Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло

    Здравейте колеги.От 2 дни съм горд собственик на Пажеро Спорт 3.0 V6 170hp автомат 2001г.Работи като часовник мотора, тихо и равномерно, без излишни шумове и дизбаланс.По пътя за вкъщи изминах близо 400км по магистралата със скорост от около 140км(няма проблеми с тягата). Но на един баир близо до вкъщи ми светна червената лампа за маслото за около 5-10 секунди, а карах бавно.След 20-тина километра, го направи пак.Температурата заковава малко под средата, не надува маркучи.Проверих маслото днес сутринта на студен двигател и то е на минимума.Маслото е MOTUL SAE 10W40.Не пуши сиво, не кади, няма течове и според продавача, а и според бележките е сменено преди около 4000км.Та въпросът ми е дали трябва да се притеснявам за по-сериозни проблеми, или мога вече да се успокоя.Колата е голяма като камион и много й се радвам, но тази лампа ме стряска.Днес пак присветна, без да загрява темп., а двигателя все така работи като часовник, жужи си като пчеличка.Не съм й доливал масло, че днес е неделя и няма от къде да й купя същата марка, но по-късно мисля да й взема нещо да долея, макар и различна марка , но същата спецификация.Колеги моля за мнение по въпроса, да знам колко да се плаша... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-06-11-09-14-46.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5718436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2016-06-11-09-14-46.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5718436

  • #2
    От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

    Само да уточня, че Спорта не е 150hp , а 170hp.Лампата която присветва е универсалната червена лампа за масло, но с вълнички под нея.Благодаря.

    Коментар


    • #3
      От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

      Първоначално публикуван от kisima Преглед на мнение
      Здравейте колеги.От 2 дни съм горд собственик на Пажеро Спорт 3.0 V6 170hp автомат 2001г.Работи като часовник мотора, тихо и равномерно, без излишни шумове и дизбаланс.По пътя за вкъщи изминах близо 400км по магистралата със скорост от около 140км(няма проблеми с тягата). Но на един баир близо до вкъщи ми светна червената лампа за маслото за около 5-10 секунди, а карах бавно.След 20-тина километра, го направи пак.Температурата заковава малко под средата, не надува маркучи.Проверих маслото днес сутринта на студен двигател и то е на минимума.Маслото е MOTUL SAE 10W40.Не пуши сиво, не кади, няма течове и според продавача, а и според бележките е сменено преди около 4000км.Та въпросът ми е дали трябва да се притеснявам за по-сериозни проблеми, или мога вече да се успокоя.Колата е голяма като камион и много й се радвам, но тази лампа ме стряска.Днес пак присветна, без да загрява темп., а двигателя все така работи като часовник, жужи си като пчеличка.Не съм й доливал масло, че днес е неделя и няма от къде да й купя същата марка, но по-късно мисля да й взема нещо да долея, макар и различна марка , но същата спецификация.Колеги моля за мнение по въпроса, да знам колко да се плаша... [ATTACH=CONFIG]871178[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]871178[/ATTACH]
      Честито и със здраве да си го карате. Малко е маслото , затова по наклони и резки завои лампата светва . Друг е въпроса защо е малко , след като скоро е сменяно .

      Коментар


      • #4
        От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

        Благодаря.Все си мисля, че двигател да не пипа масло няма.Ще й долея и ще видим.Дано не е нещо по-сероизно.Лека от мен засега.

        Коментар


        • #5
          От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

          Някои от тези V6 са склонни да похапват масло по принцип, особено при голям навъртян километраж. Също ако е каран предимно градско ще лапа повече масло. Двигателят обаче не е толерантен към ниски нива и е желателно да наглеждаш редовно да има достатъчно.

          Коментар


          • #6
            От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

            Хмм - на колко коли им светва лампата при ниво на минимума?!?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Хмм - на колко коли им светва лампата при ниво на минимума?!?
              На всички , които имат датчик за нивото.На WAG лампата за масло светка в жълто при ниско ниво.На други марки няма разлика в цвета.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

                Червената лампа светва при липса на налягане,
                за нивото на маслото лампата е оранжева и не налична при всички модели.
                Желателно е да се направи една ревизия на маслопримника.
                Вържете един манометър и всичко ще се изясни.

                Коментар


                • #9
                  От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

                  Утре ще я прекарам през механика... ще споделя и твоето мнение и да видим... иначе и днес си я търкалях надвечер и всичко беше ок... стискам си палци сам... само да не се стисна за палците..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло

                    Сипвай масло и газ,и на моето,и на кошията(и приятел) прави същото като е на минимум.
                    R R CLASSIC 35`,Ashcroft transmision,FOX racing shocks
                    AUDI A6 avant QUATRO
                    TLC HDJ 73 4.2td factory diff locks и климатиче

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло.

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      На всички , които имат датчик за нивото.На WAG лампата за масло светка в жълто при ниско ниво.На други марки няма разлика в цвета.
                      Да - прав си! Аз по презупция реших, че се дискутира лампата за налягането.
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло

                        Дубле...
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от nikimoto Преглед на мнение
                          Сипвай масло и газ,и на моето,и на кошията(и приятел) прави същото като е на минимум.
                          Долях му днес и заспа... нищо не свети.Глътна малко на 500мл.Пожелавам безавариина на всички...

                          Колеги, и за да не спамя излишно с нова тема ще ползвам настоящата да попитам още нещо: Днес ми изпаднаха едни джанти с гуми Гудрич 31', но са 2х2 различна шарка и степен на износване.Та въпроса ми е дали ще ми създадат проблеми различната шарка гуми.Чувал съм, че автомобилите 4х4 не понасят различни гуми.Извинявавам се за невежеството си и за може би глупавите въпроси, но съм абсолютно бос на тема джипки - просто тази ми е първата.Та тези гуми с джанти ги взех с цел да си запазя зимната гума, която е на по-малко от месец и ще я сложа като застудее... и пак благодаря за мненията.Спорна пичове.
                          Последно редактирано от CarTest™; 13-06-16, 20:47.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло

                            Аз съм за 4-ри еднакви,не обичам бюджетни изпълнения.Ако караш предимно на задно няма проблеми,но като се има предвид че това е кола 4x4 не е добра идея.
                            R R CLASSIC 35`,Ashcroft transmision,FOX racing shocks
                            AUDI A6 avant QUATRO
                            TLC HDJ 73 4.2td factory diff locks и климатиче

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пажеро Спорт 3.0 V6 150hp автомат лампа масло

                              Първоначално публикуван от nikimoto Преглед на мнение
                              Аз съм за 4-ри еднакви,не обичам бюджетни изпълнения.Ако караш предимно на задно няма проблеми,но като се има предвид че това е кола 4x4 не е добра идея.
                              Даамммм .. и аз след доста четене стигнах до твоя извод.Така, че ще търся четири еднакви.Благодаря за мнението

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X