Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Букурещ пътуване за концерт на Muse

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Букурещ пътуване за концерт на Muse

    Здравейте приятели,

    В края на юли ще ходим с фемилито до Букурещ на концерт. Мястото е площад Демокрация. Тъй като никога не съм припарвал към румънско, моля за някои съвети. Винетки предполагам има, цени? Фаровете задължителни ли са? Особености на румънските катаджии?
    Трафика в румънската столица доколкото знам е доста по-гаден от софийския, а столичани румънещи са джигити.
    Моля за предложения къде да се паркирам, така че да сме на прилично пешеходно ряазстояние от въпросния площад.
    И последно ако някой друг ще ходи на концерта, може да се движим пакетно

    Благодаря предварително!
    Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

  • #2
    От: Букурещ пътуване за концерт на Muse

    Личи си, че никога не си бил там.
    Трафика е на светлинни години по-добър от "Шопия".
    А това за джигитите ..... няма да коментирам.
    Аз лично спирам ето тук, от другата страна на блока ти е мястото на концерта
    Понякога няма място точно тук, на тунелчето със стъпалата , но в района се намира място винаги.
    До близкото кръгово има и денонощен магазин, така че мястото е идеално
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      От: Букурещ пътуване за концерт на Muse

      Винетката е електронна и мисля за седмица е 6 лева. Плащай само с карта, ако не искат с карта отиваш на следващата бензиностанция. Така ще избегнеш шано местата където удрят с курса или кой знае какво още.

      Правилника там напоследък се спазва доста повече отколкото в България защото наказанията са сериозни и моментални. На пешеходна пътека видиш ли някой да стъпва спирай веднага дори и да си през три ленти от него иначе ако има полиция наоколо ще останеш без книжка на място.

      Коментар


      • #4
        От: Букурещ пътуване за концерт на Muse

        Винетката можеш да си я платиш на първата бензиностанция след Дунав мост. Ако платиш с леи ще ти излезе 7 лева , ако палтиш с карта , зависи от курса на банката към която е картата. Обикновенно с карта излиза около 6 лева. Това са цени за седмична винетка. Има сайт , от който можеш да си купиш винетка.
        Приятно икарване на концерта
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Букурещ пътуване за концерт на Muse

          Благодарско момчета!!!
          Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

          Коментар


          • #6
            От: Букурещ пътуване за концерт на Muse

            Винетка можеш да си купиш и от бутките в ляво и дясно, веднага след моста (преди бензиностанцията). Аз си купих от тази в дясно, електронна е и като излизаш от Румъния, искат бележката, цените са както са ти казали колегите.
            В Букурещ карат доста динамично, не е като в София например, на мен лично ми хареса тази динамика, за фаровете не знам, защото аз винаги карам на фарове. Ако не правиш сериозни нарушения, няма да се срещнеш с милиционерите.
            За останалите неща, къде как и т.н. не знам....весело

            Коментар


            • #7
              От: Букурещ пътуване за концерт на Muse

              Колега, за 24 май ходих до Букурещ на разходка. Бях си купил ел. винетка през сайта им и си я бях разпечатал, така че ако имаш възможност препоръчвам и ти да го направиш. На влизане в България , румънеца ме попита дали имам показах му я през сваления прозорец и това беше. Трафика в Букурещ е много по сериозен от този в София, и то най-вече заради мащабите на булевардите, кръговите и колите разбира се. На 21.05 също имаше концерт на площад Демокрация и кръговото преди него беше затворено за движение. Румънците карат доста лудо, като трамвайните линии за нищо си ги нямат. Задължително имай навигация и ако спазваш знаците с техните катаджии проблеми няма.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X