Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silver Grand 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Silver Grand 5.9

    Реших все пак да отделя джипа в отделна тема, за да може да се следи развитието му (не дай си боже да ми се наложи да го продавам), а пък и малко се поразхвърля по темите, та мисля тук да събирам всичко свързано с него.

    Началото е тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...91#post2237491

    Тук са снимките при покупката: http://www.offroad-bulgaria.com/show...61#post2694061

    Първото нещо, което сдаде багажа без никакво предизвестие беше автоматика. Явно годините, големите гуми и първоначалната еуфория тип "глей как върви" си казаха думата. Темата тук: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=207152
    Хубавата част е, че от цялата работа, освен основен ремонт, но и се сдоби с Heavy Duty радиатор:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0103.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:6115352

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0105.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:6115353

    Руси пък се оказа пич на място и въпреки, че беше минало малко време, пое половината ремонт.

    Междувременно се сдоби с газова. Помъчих се само на безин, ама от Козлодуй до Чирпан и обратно 400лв.
    Изборът беше между Фобос за 1800лв, Ловато за 2400лв и BRC за 2800лв. Реших, че ще е средната хубост, но майстора каза, че между Фобос и Ловато би избрал Фобос. Ловато давали проблеми. Освен това се оказа, че топ модела на Фобос е с 5 години гаранция - значи Фобос:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0074.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:6115357

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0077.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:6115358

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0063.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:6115354

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0065.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:6115355

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0066.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:6115356

    Разхода от 18 бензин отиде на 21 газ. Козлодуй-Чирпан вече струваше 160лв. Културно.

    Следващото което сдаде багажа беше стратера. И той не пропусна да отбележи, че вече е на годинки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0025.jpg
Прегледи:1
Размер:145.2 КБ
ID:6115344

    Той се оправи със смяна на четки и оправяне на писти.

    Там някъде му почистих стъпковото моторче и тротъл бодито:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:2
Размер:81.0 КБ
ID:6115359

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0017.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:6115360

    Все пак стъпковото моторче най-вероятно е за смяна и ще бъде сменено преди зимата.

    Реших, че трябва да балансирам гумите, че над 120 се усещаше тресене. Там открих нещо, дето хич не се бях заглеждал - диаметъра на централния отвор на джантите е по-голям от диаметъра на главината.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0140.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:6115348

    Няма как да се балансират без втулки. Отидох на стругар, той каза, че и петте шпилки са можели да се скъсат. Доста хора, включително майстор, на който имам доверие, после ми обясняваха, че втулките служат само да центрират джантата, но пък стругаря не беше от вчера, та мисля за в бъдеще да не рискувам за такива дребни неща.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0135.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:6115345

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0138.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:6115347

    Още повече, че джантите се бяха раздули в зоната на болтовете, та едвам набихме втулките.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0151.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:6115346

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0253.jpg
Прегледи:1
Размер:87.2 КБ
ID:6115349

    Последно сдаде багажа раздатката: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=208370

    Оказа се, че и LSD-то не работи. Разглабянето показа счупени крайни дискове (пружините, които притискат цялата касета):

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0040.jpg
Прегледи:1
Размер:56.0 КБ
ID:6115350

    "Новата" раздатка е втора употреба, но пък LSD-то вече е ново.

    Междувременно сменихме вътрешните лагери на задния мост, че тотално бяха сдали багажа (оттам се оказаха и металните стружки):

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0081.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:6115351

    Нови биалетки, нови тампони на носачите, нови масла навсякъде и засега толкова

    Следва смяна на спирачни дискове, че са доста износени, ляво огледало, че не му работи подгрева и светенето на Airbag лампата.

    Иначе добре се справяме:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:6115361

    ПС: А, да - смяна на полюсите на клемите на акумулатора, за да се слага нормален и смяна на антифриза.
    Акумулатирът и той ми се разсърди, та пробвах със скъпа Varta, но тя сдаде багажа за 6 месеца. Сега е с корейски акумулатор.
    Последно редактирано от silverfox; 30-05-16, 23:52.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Silver Grand 5.9

