Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander - синхронизатор за задна скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander - синхронизатор за задна скорост

    Здравейте колеги,

    Чета редовно форума. Налага ми се да попитам за Freelander- a /2000г, ръчка, бензин/ на тъста ми - има проблем с включването на задна скорост. Като сложи лоста на задна, колата загасва, преди това се чува стържещ звук. В сервиза в Смолян са му казали, че трябва да сменя синхронизатор за задна скорост. Та въпроса ми е дали има автоморга за Лендроувъри откъдето може да се закупи само тази част или да се отива към смяна на цялата скоростна кутия /доста скъп вариант/. Благодаря за всички отговори.

  • #2
    От: Freelander - синхронизатор за задна скорост

    Я, не знаех че Фрийлендър имал синхронизатор на задна скорост. Повечето коли, еле па в тоя клас, нямат. Ама да каже някой запознат.

    Прочее, синхронизаторът не може да е оправдание за загасваща кола. Всичко това прилича на криво работещ съединител (99%) или счупени по-сериозни неща в скоростите.

    Коментар


    • #3
      От: Freelander - синхронизатор за задна скорост

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Я, не знаех че Фрийлендър имал синхронизатор на задна скорост.
      ...
      Всеки ден може да научиш нещо ново !
      Това явно е "Спешъл Смолян едишън", със синхронизирана задна.

      Колега, съединителя не отделя, затова гасне.
      Ако подадеш газ, докато вкарваш задна, няма да гасне, но ще хърка и потегля рязко, точно защото задна няма синхронизатор, но така със сигурност ще счупите още нещо.
      Това са моите предположения, но какъв е проблема, ще стане ясно като се разглоби.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Freelander - синхронизатор за задна скорост

        За фри-то не знам как е, ама аз от доста време почти не съм карал кола без синхрон на задната.

        На първа гасне ли?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Freelander - синхронизатор за задна скорост

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          За фри-то не знам как е, ама аз от доста време почти не съм карал кола без синхрон на задната.

          На първа гасне ли?
          Благодаря за отговорите!
          Не на първа не гасне, както и на всички останали предни.
          Всъщност колеги получава се нещо като развален телефон - оказва се , че тъст ми си мислел, че е синхронизатор за задна, а кутията не е гледана от майстор, така защото колата му трябвала.
          Така , че съм бил пратен да търся '' зелен хайвер'', даже и номер на рамата имам сега ми е наредено да търся '' нещо като зъбно колело за задната''.
          Все пак ако някой има предположение какво е , ще съм благодарен, ако ли не ще хвърляме боб, докато колата не се види от ''доктор''.

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          ...ЦЪК
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-06-16, 15:55.

          Коментар


          • #6
            От: Freelander - синхронизатор за задна скорост

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            За фри-то не знам как е, ама аз от доста време почти не съм карал кола без синхрон на задната.

            ...
            Да не би да са некви италиянки, а ?
            ... то, аз, само на алфови СК съм виждал синхрон на задна, ма може и други да има.

            И аз това мислех да питам, дали прави същия номер и на първа, без хъркането, разбира се ?
            Ако е така, може да се погледне защо не отделя съединителя.
            Нямам представа какъв е на Фрийлендъра.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Freelander - синхронизатор за задна скорост

              Да кажа какво е положението:

              След като казах на тъст ми, че колата му няма Синхро за задна, той реши, че проблема е в някакво зъбно колело /ако съм кажел номера на рамата, щели да ми го пратят/. да ама след разговор със служители от Дару кар се оказва, че за задно движение при Фриилендър отговарят 3 зъбни колелета, а и не се знае дали в тях е проблема, така че трябва майстор да отвори кутията /както му казвах и аз/. Та сега чакам да я закарва в Пловдив за диагностика на скоростната кутия.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X