Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Абе, защо тая полуос има два канала? Шлиците на карето докъде влизат?

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Утре ще го погледна че карето е горе в работата а полуоската е в багажника .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Баш цялата част зацепена в карето се е "отделила". И точно през канала за зегерка. Има вариант да се направи зегерка държаща чак отпред на полуоската ,"пружинен пръстен" като например на ВАГ групата. Но сваляне на карето само със рязане и следващо късане на полуос означава и ново каре. А наистина е много детска полуоската ,изненада ме.
        Ако се направи със подходяща фаска,ще излиза с удар.Оня ден го играх тоя филм,полуоски нарязани за външно каре от чепел.Нямаше сила която да ме накара да дялна канал за шибаната опелска зега отвътре на полуоската.Направих фаска на вътрешната част на карето за да свие пружинният пръстен от фв и лека фаска в другият край,тъй,че да излиза при удар.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Шлиците са точно до там ,до където се е откъснала. Предния канал се явява в повече. Или е заготовка за това което писах по-назад. А и нищо не пречи да не е оригинална част ,имало е достатъчно време да му късат полуоси. Да с подходяща фаска ще излиза с удар ,но дори не знаем карето дали се разглобява ,нямах време за експерименти.
          ПП-аз демонтирах полуоската.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Карето изглеждаше разглобяемо ама в момента и то е при Станьо. На тебе да ти е изостанала някоя дебела бракувана полуос?

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              Не ,щях да предложа. Но мога да разпитам камионджиите около мен.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                А как 35 мм. в най дебелия участък туй не бише ли камион ?? Имам тука една от баш камион някакъв но е поне 50 мм . и съм сигурен че вътре си е мека , та има ли смисъл да чупиш ножове ?
                В общи линии около 35 мм са полуосите на повечето бусове с предно предаване . Имам от Пежо/Ситроен ама идва къса защото дългата полуос е съставна с междинно каре по средата . Днес ще изтърбуша една от нашите мотокари да я видя колко е дълга .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Сега се сетих, че май ми се мОтат некви все още неизхвърлени полуоски от 106, но не знам днес дали ще мога дапогледна.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    От 106 вероятно ще е доста по-тънка

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Ще погледна какво (и дали) въобще имам, и ще измеря.
                      Дано не съм ги изхвърлил при периодичното разчистване.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        http://www.need.bg/bg/34231-%D0%B1%D...%BE%D0%B2.html
                        Софиянци вероятно го знаят, биваше ги. Но вече всички пиньони, колела и др си ги пращат завършени.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Абе, защо тая полуос има два канала? Шлиците на карето докъде влизат?
                          Ясене по скапана система не съм срещал . Две зегерки ограничават полуоската да не се движи в карето и реално шлиците контактунат на тези двайсетина милиметра между двете зегерки .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Цъ. Едната (на мястото на скъсването) е опелов тип и върши и двете неща. Друга нямаше. Нямам идея защо са направили външния канал. Но не е лошо да се понисли към минаване към типа на ВАГ групата ,ако може карето да се разглоби за фаска.
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Това че при теб я е нямало не значи че въобще я е нямало . Просто някой през годините я е икономисал за да не разглобява карето .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Ясене по скапана система не съм срещал . Две зегерки ограничават полуоската да не се движи в карето и реално шлиците контактунат на тези двайсетина милиметра между двете зегерки .
                                Тъй като ще нарязваш шлици на полуоската,направи ги къси за да ограничат карето да не потъва навътре,а от вън да е зегата,като не ми е ясно как се монтира.
                                Нещо ей-такова:
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X