Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моето Discovery 1 / 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моето Discovery 1 / 300tdi

    Здравейте колеги!
    Преди близо два месеца се сдобих с мечтания от мен джип за лов. Повече от 6 години съм се возил при всякакви условия в 3 такива машини и съм впечатлен от преживяното. Разбира се, лично съм ги карал също. 2 бензинови и един дизелов. Благодарен съм на приятелите ми, които ме учат на лов и ми дадоха възможност да имам опит в това. Та така.. се запалих и реших и аз да имам тази мечта - Land Rover Discovery 1/ 300tdi.
    Моя е внос от Италия. 1998 г. Изглеждаше свеж за своите 250 000. Предполагам, че бяха асвалтови и доста повече. Кондицията на купето му беше добра, без ръжди. Като изключим чукането в двигателя, нищо друго не ме притесни при покупката. За този проблем, ще напиша малко по – натам в темата.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rover_03.jpg
Прегледи:1
Размер:271.9 КБ
ID:6116308
    След като ме върнаха от КАТ, първо заради проблем със софтуера им, а после за липса на фигуриращите в талона 6+1 места.. и 20 дневната разправия със закупуването на седалки, монтирането им с колани и т.н., успях да мина през „канала”. Така стигнах до задължителното обслужване на двигателя с нови ролки, ремъци, водна помпа, масла и антифриз.
    Странното чукане обаче остана и след това..
    Изчетох каквото можах от форума и до каквото имах достъп. Благодарен съм за информацията, която получих! /Браво на колегите, които споделят инфо и снимки!/
    При смяната на ремъците и чорбите измерих и компресията. При 4 изгорели свещи, двигателя беше бетон! Регулирахме и клапаните. Чукането не спираше..
    Звукът се чуваше от вакуум помпата. Никой – никъде не споменаваше за „чукане” от там. Тя не беше омаслена. Алтернативните прогнози бяха доста по – неприятни и започнах да изключвам възможностите една по една. За щастие имам технически много грамотен кум, които се отзова да помогне. Той махна помпата, за да сме сигурни, че от там идва този неприятен звук. Изрязахме гарнитура и я завинтихме на отвора за помпата.
    Това беше!
    Чак сега чух звука на двигателя.
    Не намерихме подробно инфо как се разглабя помпата и колко трябва да е ходът на буталото й.. та се наложи да мерим и импровизираме. Решихме, че износването е в рамките на милиметър и тази хлабина е причина за тропането. За да го компенсираме, мислихме да сложим по – тънка гарнитура, но ефектът щеше да е слаб – едва 0,2 мм. За това махнахме гарнитурата и намазахме тънко със силикон. Това естествено е временно "побългарено" решение. Корпусът на помпата е здрав и за това търся комплект за обслужване.
    Моля, който може да даде инфо от къде да закупя такъв!
    Ето малко снимки /вижда се как сме махнали нитовете/:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rover_01.jpg
Прегледи:1
Размер:87.1 КБ
ID:6116306
    Другия проблем, който срещнах при обслужването е разбит лагер на перката. Това заедно с капака. Видях, че и друг колега е се е борил на тая тема. Ако някой знае от къде и на каква цена мога да се сдобия с такъв капак и лагер.. ще съм благодарен! Прилагам снимки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rover_02.jpg
Прегледи:1
Размер:201.2 КБ
ID:6116307
    Поздравявам всички собственици и фенове на марката!

  • #2
    От: Моето Discovery 1 / 300tdi

    Здравейте,
    Цял капа от Англия може да се поръча, но цената е доста неприятна. Тук колега успя да го избие лагера да го отвори, почисти, гресира и затвори и до сега проблеми не е имал
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Моето Discovery 1 / 300tdi

      Добре дошъл!
      Лагера на виското го продават Джон Диир - около 53 кинта беше, всякакви други алтернативи се водят "спряни от производство". Процеса е описан тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...ight=john+deer
      Има тънкости по махането, особенно на металният пръстен отпред (който държи виското и шайбата), тъй че ако не сте съвсем сигурни - питайте...
      Нов капак струва между 100 и 170 пауда. Нова вакуум помпа - между 45 и 85 паунда (вапко).

      p.p. http://w3.externet.hu/~nbarna/repair...gy%20csere.htm
      Последно редактирано от PinMaster; 06-06-16, 09:37.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        От: Моето Discovery 1 / 300tdi

        Благодаря за бързия и компетентен отговор! Благодаря и за линковете!
        Ще споделя как се развиват нещата и ще питам за неясните моменти.
        Поздрав!