    Днес си говорихме с Руси по повод един фиш писан на Гранда в началото на година, та май трябва да обясня някои неща около покупката, най-вече да не се протеснява Руси, че както ми писа "не очаквах, че тази кола ще създава толкова проблеми."
    Първо - единственият сериозен проблем, който създаде джипа беше със скоростната кутия. Тя сдаде багажа без никакво предупреждение. Работеше си перфектно и 2 седмици след като го взех влезе в аварииен режим. После отиде в Джемини. Темата я има по-горе.
    Освен това Руси щом разбра, сам предложи да поеме половината ремонт. Напъните ми да го убедя, че късмета си е мой и аз ще си я ремонтирам не бяха успешни!
    Динамото е ясно - минава време и решава, че трябва ремонт или смяна. В случая ремонт. Раздатката си я скапах сам зимата - кой да ми каже, че при продължително буксуване тряба почивка за охлаждане. Проблемите по задния мост излязоха след повече от година каране. То вярно втора употреба джип нормалната гаранция е година, ама аз я изтървах
    Така, че джипа си търкаля идаелно и още малко ще стане като нов.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Silver Grand 5.9

      Скоро сменихме тампоните на носачите и биалетките. Биалетките Moog се оказаха с полиуретанови тампони. Обаче сега ни налегна шими. Смяната на тампоните на стабилизиращата щанга с полиуретанови реши проблема.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0010.jpg
Прегледи:1
Размер:60.1 КБ
ID:5722690

      Сега ще давам на стругар да ми направи полиуретанови тампони за амортисьорите, че старите са заминали. Бях се замислил за пълен комплект полиуретанови тампони (де що има тампон за 460лв), ама ако карам така, май няма да има нужда
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Silver Grand 5.9

        Мани полиуретана мисли за компресор.Мнооооого блага работа е.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: Silver Grand 5.9

          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
          Мани полиуретана мисли за компресор.Мнооооого блага работа е.
          Искаш да кажеш окачване на въдух? Ти си си сложил такова?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Silver Grand 5.9

            Иска да каже за това дето вика "оооооооооо" и яде гумите: http://www.offroad-bulgaria.com/show...62#post2854762
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Silver Grand 5.9

              Башшшшш....ссссссс.С натегнат шпер диф все едно ме е ритнал някой отзад.Ма ш'го махам де...
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Silver Grand 5.9

                А и конитата са мноу добро решение.Правят от гранда друга кола.Кеф ти твърдо,кеф ти меко.Цената им определено си заслужава.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Silver Grand 5.9

                  ОМЕ-то в момента леко подрусва, но и не клати по завоите. От Руси имам и един комплект нови по-твърди, та засега няма да инвестирам в тази посока. Ще видим за в бъдеще какво ще ме ухапе.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Silver Grand 5.9

                    Решил се е проблема с шимито, ама друг път. Вчера нямаше проблем, но днес на тестовата отсечка пак разтресе. Ще търсим другаде.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Silver Grand 5.9

                      Би ли споделил нещо за материалната част на нещата.И на мен ми се върти някаква муха за по-стар и максимално мощен бензинов гранд,по възможност да почва с 5 и...
                      Нямам представа колко си го купил,но като прибавим нещата,които дотук си сменил ми се струва доста вложени финикийци.
                      Grand Cherokee WJ
                      Dodge Caliber
                      E 430 4-matic-T(S210)
                      GLK

                      Коментар


                      • #12
                        От: Silver Grand 5.9

                        В момента има един 5.9 в раздел "продажби / Jeep", но е в София.
                        ZJ 5.9 (x3.5)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Silver Grand 5.9

                          Първоначално публикуван от nick1 Преглед на мнение
                          В момента има един 5.9 в раздел "продажби / Jeep", но е в София.
                          Знам за тази оферта,но там покупната цена ми е доста висока.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #14
                            От: Silver Grand 5.9

                            Ама тя тази е най-ниската в БГ за такъв джип в момента.
                            Аз мислех да купувам онзи,но поради стечения на обстоятелствата взех този с който съм сега.
                            Ако решиш намираш някой дето им разбира,отиваш гледаш и каквото стане.
                            Поздрави.
                            П.С.И аз имам някакво съмнение за шими от 115 до към 125-30 километра.Ще покарам още и ще видим,че още ми е рано за директни определения на проблеми.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Silver Grand 5.9

                              Оххх Фоксе, Фоксееее... пак си я заформил одисеята... Как да те поздравя бе, бате, като все ще наливаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X