Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за лампи по таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за лампи по таблото

    Вчера паля колата след работа и в един момент гледам ми светят три от лампите на таблото, със съответните индикации-акумулаторчето, вода във филтъра и за ръчната спирачка. Сетих се, че на излизане от бачкането минах през голяма локва, но и днес още светят. Прави ми впечатление, че най-силно свети тази за водатат във филтъра, но общо взето трите светят най-силно, когато съм спрял на място. При повече газ и ускорение светлината осезаемо намалява, а би трябвало да е обратното-при подаване на газ да се усилва. Не загрява мотора, както и не е на ръчна.....аз почти и не я ползвам. Иначе нито притриса нито нищо, а и как тази вода във филтъра ще влезе, като е затворен, макар минал през локва. А и горивния филтър е бая на високо.
    Очевидно иде реч за нещо от локвата-някой датчик, но това светене може ли да доведе до някакви други проблеми, т.е. належащо ли е незабавното му отстраняване или....?
    Също така, в една друга тема чета, че когато генератора /имат явно предвид алтернатора/ се скапел започвали да светят няколко лампи-една от тезите. Други съветваха, че нищо нямало, а трети, че наистина имало вода във филтъра. Да, но когато светенето е съчетано на няколко индикатора, хората се обединяваха около мнението, че е генератор.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160609_163042.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:6116430
    Последно редактирано от Dydo; 10-06-16, 09:32. Причина: Иконата не е за антифриз, както бях написал първоначално, а вода във филтъра
    SUV

  • #2
    От: Въпрос за лампи по таблото.

    За всеки случай източи филтъра през пробката отдолу (ако има такава)
    Повери накладките и виж алтернатора дали зарежда добре (с мултиметър) за да отпадат едно по едно нещата

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за лампи по таблото.

      Ако е тойота или друга японска технина, виш задължително зареждането. Тия лампи в компмект светят именно при починало или почиващо релерегулатор

      Sent from my LG-F400L using Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за лампи по таблото.

        Първоначално публикуван от vaso22 Преглед на мнение
        За всеки случай източи филтъра през пробката отдолу (ако има такава)
        Повери накладките и виж алтернатора дали зарежда добре (с мултиметър) за да отпадат едно по едно нещата
        Ами не знам за пробка, ще се види. Отгоре има една съчма. При всички случаи ще отида да замерят зареждането.

        Иначе лампата на филтъра свети както си трябва /като подам газ почти стига до загасване/, а другите доста по-бледо и е възможно тъй като са една до друга, просто тази да им дава отражение вътре в таблото.
        Колата ми е тази от подписа-японска не, ами корейска.
        SUV

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за лампи по таблото.

          Алтернатор.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за лампи по таблото.

            И аз гласувам за алтернатор и сигурно няма връзка с локвата.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за лампи по таблото.

              Вчера след като си тръгнах от работа има няма 300 м. и изгаснаха лампите. Въртях още 20 км. насам натам и не е светвало. Днес дойдохме на плаж до Горна Малина и за това разстояние не е светвало нищо. Но ще я закарам все пак да замерят зареждането.
              Вчера като изгаснаха лампите и не знам дали си въобразявам, ама при повече газ имаше едно по осезаемо тънко свирене. След това изчезна. Та да не си е имало вода, да е напуснала филтъра и минала през дюзите. За сега ядове няма и каквото минало, минало.
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за лампи по таблото

                Има развитие, а то е такова, че човек да се чуди и мае.
                В предходното мнение коментирах едно свирене при подаване на газ-сутрин е по-слабо, а на тръгване от работа, т.е. когато е по-топло, е доста по - силно. Още като взех колата, при много ниска скорост или на място, след като отпусна газта си има едно друго "виййууу", ама това е друго-то идва от долу, от края на ауспусната система. Та за това свирене, което говоря, идва някак си от средата на таблото-двигателния отсек все едно. Отворя капака и накарам някой да подаде газ-не се чува, но вътре ако си в купето свири та не е за говорене. Тръгвам си аз за уйкенда в петък вечер, да пътуваме до тъщата и да видим децата, та понеже жената някой ѝ звънна трябваше да намаля музиката. Намалявам си аз и какво стана -свиренето при подаване на газ никакво го няма. Викам брей, пак увелича-свиренето започва, намаля музиката или изгася касетофона-свиренето спира.............и не, не е от тонколоните свиренето. И чак тогава разбрах, че касетофона влияе по някакъв начин и до този момент, понеже винаги като запаля колата си го пускам, не съм и мислил, че е от него. Също така, когато пътувахме както казах започнаха някои лампи да ми светят по таблото-ту пресветнат, ту изгаснат. Махнах касетофона и спряха да светят. На прибиране си го бях пуснал, но нямаше светлини по таблото. Още по-интересното е, че свиренето е по-силно или слабо в зависимост от съответната станция, която съм хванал. При пусната МРЗ-ка с USB свиренето го няма.
                Какво е това чудо, не знам. Някакви идеи.
                SUV

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за лампи по таблото

                  алтернатор. Ако упорстваш ще изгори нещо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за лампи по таблото

                    Явно ще трябва по най-бързия начин да отида да го видят.
                    SUV

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за лампи по таблото

                      Освен да погледнат алтернатора, нека видят и кабелите до него. И при двата случая ще ти светят тези лампи. Кабелите са около 60-70 лв.от ИНД, алтернатора зависи. А виенето идва от вихровите токове съдзавани от алтернатора - касетофона е менте или окъсява и пак пречи на работата на алтернатора. Успех.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за лампи по таблото

                        Вчера отидох да го замерят как зарежда. При свободен ход е малко над 12, а при вдигнати обороти над 1100 започвало да зарежда около минималните нива. Явно затова не се е скапал все още акумулатора, тъй като явно като карам, зарежда все пак нещо.
                        Не знам за кабелите, нищо не казаха, както и не отговориха утвърдително, дали 100% е алтернатора или нещо по веригата. То са едни жичкаджии в квартала, където майка ми живее, та ей така просто наминах при тях, отивайки да я видя. Явно ще трябва смяна на алтернатора, но ми обясняваха, че доста тегава била на СФ. Майстора ми вика, да съм карал все още така, пък след седмица две пак да отида
                        SUV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за лампи по таблото

                          След седмица - две ще отидеш , ама на въже.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X