        Коментар


        • #5
          От: Моето Discovery 1 / 300tdi

          Здравейте колеги!

          Почти година измина, от както взех моето Диско. 15 000 километра изминахме с машината във взаимно опознаване. За сега без засечка в отношенията. Ако не бях записвал километрите на хартия, сам нямаше да повярвам кога съм ги минал /не ползвам джипа за ежедневните нужди/. По принцип Диското го взех основно за лов и поради тази причина реших да променя някои неща по него. Помогнаха приятели със съвети, опит, както и за вноса на части от Англия. Информацията, която черпя от форума също е много ценна и съм благодарен на колегите, които споделят знанията си тук. Ето една снимка за илюстрация на промените:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Discovery_16c.jpg
Прегледи:1
Размер:739.4 КБ
ID:5750647
          Огромна благодарност на Данко, който ме изтърпя /и продължава да го прави/, за всичките ми капризи по монтажа и поддръжката!
          Това е телефона му, в случай, че някой търси свестен сервиз - 0879170917 /намира се в Люлин/.

          Ето това направих /извън стандартните консумативи/:
          • 2 инча лифт кит
          • джанти с отрицателен офсет -25 /плюс гайки/
          • смених гумите с гуми STT PRO 245/75 (направих и така наречения "camel cut")
          • броня "shadow"
          • защити на кормилната щанга и диф.
          • безцветни мигачи, шнорхел и светлинки разни.. ма май само за снимки и душевен кеф /по тази причина оправих подлакътника и волана, че не можех да ги гледам така оръфани/
          • Лебедка Superwinch Talon 12,5, за която съм благодарен на Денислав от Powerwinch. Много любезен, отзивчив и коректен човек!
          • Взел съм и уширители, че ме сърби да сложа 265/75.


          Тук идва и въпросът, който ме мъчи – при 265/75, само рязането на калниците достатъчно ли е за да не опира? Ще трябва ли да сложа подложки под пружините? До колкото знам, ако това се наложи ще трябва да правя още един куп гимнастики отдолу. Ще съм благодарен ако споделите опит на темата.

          Поздрави на всички фенове на марката!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Discovery_16d.jpg
Прегледи:1
Размер:615.2 КБ
ID:5750650

          Коментар


          • #6
            От: Моето Discovery 1 / 300tdi

            Браво, колега.Добра работа и добър избор. Имам такова муле от 11 години. Водя го на лов / 9 души с 1 прасе и 2 кучета. Като Газ-ка. И до сега е живо. При най-големите студове си палеше като лятно време. Преди с него си карах децата, стока, строителни материали. От 3-4 години решавам да го продавам, но сърце не ми дава. Стои като паметник на паркинга от 2-3 години. Смених му цялото купе, защото беше австрийски гнилоч, но иначе - нищо лично. Не се оплаква и не се предава. Ленд Ровър иска отношение. Ако го гледаш и той ще те гледа. Успех!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Моето Discovery 1 / 300tdi

              Капака на барчето къде го оправи - където оправи волана ли?
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #8
                От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                Първоначално публикуван от Zlatan Rangelov Преглед на мнение
                Тук идва и въпросът, който ме мъчи – при 265/75, само рязането на калниците достатъчно ли е за да не опира? Ще трябва ли да сложа подложки под пружините? До колкото знам, ако това се наложи ще трябва да правя още един куп гимнастики отдолу. Ще съм благодарен ако споделите опит на темата.
                Здравей колега,

                Подложките под пружините нямат директно отношение към побирането на по-големи гуми. Гумите опират или не при максимални счекнат мост - от едната страна моста увисва на амортисьора, от другата опира на бъмпстопа - позиция на пълно окантарване. Слагането на подложки само променя работната точка на окачването, не двете крайни позиции - сгъната и разгъната.

                Ако си отрязал достатъчно (според мен по снимките не си) няма да имаш проблем с 265/75. Ако не искаш да режеш повече можеш да сложиш по-високи бъмпстопове, но те СЕРИОЗНО ОГРАНИЧАВАТ ХОДА НА МОСТА - към 4-5 см., а тук борбата е за всеки сантиметър. Третия вариант е бодилифт, но за диското това не е приемлива алтернатива според мен.

