Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каракулак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Каракулак

    Е, това с кенчето би подхождало на нещо като китайска реплика, а аз искам действаща кания с истински кулак!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #77
      От: Каракулак

      Потърси във оръжейните форуми ,мисля че някой правеше тези накрайници.

      Коментар


      • #78
        От: Каракулак

        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
        Е, това с кенчето би подхождало на нещо като китайска реплика, а аз искам действаща кания с истински кулак!
        Китайска реплика, имитация, кич, чалга..., тенекенце и една дръжчица от микарта с кания от ПВЦ тръба, облепена с изкуствена кожа!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #79
          От: Каракулак

          Жоро прати ми данни за пращане, утре ще ти изпратя ламарината.

          Коментар


          • #80
            От: Каракулак

            Дидо, Бог да те поживи!
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #81
              От: Каракулак

              За следващия път Жоре, можеш да си набавиш медна ламарина от тръби, от тез дето слагат на парното последните години. Режеш, цепиш, изправяш и..., поне аз така съм правил.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #82
                От: Каракулак

                Войводо, абе имах и такава идея и още не съм я изоставил!
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #83
                  От: Каракулак

                  Гледам, правилно си се насочил към мед.
                  Отначало искаше и неръждивка, а пък искаш канията да изглежда автентично.
                  Ами по онези времена е нямало такава сплав бе... Нещо бронз, месинг, а най-вероятно мед-това са слагали, че е било достъпно.

                  Така поне си мисля де.

                  Иначе браво, готина изработка.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Каракулак

                    Е, тука изобщо не си прав. Бронз и месинг се е правило много преди да се работи стомана.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Каракулак

                      С Дидо решихме въпроса, сега остава да го измисля и приведа в действие!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #86
                        От: Каракулак

                        Ушите при кулаците и ятаганите са заради обратната извивка на острието! Примерно с правия рицарски меч се сече като с брадва! Но при кривите мечове (самурайските) и сабите при посичащ удар, уддрящия едновременно и дърпа към себе си за да реже. При нормална извивка на острието дърпайки, го изваждаш от плътта на посечения едновременно с посичащия удар! Но при обратните извивки на ятагана и кулаците, при посичащ удар дърпайки, острието навлиза по дълбоко и съществува риск от заклинване! Затова и служат ушите - сигурна и здрава упора на ръката при издърпване на заклинващото се острие!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Каракулак

                          Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
                          Е, тука изобщо не си прав. Бронз и месинг се е правило много преди да се работи стомана.
                          Аз говорех за неръждавейката.
                          Иначе бронз и другите медни сплави са се научили да правят преди много много векове, в една далечна галакт.....Опа, отнесох се
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Каракулак

                            Коле има и древни оръжия от самородно желязо но сега не мога да си спомня датировка и регион.

                            Ето ти един от Египет



                            https://kovaklog.wordpress.com/2016/...5%D0%BC%D0%B5/
                            Последно редактирано от gabocvet; 30-12-16, 17:33.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #89
                              От: Каракулак

                              Ма не са от неръждавейка, аз именно това искам да кажа. Неръждавейката се появява в наши дни, може би през ХХ век, не знам точно.
                              Та е невъзможно да е била използвана за украса на каниите. Тогава са се ползвали мед и сплавите и, щото хем е имало достатъчно, хем не ръждясва(като "обикновеното" желязо, хем се обработва много по-лесно.

                              Та за автентичен вид на канията-мед, бронз, или каквото там.
                              То въпросът вече е решен де, тук само си пишем теорийки...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Каракулак

                                Тоо, автентичния вид ...
                                Например, тези украси по секвото автентични ножлета из суковете на близкия изток са правени от консервни кутии
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X