Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

    Здравейте на всички, от доста време следя форума, но дойде време в което и аз се налага да помоля за малко помощ и консултация Писах и във форума на марката, но нямам мн активност по темата

    От скоро (около месец) съм притежател на Touareg 3.0 TDI V6 239 к.с, като цяло колата е прекрасна. Въпросът ми е следният, нормално ли е този джип, с този двигател, градско(в София) да дава 17-18 разход(показатели и по компютър и по засичане), като говорим за супер нормално каране,без никакви изцепки от сорта на кик даун и други подобни ? Извънградско на темпомат с 100-120 км/ч даде среден разход от 7.4 - 8.4л, което ми се струва нормално за извънградско. Тук бях чел, че имали проблем с някакви клапи(пеперуди) в колекторите, които с времето блокират и разхода се покачвал, но индикацията за този проблем е че светва check engine лампата, а при мен няма грешки на диагностика.Има ли вариант да се проверят тези клапи освен софтуерно ? От сервиза ми казаха,единствено,че две от дюзите "леко са тръгнали" и е добре след време да ги заменя или рециклирам. Колата имаше DPF филтър, който премахнахме и е залъган софтуерно.

    ще съм благодарен ако колеги с такива джипове и други от подобен клас и двигатели споделят мнение и съвети дали имам проблем или вс си в нормите.

  • #2
    От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

    Градското в София не е л/100 а на моточас.
    Ако карате по малко километри на ден при незагрял автомобил разхода не е голям.
    Това всичкото от опит не с конкретния мотор, но с различни дизелови двигатели все на ВАГ-ини
    Сегашната ВАГ-ина при мотор 1.6 ако се кара по 3+3 км на ден градско и то Варна разхода и е 12-15 а иначе извън града може и под 4.
    Предишния мъник Пежо 206 1.4 хди за 3+3 км на градско правеше 8-10.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

      Колата се кара и сутрин в най големите задръствания, през деня в по малки такива и вечер пак в големи задръствания... Направих си експеримент при каране почти през цялото време на кик даун...настъпване на педала на газта до дупка на всеки сфетофар..за 100 км градско 18-19 литра. За същият пробег без грам да правя такива изцепки - 17.4-18.4 л. За 100 км. Имам познати с джипове като ML 320 CDI, Volvo XC90 2.4d...казват,че разходите им варират от 13 до 15...Вчера пак я засичах за 200 км. Градско 36.3 литра....

      Коментар


      • #4
        От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

        Първоначално публикуван от rrrado Преглед на мнение
        Колата се кара и сутрин в най големите задръствания, през деня в по малки такива и вечер пак в големи задръствания... Направих си експеримент при каране почти през цялото време на кик даун...настъпване на педала на газта до дупка на всеки сфетофар..за 100 км градско 18-19 литра. За същият пробег без грам да правя такива изцепки - 17.4-18.4 л. За 100 км. Имам познати с джипове като ML 320 CDI, Volvo XC90 2.4d...казват,че разходите им варират от 13 до 15...Вчера пак я засичах за 200 км. Градско 36.3 литра....
        Имам същата, с идентичен разход. Лакома машина.
        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

        Коментар


        • #5
          Re: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

          Множко ми се струва този разход, Х5 и МЛ дизел в София вдигат над 14 само зимата в най-големите студове. Но нямам опит с ВАГовете. Търсете собственици на Туарези и Q7-ци и сравнявайте с тях.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #6
            От: Re: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

            Къде мога да търся проблем, при положение, че на диагностика не излизат никакви грешки по двигателя ? Има ли друг вариант освен сваляне, да се проверят тези колектори дали не са блокирали пеперудките в тях ? Можете ли да ми препоръчате сервиз в София, който да е специализиран за ВАГ, без официалните на VW,защото от опита ми с официални сервизи друго освен главоболие, съм нямал до сега.В края на седмицата пак ще я пробвам извънградско и ще пиша какво е дала като разход.

            Коментар


            • #7
              От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

              Няма къде да търсиш проблем . Писал си , че разхода извън града е в норми . Казваш че няма грешки , или осезаеми проблеми . Консумацията в града зависи от много фактори . По горе ти писаха в темата - мото час .

              Коментар


              • #8
                От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                Карах няколко месеца такъв. Повече от 15/100 не ми е давал.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                  то зависи даже и по коя улица ти е градското - според мен, горе-долу нормален за над 2 тона автомобил автоматик... 3.0ТДИ както и да го погледнеш, не е малолитражка... 8/100 извънградско ми се вижда нереално нисък, то и скорост от 100кмч е характерна за тежкотоварните автомобили/ТИРове/, не за луксозен автомобил...
                  За градско са измислили малки автомобили и хибриди...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                    Разход от 8 извън града е ок. Моята кола е със същия мотор , при скорости 180 -220 км . ми дава 8,5- 8,6 л . А не е от най леките - 2300 кг.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                      Ако държите да проверите дали действат тези клапи/пеперуди, това може да стане софтуерно, с тест на компонента, би трябвало Ваг-Кома, да го има като опция, но трябва да е от по-новичките.. Колата има ли ЕГР, я проверете как е с неговата работа, ако е премахван, е нормално градско, да вдигне разхода
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                        А каква е температурата на охлаждащата течност при градско каране и за колко време вдига температурата?
                        Като се кара предимно студена разхода е 20-30% по голям.
                        Моята Вагина зимата отлепя стрелката след 3-4 км.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                          Свиквай с разхода или продавай.

                          При блокиране на тези "пеперуди"(вихрови клапи) трябва да отчете съответната грешка на компютъра.

                          Те ги премахват принудително да не стане сакатлък с двигателя.И на Q7 цата е така.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                            Колега rosen_offroad, Колата стига до работна темпертура много бързо, за няма и 10-на минути си е на 90 градуса.

                            Колега Justif, няма как да свикна с такъв разход, при положение, че всеки, включително и тук колеги с подобни джипове ми казват, че определено не е нормален разход при спокойно каране...не очаквам да гори 10/100, но 13-15 смятам, че е по нормално.

                            Днес цял ден говоря с различни сервизи(според всички като чуят разхода има проблем), карах я и на диагностика отново,пак нямааше грешки, но в единият сервиз успяха да хванат разни други неща по диагностиката и утре цял ден ще се занимават с нея. Като имам резултати утре ще пиша. Благодаря на всички за отговорите и съветите до момента.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                              Здравейте, малко актуализация по темата.Вчера колата цял ден беше в сервиз, извършихме ъпдейт на софтуера на двигателя, наново софтуерно беше препрограмиран ДПФ филтъра, софтуерно отвориха вихровите клапи на колекторите, софтуерно спряхме ЕГР...колата на първо четене е много по пъргава в ниските обороти, чак не ми се вярва как ускорява, при превключване на предавки както се беше изразил колега от друг форум е като "шевна машина", не се усещат как превключват...за пръв път на дисплея изписа разход в градски условия под 14, средно за около 50 километра градско даде от 12 до 13.5/100 , на околовръстното с 90-120 км/ч от 6.8(което още не ми се вярва) до 8.8л./100 км. Сутринта в най-големите задръствания, най-високата стойност която изписа за среден разход беше 14.8. Мисля, че колата работи и върви доста по добре сравнение с преди, като се вземе и в предвид факта, че гумите с които съм в момента са по широки и високи от тези които ги дава производителя за 18 цола, смятам че разхода е в норми вече...поне за сега де.
                              Последно редактирано от rrrado; 10-06-16, 11:44.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X