Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

    Планинската застраховка не се прави само за скиори, а изобщо за произшествия в планината. Тази застраховка обикновено е годишна и ПСС-то са спасителите, пък вие, ако искате сигуей, или летни кънки карайте там... Парапланеристите как ги спасява ПСС-то... Да не мислите че парапланеризмът е по-безопасен от карането на мотор?
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #32
      От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Планинската застраховка не се прави само за скиори, а изобщо за произшествия в планината. Тази застраховка обикновено е годишна и ПСС-то са спасителите, пък вие, ако искате сигуей, или летни кънки карайте там... Парапланеристите как ги спасява ПСС-то... Да не мислите че парапланеризмът е по-безопасен от карането на мотор?
      На никои не му пука какво мислим ние,застрахователите ще плащат ,и те трябва да мислят а защо разделят и как определят екстремните спортове на екстремни и по малко екстреми чакам отговор от седмица.Щели да кажат утре.
      Последно редактирано от Иво Томов; 05-06-16, 21:01.
      Honda CRF 250 X
      Touareg 3.0 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

        Застрахователите днес .............ами това са престъпниците които преди години пребиваха хората които караха скъпи коли, за да се застраховат в тяхната компания.....ако пък имаше някакъв опит за съпротива, след някой друг ден, колата я открадваха......или само аз се сещам за тези години, не е ли така ???????? Какво очаквате в момента ??? Да се съгласят да плащат хиляди, само заради някой който е решил да се потроши с мотоциклет ????? Без никакво значение дали мотора е пистов или крос !!!!

        Коментар


        • #34
          От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

          Здравейте г-н Томов,
          Получих отговор от ЗК Унка, че са съгласни да Ви застраховат със завишение на премията. Може да си изберете лимит от 1 000лв. до 10 000лв. Премията с лимит 1 000лв и с опция хиликоптер ще бъде 153лв за 1 год. За лимит 2 000лв – 275,40лв, за 3 000лв – 397,80лв. В приложен файл Ви изпращам и условията на застраховката.
          Оставам на разположение.
          Хубав и успешен ден!

          Това полуих днес.
          Honda CRF 250 X
          Touareg 3.0 TDI

          Коментар


          • #35
            От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

            [QUOTE=Иво Томов;2983635]Здравейте г-н Томов,
            Получих отговор от ЗК Унка, че са съгласни да Ви застраховат със завишение на премията. Може да си изберете лимит от 1 000лв. до 10 000лв. Премията с лимит 1 000лв и с опция хиликоптер ще бъде 153лв за 1 год. За лимит 2 000лв – 275,40лв, за 3 000лв – 397,80лв. В приложен файл Ви изпращам и условията на застраховката...

            Чисто набутване! Това, което са Ви предложили не е планинска застраховка, а медицинска застраховка. Планинската застраховка е 30 лева за година и не е задължително в офис на застрахователна компания да се сключи... Може в БЧК, или в ПСС, или в планински центрове в подстъпи към планините, или в офисите на туристическите дружества. http://www.pss-bg.bg/%D0%BF%D0%BB%D0...2%D0%BA%D0%B0/
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #36
              От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

              [QUOTE=ВладиЧ;2983642]
              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
              Здравейте г-н Томов,
              Получих отговор от ЗК Унка, че са съгласни да Ви застраховат със завишение на премията. Може да си изберете лимит от 1 000лв. до 10 000лв. Премията с лимит 1 000лв и с опция хиликоптер ще бъде 153лв за 1 год. За лимит 2 000лв – 275,40лв, за 3 000лв – 397,80лв. В приложен файл Ви изпращам и условията на застраховката...

