Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

    Първоначално публикуван от rrrado Преглед на мнение
    Здравейте, малко актуализация по темата.Вчера колата цял ден беше в сервиз, извършихме ъпдейт на софтуера на двигателя, наново софтуерно беше препрограмиран ДПФ филтъра, софтуерно отвориха вихровите клапи на колекторите, софтуерно спряхме ЕГР...колата на първо четене е много по пъргава в ниските обороти, чак не ми се вярва как ускорява, при превключване на предавки както се беше изразил колега от друг форум е като "шевна машина", не се усещат как превключват...за пръв път на дисплея изписа разход в градски условия под 14, средно за около 50 километра градско даде от 12 до 13.5/100 , на околовръстното с 90-120 км/ч от 6.8(което още не ми се вярва) до 8.8л./100 км. Сутринта в най-големите задръствания, най-високата стойност която изписа за среден разход беше 14.8. Мисля, че колата работи и върви доста по добре сравнение с преди, като се вземе и в предвид факта, че гумите с които съм в момента са по широки и високи от тези които ги дава производителя за 18 цола, смятам че разхода е в норми вече...поне за сега де.
    Моля сподели инфо за стойноста и къде е направен сервиза. Може и на ЛС.
    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

    Коментар


    • #17
      От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

      Още малко инфо, засичане по резервоар, не само по компютър, за 500 км извънградско 45 литра. Градско, средно за около 500 километра 10.8-12.5/100

      Колега marinco, имаш ЛС.

      Коментар


      • #18
        От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

        Здравейте,

        Аз имам същият автомобил с подобни проблем. С изцяло сменени колектори но въпреки всичко, независимо какво каране, разходът извън града не пада по 10 при скорост между 70-100, а в града по 17. Не се усеща загуба на мощност. Ще се радвам ако колегата rrado сподели какво, къде и как?

        Поздрави,
        Илиян

        Коментар


        • #19
          От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

          Абонамент
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

            Малко извън темата1 но свързано.
            Закепих и монтирах на Туарега на жена ми Телестарт със програматор. Вебасто-то/печкат става от след подгревател - на пред подгревател/разхода е около 250мл/0,5часа/достатъчно за подгряване от -5 до +70градуса. Работата е за около един ден. сега всяка сутрин си пали печката през телефона и се качва в топла кола. Разхода се снижи чувствително! А и в студеното време е голям кеф. Ако някой се интересува ще давам допълнителна информация.
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • #21
              От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
              Разход от 8 извън града е ок. Моята кола е със същия мотор , при скорости 180 -220 км . ми дава 8,5- 8,6 л . А не е от най леките - 2300 кг.
              Какъв е автомобила, ако не е тайна?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                Audi/VW 3.0 дизел сигурно?
                в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                  Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                  Малко извън темата1 но свързано.
                  Закепих и монтирах на Туарега на жена ми Телестарт със програматор. Вебасто-то/печкат става от след подгревател - на пред подгревател/разхода е около 250мл/0,5часа/достатъчно за подгряване от -5 до +70градуса. Работата е за около един ден. сега всяка сутрин си пали печката през телефона и се качва в топла кола. Разхода се снижи чувствително! А и в студеното време е голям кеф. Ако някой се интересува ще давам допълнителна информация.
                  Аз имам интерес. Карам х5 2005 и печката ми е заключена, също нямам и дистанционно.

                  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                    Първоначално публикуван от rrrado Преглед на мнение
                    Още малко инфо, засичане по резервоар, не само по компютър, за 500 км извънградско 45 литра. Градско, средно за около 500 километра 10.8-12.5/100

                    Колега marinco, имаш ЛС.
                    Може ли и аз да питам за инфо на сервиза.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                      Първоначално публикуван от galinstefanov Преглед на мнение
                      Аз имам интерес. Карам х5 2005 и печката ми е заключена, също нямам и дистанционно.

                      Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
                      Напиши от къде си, модела на печката и ще ти дам информация.
                      в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                      Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                        Сутринта студен Таурега показваше 17,5/100 за 1/2 час до работа ,към 11.00 до Горубляне 16/100,почива 2часа и после до Надежда 14,5-15/100
                        И при вас ли са подобни цифрите?
                        Honda CRF 250 X
                        Touareg 3.0 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                          Борда въобще не го гледам. Засичам от пълно до пълно на една и съща колонка. Скоро за 550 км от които 450 магистрала и 100 градско ми даде 63 литра по колонка. Като се има предвид, че съм карал 140-150 средно на магистралата. Около 11 разход е повече от супер за джип с 19 джанти и тежащ 2.5 тона. Тези СУВ няма как да горят под 10 според мен. Дори и с 90 да го караш.

                          Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                          Коментар


                          • #28
                            От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                            Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                            Напиши от къде си, модела на печката и ще ти дам информация.
                            Webasto, но трябва да видя какво пише като модел на нея.
                            От Стара Загора съм.

                            Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                              Сутринта студен Таурега показваше 17,5/100 за 1/2 час до работа ,към 11.00 до Горубляне 16/100,почива 2часа и после до Надежда 14,5-15/100
                              И при вас ли са подобни цифрите?
                              съвсем реални
                              Не е редно да се правят изводи при 30 минутни екскурзии. Въпреки че, в градски/софийски/ режим, дори бих казал "добър резултат!
                              в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                              Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: Vw Touareg 3.0TDI V6 Разход на гориво

                                Благодаря ти ,имам го буквално от вчера и не знам какво да очаквам.Щом казваш че е добре разхода съм доволен.
                                На какви режими е наи оптимален за градско ,разучил ли си го .Виждам че може само на предно предаване ,като не е мокро ,хлъзгаво ще бъде по икономичен.?
                                Не ме разбираи погрешно ,щом съм го купил съм си направил сметка за разходите,но нали за това са екстрите да ги ползваш когато се налага и да ги изключваш когато не са нужни.
                                Последно редактирано от Иво Томов; 23-12-16, 20:16.
                                Honda CRF 250 X
                                Touareg 3.0 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X