Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Freelander 2005

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Freelander 2005

    Здравейте, колеги,

    Това ми е първия пост тук, по ред причини реших да сменям религията и да се мятам на Жиб, пък макар и паркетен такъв. Въпросът ми се подразбира от заглавието - насочил съм се май към Фрийлендър, но имам нужда от малко уточнения. Първо - защо са осезаемо по-евтини от конкуренцията си от същите години, и трябва ли от това да ми светва веднага червената лампа?
    Изчетох доста за модела, разбирам, че имал някаква проблемна раздатка, дето струвала произволна цифра между 1000 и 3000, но не виждам да се споменават други детски болести - възможно ли е да няма такива?
    Да уточня - ще се ползва 100% на асфалт, едва ли някога ще помирише какъвто и да било офроуд освен, разбира се, карането по БГ-пътища. Търся цена, комфорт, и по възможност да не е най-скъпото възможно като поддръжка возило. Разхода не ме плаши особено като фактор, свикнал съм на тесен раздрънкан Фиат, дето ми харчи 15/100 бензин. Искам да има място спокойно да се сгъне детска количка и един-два нормални сака в багажника. По принцип всяко читаво комби ми върши работа (Субару Аутбек, примерно), но заради детето търся по-добрата пасивна безопасност на джипа.
    Реално въпросът ми се свежда до това ще ми излезе ли според вас евтиното скъпо? В идеалния случай бих взел Хюндай СантаФе за около 16000. Бюджета ми е поокастрен обаче, и реално гледам коли към 10000, с идеята да се пазаря за хилядарка надолу. Предвидил съм към 2000 разход по самото придобиване - застраховки, прехвъляния и подобни глупости, и още толкова за евентуално обслужване или лек ремонт.
    При така ограничения бюджет най-ясно се открояват две алтернативи - Фрийлендър и Мицубиши Аутлендър. Второто изглежда по-мъничко, губи точки откъм екстри и комфорт, пълен ужас е на външен вид, но пък му се носи славата на неразрушим автомобил. Появява се от време на време и по някое Соренто, дето май има претенции да е истински джип, ама всеки път е с някакъв огромен 6-цилиндров двигател, който според мен няма да ми е по джоба да поддържам, а и не ми е нужен.
    Последно уточнение - търся си бензинов двигател с ГИ, че съм си стотинкаджия по душа

  • #2
    От: Freelander 2005

    Първоначално публикуван от Здравко Вергилов Преглед на мнение
    ... защо са осезаемо по-евтини от конкуренцията си от същите години
    Пазарът никога не лъже.

    Фрийлендър 1 (не знам до коя година се прави, но славата му се е прехвърлила и на Фрийлендър 2) е проблемен не само с трансмисия, но и с други неща. Фрийлендър 2 горе-долу става (или поне не са се събрали достатъчно ревящи от него).

    Не знам кой набеди джиповете за пасивно-безопасни, те не са.

    Коментар


    • #3
      От: Freelander 2005

      Първоначално публикуван от Здравко Вергилов Преглед на мнение
      не виждам да се споменават други детски болести - възможно ли е да няма такива?
      Не е проектиран за дълъг живот. Троши се на малки порции, но редовно – кофти материали и инженерни решения. И почват разни дребни неща, на които не се обръща бързо внимание - намалял антифриз, сълзене тук-там, потропване, малко се задъхва колицата, няма причина да му обърнеш внимание. Минаваш мимоходом през сервиз и изведнъж получаваш петнайсе листа детайли за смяна и ценоразпис.

      Коментар


      • #4
        От: Freelander 2005

        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
        Не е проектиран за дълъг живот.
        Събирателно можем да го наречем "английската Нива".

        Коментар


        • #5
          От: Freelander 2005

          Благодаря за отговорите. Какво мислите за Мицубиши Аутлендър и Мазда Трибют?

          Коментар


          • #6
            От: Freelander 2005

            Аз им разписвам и на двете. Но зависи от екземпляра.

            Коментар


            • #7
              От: Freelander 2005

              Понеже спомена за Соренто, в момента в Мобилето има едно сиво 2,4 бензин 139 к.с. на 11200 лв в София. Продавачът твърди, че е на 33000 км. На мен ми изглежда наистина много запазено. Пише, че е внос от Гърция.

              Нямам нищо общос обявата, но наистина поне на снимки е перфектно и си струва да се огледа.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X