              Чисто набутване! Това, което са Ви предложили не е планинска застраховка, а медицинска застраховка. Планинската застраховка е 30 лева за година и не е задължително в офис на застрахователна компания да се сключи... Може в БЧК, или в ПСС, или в планински центрове в подстъпи към планините, или в офисите на туристическите дружества. http://www.pss-bg.bg/%D0%BF%D0%BB%D0...2%D0%BA%D0%B0/
              Благодаря колега,за това става дума ,да се разнищи този въпрос и да се знае от всички интересуващи се.
              Honda CRF 250 X
              Touareg 3.0 TDI

              Коментар


              • #37
                От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                Подобна застраховка, каквато на вас са ви предложили съм сключвал няколко пъти, когато съм заминавал на експедиции извън България на алпинизъм, парапланеризъм, или пътешествие с кола, или с мотор. Обикновено тази застраховка я сключвах за срокът на пътешествието и за различни крайни суми от порядъка на 10-15 000 евро, като заплащането за полицата е било еднократно 20-30 евро, но задължително с "асистънс". Това означава, че ако нещо ми се случи на тази експедиция, или пътешествие, застрахователят ще плати всичко на място там в дадената държава, където съм пострадал и лежа, а не по българската схема. - Плати си там, а после, като се върнеш ние тук ще ти възстановим парите... В никакъв случай по тази схема не!
                За България не е необходима такава застраховка, защото всички манипулации, операции, лечението и т.н. се поемат от здравната каса, ако човек е здравно осигурен. Така, че за тука е необходима само планинска застраховка, която да поеме разходите на спасителите, които трябва да те отнесат до линейката.
                А пък, който иска и има финансова възможност, да си направи медицинска застраховка, и за България. Да си плати за хеликоптер и за частна клиника, стига да може хеликоптера да кацне, и да го измъкне, а частната клиника да го спаси. Но най-добре е пак да е с асистънс.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                  Много полезно приложение за гсм на Планинска спасителна служба.(РАБОТИ)
                  Има го и за Аи фон.
                  https://play.google.com/store/apps/d...eu.vmobile.pss
                  Honda CRF 250 X
                  Touareg 3.0 TDI

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                    Викаме: ПОМОЩ, ПОМОЩ! И като нема никой, викаме: МАЙКАТА, ШАЙКАТА! И се оправяме сами!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Викаме: ПОМОЩ, ПОМОЩ! И като нема никой, викаме: МАЙКАТА, ШАЙКАТА! И се оправяме сами!
                      Абе лесно ви е на вас с жипките,като се издрусаш някаде яко,и се събудиш след 5мин.и не знаеш каде си и откаде идваш ще те питам тогава.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                        Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                        Абе лесно ви е на вас с жипките,като се издрусаш някаде яко,и се събудиш след 5мин.и не знаеш каде си и откаде идваш ще те питам тогава.
                        Аз жипка немам! Имам имаха хТз 600 и шейсе, 200 оки! Ривал съм като магаре доста пъти докато я извлека от некое дере!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                          Не се бях замислял на сериозно по въпроса докато преди точно два месеца омаах един сух къдрав дънер странично и един клон се хлъзна надолу по наколенката в ботуша и ми се заби на 5см от външната страна на прасеца и се счупи вътре като цепката беше към 10см. Прибрах се на ход и отидох да ме по-зашият което се проточи в 2-часова операция в Пирогов.
                          Равносметката е ,че трябва да се носят поне кислородна вода, марли и бинт за да можеш да спреш кръвотечението поне при открити рани.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                            Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                            Не се бях замислял на сериозно по въпроса докато преди точно два месеца омаах един сух къдрав дънер странично и един клон се хлъзна надолу по наколенката в ботуша и ми се заби на 5см от външната страна на прасеца и се счупи вътре като цепката беше към 10см. Прибрах се на ход и отидох да ме по-зашият което се проточи в 2-часова операция в Пирогов.
                            Равносметката е ,че трябва да се носят поне кислородна вода, марли и бинт за да можеш да спреш кръвотечението поне при открити рани.
                            Има някакъв спреи или мазило беше само за спиране на кръвотечение много ефикасно ,забравих как се казваше.Ще питам доктора и ще пиша .
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Аз жипка немам! Имам имаха хТз 600 и шейсе, 200 оки! Ривал съм като магаре доста пъти докато я извлека от некое дере!
                              Да бе,не видях че си с каска.
                              Honda CRF 250 X
                              Touareg 3.0 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да направим при тежко падане в гората с наранявания.

                                Навремето имаше геласпон - много добро за кръвоспиране при открити рани, ама няма вече. Пиши за тоя спрей да го добавя към аптечката.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X