Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

    Филтърни тела с метални чашки има колкото искаш . Влизаш в първия магазин за товарни автомобили и си избираш подходящо по форма и размер . От социалистическите камиони филтърна двойка струва малко а филтрите са жълти стотинки . Лесно мога да ти възстановя твоите вместо със стъклени чашки с метални но дали има смисъл виж филтърните елементи дали се намират лесно и на поносими цени . Подкачващата помпа на повечето такива двигатели е напълно излишна и създава само проблеми .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

      Ясен като го направи поне ще се кефи, ми като се сетя за ония изделия дето непрекъснато ги правиш, а разбираш какво е кеф като се отървеш от тях!
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

        Мой колега караше 5 цилиндров МАН само с филтърче за нафта от бензиностанция за 3-4лв (от прозрачните пласмасовите) поставен м/у резервоара и подкачващата помпа и вървеше без проблем. Като вземе да умалява сваляше го, изчака да изсъхне и като го почукаш боклука пада отвътре. С поздрав Борето Подкачваща помпа(инжектор) най добре от камион -монтиран където ти е удобно на теб.Потърси от бивши собственици на Шкоди,. Досега не съм видял развален инжектор от МАЗ !!!
        Последно редактирано от boreto2; 05-09-16, 21:03.

        Коментар


        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

          Нови открития:

          Усилвателите на спирачките се оказаха вакуумни, все пак. Това че скАлата на таблото е от 0 до 10 и разговорите с разни знайковци са ме заблудили че това са атмосфери. Оказа се че са десети от бар, относителен вакуум. Това несъмнено опростява разсъжденията. Но въобще не обяснява маслото във вакуумната магистрала.
          Резервоарите за спирачна течност са отдясно на мотора, от тях има маркучи, тръби за обиколка пред мотора и обратно маркучи до помпата. Маркучите са продъбени и текат. Ама нямах с какво да ги сменя, чакаме да отворят магазините.

          Допълнителният 12в алтернатор има скъсани шпилки, остатъците от тях стърчат към перката му и подрънкват, подкривили са перката, а тя бавно яде ремъка. Оттам бяха голяма част от подрънкващите звуци, с които машината радваше околните. На същия ремък са помпата за вакуума на спирачкте, водната помпа и голямата охлаждаща перка - все дребни работи. Самият алтернатор пък заради неправилна дължина на ремъка опира в шасито от вибрациите на двигателя и магнитопроводът му е подбит. Общо взето ще си търся друг подходящ.

          Открха се трето и четвърто място откъдето горивната система смуче въздух. На финала и аз се озовах временно с едно пластмасово прозрачно филтърче на 4-цилиндров МАН, но пък изчезна част от задъхването по пътя към Драгалевци. Оказа се че при подходяща геометрия може да смуче от място което никога не се омаслява от излизаща нафта.

          Борбата ще продължи като отворят магазините.

          Коментар


          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

            Само остана да попитам дали намери нещо здраво и няма ли да е по-лесно да дадеш това за скрап и да си вземеш добър кемпер.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

              На изхода на самата вакуумна помпа има възвратен клапан. Ако е мембранна, а не ценробежна, клапанът може да е и в началото към помпата на вакуумния маркуч. Или ти няма клапана, или е заял отворен(ако все пак вак. усилв. работят).
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                Натрупаната текезесарщина е нормална като за 40г машина и в никакъв случай не съм очаквал по-малко.

                Кемпер с подобни характеристики, бил той добър или лош, друг няма.

                Коментар


                • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                  Компресора тогава за какво е ?
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                    Да не е като ИФА W50- сервоапарат които не е на вакум , а на налягане от компресора. С поздрав Борето

                    Коментар


                    • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                      Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                      Да не е като ИФА W50- сервоапарат които не е на вакум , а на налягане от компресора. С поздрав Борето
                      И аз така ги мислех ама не съм го виждал на живо камиона .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Компресора тогава за какво е ?
                        Оказва се че е вакуум.