                Рязане му е майката.

                Коментар


                • #9
                  От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                  Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                  Капака на барчето къде го оправи - където оправи волана ли?
                  А къде е оправен и волана? (както и капака де)

                  Поздравления за старанията по джипа, харесвам такова отношение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                    Чудесна работа. Адмирации за вложените време, труд и желание.
                    Ако може и малко инфо. След повдигането задния кардан променя ли го?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                      Браво Златане, чудесна машина си спретнал, Евала за мерака, със здраве да го караш и да те слуша
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                        c_gul, благодаря! Да продължава да те слуша машината и с много слука да я пълниш!

                        PinMaster, още веднъж благодарности за информацията за лагера!
                        Yaro, PinMaster, волана и подлакътника ги правих в Горубляне при едни момчета, които за ден свършиха работа.
                        Мислех за кожа, но като знам, че отдолу е оръфан ще ме "яде" отвътре. Кефа излезе около 130 лева за двете неща.
                        Дават 2 години гаранция, но казват, че издържа доста повече. Това е адреса на фирмата:
                        http://avtointerior.com/contacts.html

                        Стъклата ги затъмних наблизо, където също работят добре и в срок. 300 лева и 5 часа работа:
                        http://bulfolio.com/

                        Божо72, благодаря! Не, не съм променял нищо друго. Искам да направя консервативни промени. В смисъл на такива, които са "безпроблемни", до колкото е възможно.
                        Идеята е лов, а не нещо екстремно. Ако мога - заобикалям трудните места. Окачването е 2", TF116. Не е нещо особено.

                        P2P, благодаря за разяснението!
                        Да, не съм рязал, но ще го направя. За това съм взел арките. Въпросът е достатъчна ли ще е само тази интервенция за размера 265/75?
                        При сегашния размер опираше отзад и резнах там. Самото рязане не ме притеснява, но искам да е направено качествено. Само в темата на PETER PETRAKIEV видях нещо, което изглежда добре.
                        Иначе в нета видях един куп малоумници с флексове..

                        sonda, благодаря!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                          Първоначално публикуван от Zlatan Rangelov Преглед на мнение
                          Да, не съм рязал, но ще го направя. За това съм взел арките. Въпросът е достатъчна ли ще е само тази интервенция за размера 265/75?
                          Ще ти е достатъчно мястото с рязането, и монтажа на арките.
                          Виж тези таблици:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...84#post1653084
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...402#post442402

                          Най -"такъв" момент, е рязането и "затварането" на задната врата.
                          Аз съм с 235х85х16 + фланци + минусови джанти:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...16#post2136116
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...14#post3122114
                          След това правиш това:
                          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=153711

                          Успех, и повечко снимки от процесите!
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                            http://files.offroad-bulgaria.com/bestbg/koja/Здравейте,
                            Малко извън темата, но пък в отговор но може да е полезно.

                            Тези дни хванах и направих опит да си възстановя кожата. Знам че тук в темата е показан друг волан(не кожен) и барчето също не е кожа, но фирмата от която купих препаратите мисля че продават препарати за всеки ентусиаст. Аз реших да пробвам на кожата какво ще направя. Мисля че се получи сполучливо. Твърдят че държало с години. Аз реших да си купя препаратите пък каквото стане. Иначе и те предлагат реновиране.

                            Ето няколко снимки:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:predi_Sled.jpg
Прегледи:1
Размер:291.9 КБ
ID:5750707

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1239.jpg
Прегледи:1
Размер:896.1 КБ
ID:5750708


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1241.jpg
Прегледи:1
Размер:650.1 КБ
ID:5750710

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1242.jpg
Прегледи:1
Размер:831.5 КБ
ID:5750711

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1243.jpg
Прегледи:1
Размер:459.4 КБ
ID:5750712


                            Повече снимки има в директорията ми ако някой има интерес:

                            цък тук

                            Обаче мисля че PETER PETRAKIEV е спец по кожата след като съм му гледал изделията
                            Прикачени файлове
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моето Discovery 1 / 300tdi

                              Не мога да повярвяам, че това са същите седалки. Резултата е впечатляващ. Дай някакво инфо за използваната химия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X