропуснахме една важна характеристика на звука, това е неговото индивидуално възприятие..
        Последно редактирано от Traqn Savov; 13-06-16, 23:48.
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #34
          От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

          Мдаа, излиза, че тея трансмитерчета са най-добри за глухи хора - тях напълно ги устройва начинът по който работят ...
          Пък аз си мислех, че нищо няма да науча в тая тема

          П.П. Сори за спама
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #35
            От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...ПП: Сега се пробвах. Чувам до към 18000. Тук: http://onlinetonegenerator.com/

            При това никак не знам дали слушалките (от телефон Samsung) са способни да възпроизведат повече.
            Хм, това нещо вярно ли работи? Защото чувам от 28 до 20000 херца, на вградените висоговорители на осемгодишния ми лаптоп, както съм с 26 години трудов стаж в безобразно шумни условия.

            P.S. Ама пък високоговорителите са "Harman- Kardon"
            Последно редактирано от icos; 14-06-16, 00:23.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #36
              От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

              Ето това ми звучи като да е истинско http://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html .
              Тествано на затворени АКГ слушалки и на soundblaster live 24bit + technics amp/speakers.

              Коментар


              • #37
                От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                Хм, това нещо вярно ли работи? Защото чувам от 28 до 20000 херца.................
                Ти си някакъв извънземен чиляк

                Аз току що разбрах че на около 8 килохерца уредбата ми прави някакъв невероятен пик, това може и да е от начина по който съм разположил говорителите в помещението трябва да ги разместя малко, пика наистина е отвратителен
                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                Коментар


                • #38
                  От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  Ето това ми звучи като да е истинско http://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html .
                  Тествано на затворени АКГ слушалки и на soundblaster live 24bit + technics amp/speakers.
                  15 килохерца спрях да чувам със слушалки на телефона
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                    до сега май само един човек чува до 20 другите да не се хвалят кви уредби имали, щот то и каквато уредба да имаш ако си глух петел кът мене едва ли ще разбереш разликата.
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      Човек HI-FI не е някакъв това е студиен стандарт...
                      Дай го на PDF да го видим де.

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      Според мен си въобразявате че се чува различно, особено хората които са със 16 битов ЦАП на звуковата карта(вадят звук от дъното)..
                      16 бита при качествен хардуер могат да звучат прекрасно. Практически всичката CD музика е такава.

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      Е тази карта е хубава (в началото си помислих че е пълен т**к) обаче се обърках картата си я бива, а и цената не лъже..
                      Chipset Audio Processor :ASUS AV100 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)
                      http://www.pazaruvaj.com/zvukovi-karti-c3140/asus/xonar-essence-stx-ii-p234279143/#opisanie
                      И какво мислиш че прави "таза хубава карта" (съвсем нарочно е в кавички ) като и подадеш 16 битов WAV? Какво прави като и се подаде компресирано аудио (пък било то и 24 битово) всички сме чували.

                      За информация - чувам разликата при плейване с 44100 и 48000 на синтезирана музика. Не е нужно задължително да чуваш до 20Khz за да хванеш че при по-висок битрейт и ниските честоти звучат по-добре.

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                      Ти си някакъв извънземен чиляк
                      Просто е по-млад, вероятно. Или такъв, дето освен леки генетични заложби, си е пазил и слуха или просто не работи по цял ден с флекс или други шумности.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        ...Просто е по-млад, вероятно. Или такъв, дето освен леки генетични заложби, си е пазил и слуха или просто не работи по цял ден с флекс или други шумности.
                        Цъ. Прехвърлих четирийсетака в предимно ето такива работни условия,



                        затова и попитах коректно ли работи този тонгенератор. По принцип имам захвърлени някъде 2-3 ФМ трансмитера, всичките ми шумят гадно във високите честоти.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                          Малкия ми опит с такива джаджи ме накара да ги отхвърля като вариант за слушане на музика при това без да съм аудиофил.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                            След МНОГО изхвърлени такива джаджи от колата на жена ми ( VW NEW BEETLE ) , че там оригиналното радио е с изчанчена форма, с касета и без други входове, и не става да пъхнеш друго, най-накрая открих голям избор на пластмасови адаптери за приспособяване. Това за битъла беше 10 лева, влиза на мястото на оригиналното и си слагаш каквото ти е кеф радио. По спомен най-скъпите стигаха докъм 40 - 50 лв. Ако не нарушава правилата - това в Ели...екс.
                            Последно търсих и за Санта Фе- имаше , ама там минах пак с 10 лв за едно чекмедже - да мина от 2ДИН на 1ДИН.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                              Не схванах идеята, може ли снимков пример?
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да слушаме ФМ трансмитера в автомобила качественно: образователна тема.

                                На някой коли радиото е част от таблото дисплей мултифункция и навигация всичко в едно.... тези пласмаси имитират изгледа на табло, но има място за стандартен отвор за радио..
                                Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X