Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Silver Grand 5.9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Silver Grand 5.9

    диагностика?

    Коментар


    • #62
      От: Silver Grand 5.9

      Другата седмица, ако стигне до сервиза. Иначе като се стопли
      Имам Bluetooth OBDII адаптер, но показва грешки при светнал Check Engine.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #63
        От: Silver Grand 5.9

        офф ,ти пък бедстваше

        Коментар


        • #64
          От: Silver Grand 5.9

          А мислиш, че е лесно ли?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170106_162701.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5739789

          Поизлязох все пак да пробвам OBDII адаптера с Torque Pro.
          На грешки в ECU-то очаквано не показа нищо, но намерих бутон Test Results и започна 3-4 минутно сканиране.

          Резулатата:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture+_2017-01-08-15-00-28.jpg
Прегледи:1
Размер:50.9 КБ
ID:5739790

          Тепърва ще сядам да се ровя какво е това, но на първо четене от www.cherokeeforum.com пишат, че е "Catalyst 02 sensor 2/1 slow response counter". Ако наистина е това, не виждам да има отношение към проблема и изобщо отношение към каквото и да било. Това би трябвало да мери изходящите емисии или нещо подобно.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #65
            От: Silver Grand 5.9

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            Застудя още и пак започна да гасне. Явно проблема не е само в стъпковото моторче. Прави го на бензин и на газ, така че не е от горивото. Сега при -9 буквално не държи обороти без да му подавам газ.
            Т входящ въздух и Т двигател + МАП-а участват в уравнението и управлението на стъпковото моторче.....т.е. пиши Л.С. на Ник1 който освен 3 и 1/2 5,9ки има и ДъРъБър 3 да чете нещата в реално време когато си по Сф-то
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #66
              От: Silver Grand 5.9

              То хубаво, ама трябва да се вдигнат температурите
              Това ли е всичко от уравнението - 2 датчика и един MAP сензор? Единият датчик работи - този на температурата на двигателя. Не погледнах какво дава за температура на входящия въздух, че по спомен ми показва програмата. MAP-а е 50$... Де ще ходя до София, направо да сменям...
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #67
                От: Silver Grand 5.9

                не публикувай такива неща бе човек,че олигавих клавиатурата

                Коментар


                • #68
                  От: Silver Grand 5.9

                  Не че помогна, но разбрах какъв е този тест. Има 9 диагностични режима, които са част от OBDII протокола, та този се оказа $06, т.е. шести. Първоначално не е бил замислен да се използва от техниците, а да предоставя "скрити" данни, които да се използват от OBDII системите да дават кодове за грешки. Но с течение на времето ентусиасти са разбрали, че тези данни могат да се извлекат и да дадат полезна информация за все още работещи сензори, но излезли от нормалните си параметри или са на границата им. По тази причина по-старите четци не ги хващат, а и част от новите. Данните са в шестнайсетичен код, затова и са с $ отпред.

                  Та за конкретната марка си трябва информация за това какво означават различните данни. Намерих за Jeep 1997-1998. Малко зор се вижда, но все пак...

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1997_1998_mode6_pids1.jpg
Прегледи:1
Размер:81.5 КБ
ID:5739878

                  При мен се потвърди, че е Catalyst 02 sensor 2/1 slow response counter.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #69
                    От: Silver Grand 5.9

                    Такааааааааааа...

                    The Heated Oxygen Sensor 2 (HO2S), after three way catalyst (manifold), monitors the oxygen level in the exhaust gas on each bank. For optimum catalyst operation, the air fuel mixture (air-fuel ratio) must be maintained near the ideal stoichiometric ratio. The HO2S output voltage changes suddenly in the vicinity of the stoichiometric ratio. The Engine Control Module (ECM) adjusts the fuel injection time so that the air-fuel ratio is nearly stoichiometric. The HO2S generates a voltage between 0.1 and 0.9 V in response to oxygen in the exhaust gas. If the oxygen in the exhaust gas increases, the air-fuel ratio becomes Lean. The ECM interprets Lean when the HO2S voltage is below 0.45 V. If the oxygen in the exhaust gas decreases, the air-fuel ratio becomes Rich. The ECM interprets Rich when the HO2S voltage is above 0.45 V.
                    С две думи казано, въпреки, че тоя сензор следи нивото на кислород в изгорелите газове, то ECM-а взема и от него данни за да настройва съотношението въздух-гориво. Мисля да потърся такъв да видим...
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Silver Grand 5.9

                      Като му кажеш просто ламбда сонда се намира по-лесно
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Silver Grand 5.9

                        В тези не дотам топли дни, на два поредни отказа ремонта им се състоеше в разкачане и закачане на всички куплунги по веригата - от датчика през компютъра до изпълнителния модул, т.е.не бързай с покупките разкачай пръскай със контакт спрей и закачай......
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #72
                          От: Silver Grand 5.9

                          Сега се прибрах от работа и напръсках буксите на MAP сензора и на стъпковото моторче. Държи обороти. Има леки колебания, но не гасне. Подадох газ, зачуди се за момент, изфорсира се и с рязко пускане на газта угасна. Това вече си е като ламбда сонда, но няма да лягам сега под него. Събота го карам в сервиза на топло и там ще почистя всички.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Silver Grand 5.9

                            Дядо Владо има ли тая 5,9-ка дълъг и къс трим на горивото(неговото съотношение).

                            Коментар


                            • #74
                              От: Silver Grand 5.9

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              Дядо Владо има ли тая 5,9-ка дълъг и къс трим на горивото(неговото съотношение).
                              Не знам, не разполагам с читалка която да става за тях и не съм се заравял в теория
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #75
                                От: Silver Grand 5.9

                                Днес го вдигнахме да сменяме ламбда сондата. Да, ама ламбда сондите 2. Едната пред, другата зад там където е бил катализатора.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170114_143731.jpg
Прегледи:1
Размер:83.6 КБ
ID:5740189

                                По таблицата сензора е 2/1, т.е. Bank 2, Sensor 1, което е първия сензор, но при схема с 2 катализатора, а аз с един (по принцип). Човекът в сервиза ми казва, че ако е втория, няма нужда от смяна, защото той служи само за отчитане правилната работа на катализатора... пък аз се оказа, че аз така или иначе си нямам.
                                Така и така е поръчан, няма да го връщаме, викам слагай го отпред. Смениха го.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170114_144108.jpg
Прегледи:1
Размер:57.8 КБ
ID:5740190

                                Паля, тест с Torque, пак същата грешка на теста. Значи все пак е втория. Питат ме дали да го преместят, отказах. Защо ми е отзад нов. Ако е много зор да сложат стария дето беше отпред, но нали нямало значение за проблема. Казаха ми няма. Така си остана. Почистване на всички букси и чакам новия студ да видим.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X