Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кисело мляко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кисело мляко

    3,6 старозагорско, едно 2пъти по-скъпо с троянско мляко, а се прави някъде наблизо до Сф. и още някое- имаше ги някъде в нета, но нещо шашнаха изследователите- някаква май био фирма.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      Re: Кисело мляко

      Пробвайте да подквасите с пробиотици. Според мен става най добре. Търсете комбинация лактобацилус булгарикус и стрептококос теофилос.

      Коментар


      • #33
        От: Re: Кисело мляко

        Има ги и двете, а вкусът зависи от съотношението им в млякото, което пък зависи от стартовата закваска и последващата температура на заквасване.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #34
          От: Re: Кисело мляко

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Пробвайте да подквасите с пробиотици. Според мен става най добре. Търсете комбинация лактобацилус булгарикус и стрептококос термофилос.
          Третото изречение е вярно, независимо от печатната грешка.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #35
            Re: Кисело мляко

            Благодаря. Прав си. В едно магазинче има такава закваска. Ще снимам и ще я пратя.

            Коментар


            • #36
              От: Re: Кисело мляко

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              ... В едно магазинче има такава закваска...
              Дани,извинявай ама се съмнявам щото съотношението на двете бактерии е такова,че не позволява трайност над 72 часа.Всичко друго с по голяма трайност е "йогурт",но не и българско кисело мляко.

              ПП.Плюс това,не от всякакво прясно се получава кисело.Има понятия като лактация и киселинност,дето влияят пряко на процесите на производство на млечни продукти.
              Последно редактирано от fill; 03-06-16, 20:03.

              Коментар


              • #37
                От: Re: Кисело мляко

                А какво ще стане, ако за сгъстяване се ползва сухо мляко? Отдавна се каня да пробвам, че от натуралното краве мляко се получава рядко кисело мляко. Не стои права лъжицата като във овчето. Вярно, че все пролетно време ми се случва селското квасене, тогава, казват, млякото на кравите е по-рядко. И всеки път нямам сухо мляко да пробвам.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #38
                  От: Кисело мляко

                  Какво да стане- мляко от магазин. Има и с различна масленост, сладкарите и млекарите знаят.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #39
                    От: Re: Кисело мляко

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Пробвайте да подквасите с пробиотици. Според мен става най добре. Търсете комбинация лактобацилус булгарикус и стрептококус термофилус.
                    Навремето, във Флоренция, Италия, съм опитвал да подквася пълномаслено прясно мляко от ферма с фирмена суха подкваска от Сердика (Сф), но се получи нещо като гъст айрян, без вкус и мирис на БГ кисело мляко. Нещо като някои от сегашните бъркочи на пазара.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Re: Кисело мляко

                      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                      А какво ще стане, ако за сгъстяване се ползва сухо мляко? Отдавна се каня да пробвам, че от натуралното краве мляко се получава рядко кисело мляко. Не стои права лъжицата като във овчето. Вярно, че все пролетно време ми се случва селското квасене, тогава, казват, млякото на кравите е по-рядко. И всеки път нямам сухо мляко да пробвам.
                      Е, тва е въпросът, който си е задал първият рационализатор, чиито наследници са докарали нещата дотук- да ядем боклуци. Почти като оня ендженер, дето му хрумнало да спести материал и проектирал стол с три крака, после с два, после с един. Имаше един светъл ум, дето беше скъсил и молива...
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кисело мляко

                        Голям проблем голямо чудене - рядко мляко.
                        Аз си правя киселото мляко у дома от домашно краве мляко от съседа го вземам.
                        Сварявам, слагам го в Мулинекс уред за кисело мляко и след 8 часа става прекрасно мляко.
                        Ако искаш по гъсто и цедено ползваш приставка за цедено и ставе мнооооооого гъсто
                        Машинката струва стотина лева и е незаменима - няма бъркане с пръсти, няма проби, днеска стана вчера не и т.н.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Re: Кисело мляко

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          А какво ще стане, ако за сгъстяване се ползва сухо мляко? Отдавна се каня да пробвам, че от натуралното краве мляко се получава рядко кисело мляко. Не стои права лъжицата като във овчето. Вярно, че все пролетно време ми се случва селското квасене, тогава, казват, млякото на кравите е по-рядко. И всеки път нямам сухо мляко да пробвам.
                          Абе хора става си гъсто и кравето кисело мляко и лъжицата си стои права без проблем. На мен винаги ми се получава - домашно мляко от съседите и закваска с кисело мляко от магазина. Обикновено използвам Елена 3.6% май беше, с розовата капачка. До сега никога не съм имал проблем, по 4 литра заквасвам, другия път ще снимам.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Re: Кисело мляко

                            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                            Навремето, във Флоренция, Италия, съм опитвал да подквася пълномаслено прясно мляко от ферма с фирмена суха подкваска от Сердика (Сф), но се получи нещо като гъст айрян, без вкус и мирис на БГ кисело мляко. Нещо като някои от сегашните бъркочи на пазара.
                            Което не означава нищо, освен, че не го могат. На мен ми се пилучава идеално. Утре съм по родопите, ще си купя млако и ще пробвам пак с пробиотик.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: От: Re: Кисело мляко

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Което не означава нищо, освен, че не го могат. На мен ми се пилучава идеално. Утре съм по родопите, ще си купя млако и ще пробвам пак с пробиотик.
                              Вероятно, колегата има предвид климатично- регионалните особености. Има легенда, че хубавото кисело мляко не можеш да го направиш никъде по Света, извън нашия регион. Нещо с въздуха имаше общо...
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: От: Re: Кисело мляко

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                .... Утре съм по родопите, ще си купя млако и ще пробвам пак с пробиотик.
                                мулинекс,лимонена киселина,все "пробиотици"...

                                мравчена киселина,също...
                                Последно редактирано от fill; 03-06-16, 21:11.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X