                        Коментар


                        • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                          Значи не е компресор,а вакуум помпа.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                            Такааа, чудесата продължават.

                            Нафтата я прекарахме засега през оригиналния утаител (прочистен от боклуци и профилактиран за херметичност) и през горивен филтър за дизелов Голф. Подкачващата помпа, след като спря да капе нафта, си пролича че капе и моторно масло. Че ще я свалям е ясно ама не е ясно дали ще я качвам после обратно. Май че е 100% взаимозаменяема с бензиновата помпа на УАЗ, ама пусто не ми се слагат руски части. Някой тук беше предложил филтър с гумичка за напомпване ама ще преглеждам по-късно кой.

                            С понижаване на температурите се разкри друга жестока истина - няма парно. Няма парно защото радиаторчето е по-високо от двигателя. За обезвъздушаване си има малко маркуче, с кранче в кабината, ама то работи само когато в охладителната уредба има налягане. А там няма налягане при никакви обстоятелства защото капачката на радиатора е свършила. Самото радиаторче е като една човешка длан и навява скептицизъм даже и ако успея някак да докарам антифриза до него. Но да не избързваме с изводите.

                            За сметка на това има два много яки въздухозаборника отпред зад решетката. Те вкарват свеж въздух в кабината без никакъв конструктивен опит за стоплянето му. Имат клапи на които за 40г им е изпадал дунапрена и затварят условно. Явно това е било средството за разхлаждане. Работи безотказно.

                            Докато гадаех по хладилника в опит да го префасонирам за 24 волта му утрепах компресора с едно късо съединение със сондата на осцилоскопа. Страшна минавка ама поне вече знам как работи. Компресорът се управлява като DC вентилаторче само че вместо датчик на Хол има допълнителна намотка в ролята на датчик за положение на ротора. Търся си сега компресор BD2.5 ама знам че няма щото е спрян отдавна от производство. Изгорил съм му тахо-намотката и теоретично трябва да може да се възстанови. Имам цяла зима да го мисля. Нов хладилник от тоя вид струва едни пари. Нов хладилник в същия размер, ама на 220в струва точно 15 пъти по-малко.

                            Коментар


                            • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                              Ясене тоя филтър с гумичка ме остави на пътя . Добре че си карам комплекта за първа помощ голфов филтър гумена помпичка тип толумбичка ; маркучи и скоби . За мене намерих един филтър с инжектор отгоре от някакъв стар Сеат ама тъста ще си кара с толумбичката докато е жива колата . Той извади късмет филтърното тяло му умря в гаража и колата просто не искаше да запали . Най добрия вариант е паразитен инжектор от камион или автобус .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Рено-Савием офроуд кемпер, второ действие

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Такааа, чудесата продължават.


                                Докато гадаех по хладилника в опит да го префасонирам за 24 волта му утрепах компресора с едно късо съединение със сондата на осцилоскопа. Страшна минавка ама поне вече знам как работи. Компресорът се управлява като DC вентилаторче само че вместо датчик на Хол има допълнителна намотка в ролята на датчик за положение на ротора. Търся си сега компресор BD2.5 ама знам че няма щото е спрян отдавна от производство. Изгорил съм му тахо-намотката и теоретично трябва да може да се възстанови. Имам цяла зима да го мисля. Нов хладилник от тоя вид струва едни пари. Нов хладилник в същия размер, ама на 220в струва точно 15 пъти по-малко.
                                Само идея:
                                Мислил ли си за стар амонячен "мраз 80" мисля, че беше. Той не е с компресор, а с прост нагревател, който може да се смени с такъв на 12 или 24 В. или дори да се направи на газ. Някъде по София имаше някой който ги преправя, но не му зная координатите. Вярно, че ще е по енергохарчещ от компресорния, но е почти вечен.
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X