Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кисело мляко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кисело мляко

    Само да ви кажа на двамата, преди да направите кооперацията, че при прогнозна продажна цена от 2,5 лв. за литър готов продукт, трябва да докарате себестойност около 60 стинки. Ако искате да сте бизнесмени "на бяло", ДВСК, ала- бала.... мога да ви ги разбия на пера другите 1,90 лв.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Кисело мляко

      Начи то в Кауфланда е 0.5€ за 400 грама, което автоматично означава че се целим в клиентска цена от 1.5€ за 500 гр.
      Спокич
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Кисело мляко

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Само да ви кажа на двамата, преди да направите кооперацията, че при прогнозна продажна цена от 2,5 лв. за литър готов продукт, трябва да докарате себестойност около 60 стинки. Ако искате да сте бизнесмени "на бяло", ДВСК, ала- бала.... мога да ви ги разбия на пера другите 1,90 лв.
        Ааа не! Аз с производство на хранителни стоки вече не се занимавам, ама хич! Всичко е само за домашно ползване и въобще не ме интересува колко ми струва. Макар, че като се замисля ми е по евтино от купешкото. За качество не говорим.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Кисело мляко

          1,5 евро е цена за Пешо и Веска или към МЕТРО и ЛИДЛ? Ако е второто, смятай, че Пешо и Веска ще си го купуват за 2,20 евро. Т.е. няма да си го купуват, а ще се опитвате да им го продавате.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: Кисело мляко

            Абе ти кажи че ти е интересно, ще се видим и ще говорим. Ма аз да не съм некоЙ известни люде дето основно пълнят форума със словоблудства, че им е скука
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Кисело мляко

              Бря, тъкмо си мислех да ти направя компания, щото нямаш друга работа и си се отпуснал да търкаш клавиатурата... не ти е присъщо, да!
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: Кисело мляко

                Ще се перефразирам -когато говоря сериозно, е сериозно и си мисля че си личи.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Кисело мляко

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Едам - 8/100
                  Чедър - 9/100
                  Ементал - 9/100

                  Пармижаното - 6/100

                  Нашия овчи кашавал е 17/100

                  Бяло саламурено сирене - 28/100

                  Тва е когато се правят от мляко де, но една дори бакалска сметка показва че стават непродаваеми
                  БДС ---4.200 грама овче мляко кило сирене
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • Re: Кисело мляко

                    Продукта Ви, ще го купуват 5 човека и то след като ги убедите, че е истинско :-)

                    Коментар


                    • От: Кисело мляко

                      Обичаме го маалко по- кисело, поради което закваската е елби БДС3,6 и технология ,,фурна".
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Кисело мляко

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Само да ви кажа на двамата, преди да направите кооперацията, че при прогнозна продажна цена от 2,5 лв. за литър готов продукт, трябва да докарате себестойност около 60 стинки. Ако искате да сте бизнесмени "на бяло", ДВСК, ала- бала.... мога да ви ги разбия на пера другите 1,90 лв.
                        Кое струва 2,50за литър? фермерското мляко в момента се изкупува на 55-65 стотинки за литър.Мляко има колкото искаш,в БГ има големи ферми които които произвеждат тонове мляко.В село Поповица, виждам че си от Пловдив има ферма с около 7000 крави,сопствениците и имат и мандра,е те дали слагат боклуци или мляко.има и други примери но не ми се пише.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • От: Кисело мляко

                          Чакай ти качествено мляко от ферма с 7000 крави в днешно време,то и това има значение.Всичко което консумира кравата,влиза в млякото,а в тази ферма не консумират само сено и качествен фураж,вервай ми от лично наблюдение над ферма със 400 глави го знам.
                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Всъщност, аз съм убеден че има пазар за кисело мляко и сирене, произведено според тая книжчица. Няма да е в Кауфланд, но има.
                          Прав си има,но той е останал на село.И клиенти има ,особено лятото когато идват по селата,щото хората не са глупави и знаят какво ядат,само че производителите изчезват.
                          Идваш,дои се кравата пред теб,плащаш 1,50,взимаш млякото и ти и производителя сте доволни.
                          И кисело има,краве и овче,различава се по гъстотата и вкуса и кашкавал и сирене има,ама не са по 3,50 килото,щото няма как да стане.

                          А у Кауфланд е евтино,тия на село дерат гражданите
                          " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                          Коментар


                          • От: Кисело мляко

                            Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                            Чакай ти качествено мляко от ферма с 7000 крави в днешно време,то и това има значение.Всичко което консумира кравата,влиза в млякото,а в тази ферма не консумират само сено и качествен фураж,вервай ми от лично наблюдение над ферма със 400 глави го знам.

                            Прав си има,но той е останал на село.И клиенти има ,особено лятото когато идват по селата,щото хората не са глупави и знаят какво ядат,само че производителите изчезват.
                            Идваш,дои се кравата пред теб,плащаш 1,50,взимаш млякото и ти и производителя сте доволни.
                            И кисело има,краве и овче,различава се по гъстотата и вкуса и кашкавал и сирене има,ама не са по 3,50 килото,щото няма как да стане.

                            А у Кауфланд е евтино,тия на село дерат гражданите
                            Вярваи ми че в тези ферми с повече крави,е много по качествено млякото от тези с 30-100-200 крави.И аз ти го казвам от опит.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • От: Кисело мляко

                              И с какво ги хранят,особено през зимата,а и лятото я кажи ако знаеш,интересно ми е?
                              А най-качественото мляко е във фермите с до 10-12 крави,това и в Европа го знаят и отчитат.
                              Съгласен съм и че може да е по качествено от тези с 30-100-200 крави,не споря.

                              Познавам и недобросъвестен фермер с 50-на крави,който доеше маститните и млякото на мандрата,та всичките антибионици ги папкат после потребителите.
                              " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                              Коментар


                              • От: Кисело мляко

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Някой ветеран може и да каже дали са карани закваски далеч зад граница.
                                Абе усещам хумора и закачката на тойзи въпрос,
                                ама ми нахлуват едни спомени за едни самолети,
                                една островна държава, дето и изгрявало слънцето и тъй нататък...

                                Иначе за процедурата- преди едни четиридесет години, в Прага баща ми си заквасваше редовно прясно мляко от магазина с нашенско кисело (мейд ин СЕРДИКА-Габрово, пак от магазина, в стъклени бурканчета със станиолените капачки).
                                Вярно киселото се подменяше през 30-40 дни -при поредната визита на член от семейството там или завръщане на баща ми за 3-4 дни тук.
                                Последно редактирано от dedoKoko; 26-06-16, 20:07.
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X