Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метрото в София през 1968

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метрото в София през 1968

    Здравейте. Намерих първата статия в България, обсъждаща проекта за метро в София. Вижте метродиаметрите, метростанциите, техническите характеристики, изискванията и очакванията през 1968 г.
    Вероятно ще е интересно за много хора ==> http://www.sandacite.bg/%D0%BC%D0%B5...8%D0%BD%D0%B0/

  • #2
    От: Метрото в София през 1968

    Общо взето идеята е била отвсякъде да се стига до Кремиковци.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: Метрото в София през 1968

      Някой доброволец да направи превод в ефир за новите софиянци, та улиците да не им звучат на китайски.

      ... иначе, интересна ми беше първоначалната концепция, която не е била да се усвояват по-бързо заемите за строителството, та да се взимат нови, и после - билетчето up, че сме мноо назад.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Метрото в София през 1968

        Първоначално публикуван от Вива (Liebherr4eto) Преглед на мнение
        Общо взето идеята е била отвсякъде да се стига до Кремиковци.
        "Временното" решение беше със синята птица, а преди това, май с Чавдари, ма съм по-свеж та за това не съм сигурен.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Метрото в София през 1968

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Някой доброволец да направи превод в ефир за новите софиянци, та улиците да не им звучат на китайски.

          ... иначе, интересна ми беше първоначалната концепция, която не е била да се усвояват по-бързо заемите за строителството, та да се взимат нови, и после - билетчето up, че сме мноо назад.

          по все по-избледняващи спомени: Г.Димитров -> Мария Луиза, Толбухин -> В.Левски.

          Коментар


          • #6
            От: Метрото в София през 1968

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            по все по-избледняващи спомени: Г.Димитров -> Мария Луиза, Толбухин -> В.Левски.
            И Цвятко Радойнов -> Даниал Николаев. Други сненени имена не срещнах...
            Човек се учи докато е прост!

            Коментар


            • #7
              От: Метрото в София през 1968

              Парка на свободата, пл. Баба Неделя,
              спомени, спомениии ...
              На "Цариградско" си му "викам" Булеварда, пък който трябва ме разбира.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Метрото в София през 1968

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                "Временното" решение беше със синята птица, а преди това, май с Чавдари, ма съм по-свеж та за това не съм сигурен.
                Синята птица доде еее след 10-ти ноември,до тогава си бехме с Чавдарете.

                П.С.А площад Баба Неделя още си я има,е тука я гледам ама на хартиен носител!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #9
                  От: Метрото в София през 1968

                  Тогава транспортните проблеми са решаваха с административни мерки . Ограничаване броя на жителите и броя на автомобилите . Сега са на път след поредното увеличение на цената на билетите да дозадръстят София . За да отида на работа 2 билета отиване и връщане с метрото 3.20 лева това са ми с моите отстъпки почти 2 литра нафта при разход на реното около 8 литра на 100 километра градско това са ми около 25 километра а отиване и връщане до работата са ми около 14 километра . Това с голям и неикономичен семеен ван . При малкия клас автомобили разликата е още по осезаема . Близка е и сметката за цена километри и до работата на жената . Та при тая аритметика нямат никакъв шанс да ме свалят от колата .
                  Последно редактирано от sek.1; 01-06-16, 05:38.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Метрото в София през 1968

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Тогава транспортните проблеми са решаваха с административни мерки . Ограничаване броя на жителите и броя на автомобилите . Сега са на път след поредното увеличение на цената на билетите да дозадръстят София . За да отида на работа 2 билета отиване и връщане с метрото 3.20 лева това са ми с моите отстъпки почти 2 литра нафта при разход на реното около 8 литра на 100 километра градско това са ми около 25 километра а отиване и връщане до работата са ми около 14 километра . Това с голям и неикономичен семеен ван . При малкия клас автомобили разликата е още по осезаема . Близка е и сметката за цена километри и до работата на жената . Та при тая аритметика нямат никакъв шанс да ме свалят от колата .
                    То не е до аритметика, а до удобство, комфорт и навик. И без пари да ти дадат да пътуваш с транспорта, пак ще си с колата. Така че увеличаването на, да го наречем еднократното билетче, си е съвсем логична стъпка. Аз ползвам градския (и селския) транспорт може би някъде на 3 години веднъж. Не ме бърка, така и така и маршрутката последно беше 1,50, за останалите които пътуват само с градския транспорт има евтини карти.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #11
                      От: Метрото в София през 1968

                      От статията:
                      "Разбира се, за да разработим и предложим рационално решение за столицата, ние бяхме длъжни да направим необходимите проучвания за съществуващото положение на транспорта, за неговото перспективно развитие, т.е. да установим товарите по обем и направление за едно по-далечно бъдеще, например при население 1 600 000 души..."

                      Не предполагах, че някой тогава при планирането е предвиждал подобно разрастване, а дори и почти са уцелили бройката към днешна дата.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #12
                        От: Метрото в София през 1968

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Парка на свободата, пл. Баба Неделя,
                        спомени, спомениии ...
                        На "Цариградско" си му "викам" Булеварда, пък който трябва ме разбира.
                        Малко спам
                        И аз дълго време не можах да свикна и му казвах "Ленин", а парка все още си е на "Свободата" за мен, но съм израснал там и ми карам по навик

                        Коментар


                        • #13
                          От: Метрото в София през 1968

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          От статията:
                          "Разбира се, за да разработим и предложим рационално решение за столицата, ние бяхме длъжни да направим необходимите проучвания за съществуващото положение на транспорта, за неговото перспективно развитие, т.е. да установим товарите по обем и направление за едно по-далечно бъдеще, например при население 1 600 000 души..."

                          Не предполагах, че някой тогава при планирането е предвиждал подобно разрастване, а дори и почти са уцелили бройката към днешна дата.
                          Освен това като се има предвид, че това е изчислявано при действуващо жителство, когато не можеше просто ей така да се премести човек от един град в друг. Явно значително са разчитали и на раждаемостта (поне така мисля).

                          Коментар


                          • #14
                            От: Метрото в София през 1968

                            Можеше... ако ти се прииска да се преместиш от София в Малко Търново, например.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Метрото в София през 1968

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Можеше... ако ти се прииска да се преместиш от София в Малко Търново, например.
                              Не е сигурно,че трябваше открит лист за там!?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X