Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

    От много време и се каня на виско-муфата и вече я прежалих окончателно, че освен принципната ми неприязън май почва и да не работи ефективно. Ще използвам двускоростни вентилатори от Y22DTH. Няколко въпросчета ми изникнаха:

    1 - идея за двустепенен термо-ключ на 85/95 гр.
    2 - къде е най-добре да се монтира този термодатчик? на входящата/изходящата тръба на радиатора или на тръбата на термостата?
    3 - релетата колко трябва да издържат?
    Последно редактирано от bushiDO; 28-05-16, 12:56.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

    Някъде из темите беше споменал, че си намерил евтино и оригинално виско от щатите чрез рокауто ли беше, според мен ако е така поръчвай го и така ще си спестиш главоболията и разправиите, Божко в една тема, бая време си беше играл с релета, датчици пък и място за слагане, къде, как, на бившата си Фронтера ОФА 2.0 от виско на ел перка, стана но с доста разправии...., другото важно нещо, по-добро и мощно обдухване от виското няма, ако му сложиш мощни вентилатори които да отговарят на реалното обдухване на виското, или ще трябва да сложиш много мощен алтернатор - поне 150 амперов или як преоразмерен акумулатор за да насмогне на консумацията, отделно трябва да внимаваш при стрес тестовете когато му монтираш ел. перките да не прегрееш двигателя си без да искаш, трябва да предвидиш и датчик за климатика към управлението на ел.перките..., все ми се струва че ще ти излезе по-евтино и с нула разправия с виското от щатите, отколкото да купуваш вентилатори, датчици, релета, разправии докато подкараш цялото ел.охлаждане и управление....
    Последно редактирано от Еделвайс; 28-05-16, 16:45. Причина: Пояснение

    Коментар


    • #3
      От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

      Павка, при ниски скорости на движение и обороти на двигателя, когато всъщност има най-голяма нужда от обдухване, не съм 100% сигурен, че вискомуфата има предимство в дебита! А евтино е доста относително - евтино е в сравнение с цените на вискомуфата тук, но на доста по-нискаце ще се електрифицирам.

      Вече купих датчик 85/93 гр. Сега трябва да вида какво реле и монтажа на самият датчик...
      М/у ме замисли с тия 150 ампера - някой знае ли колко вата са тези вентилатори?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        А защо не си поправиш виското

        Другия начин е ползваи оригинална инсталация от такава със ел. перки ( има дисертация )
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          А защо не си поправиш виското

          Другия начин е ползваи оригинална инсталация от такава със ел. перки ( има дисертация )
          За поправка на воското не съм се замислял! Най-вече защото не предполагах, че може...

          А да използвам оригиналната инсталация какво имаш предвид - не съм сигурен, че те разбрах?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            За поправка на воското не съм се замислял! Най-вече защото не предполагах, че може...

            ...
            Виско нормално се "поправя" чрез смяна с ново.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              От много време и се каня на виско-муфата и вече я прежалих окончателно, че освен принципната ми неприязън май почва и да не работи ефективно. Ще използвам двускоростни вентилатори от Y22DTH. Няколко въпросчета ми изникнаха:

              1 - идея за двустепенен термо-ключ на 85/95 гр.
              2 - къде е най-добре да се монтира този термодатчик? на входящата/изходящата тръба на радиатора или на тръбата на термостата?
              3 - релетата колко трябва да издържат?
              Ще сбъркаш ...от доста години карам служебни машини и ги натоварваме стабилно по доста лоши пътища и тези със виско не са се оплаквали , докато не взехме от китайските пикапи . Е те са със ел вентилатор , който не стига в жегите по стръмното и даже се гаси климатика за да охлади двигателя. Това става при стръмно и продължително изкачване на първа бавна.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Виско нормално се "поправя" чрез смяна с ново.
                ? ! .
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                  Сложи двустепенен датчик от МБ и двускоростна перка от Астра или Зафира, забравих от какво беше. Това ще ти отвее перчема. Питай ме що ходя гола глава. Ако ти е читав акумулатора, няма нужда да сменяш алтернатора.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                    Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                    ? ! .
                    Нещо не схванах въпроса. Нормалната процедура при повредена виско муфа е смяната й с нова. Някакви възражения? Или въпросният 3.2 мотор на Фронтерата е с някаква несменяема виско муфа?!?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Нещо не схванах въпроса. Нормалната процедура при повредена виско муфа е смяната й с нова. Някакви възражения? Или въпросният 3.2 мотор на Фронтерата е с някаква несменяема виско муфа?!?
                      Предполагам че е имал предвид че може да се смени флуида- силиконовото масло в самото виско и нова биметална пластина при нужда, но за това се иска сръчност и не всеки може да го направи добре...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Сложи двустепенен датчик от МБ и двускоростна перка от Астра или Зафира, забравих от какво беше. Това ще ти отвее перчема. Питай ме що ходя гола глава. Ако ти е читав акумулатора, няма нужда да сменяш алтернатора.
                        Чаркуляците ясно - датчика вече го купих. Въпроса е къде да го "бодна" на входа, или изхода на радиатора и също дали съм подбрал точните градуси - има ли някаква теория по въпроса?
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Чаркуляците ясно - датчика вече го купих. Въпроса е къде да го "бодна" на входа, или изхода на радиатора и също дали съм подбрал точните градуси - има ли някаква теория по въпроса?
                          На изхода на радиатора разбира се.
                          Вискозния съединител се поправя ,и няма друг охлаждащ вентилатор с такъв дебит.Ако някои си мисли ,че ел.перката не товари мотора и е по ефективна от виското е в дълбока заблуда.
                          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                          0895шест29410 .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                            Досега съм карал няколко (2-3) автомобила с виско и доста повече с ел. перки.
                            Извода за мен е че от виско по добро няма.
                            Стрелката не мърда и милиметър а колата е винаги в оптималния температурен режим.
                            При ел. перките винаги гледаш датчика и чакаш кога ще включи вентилатор, температурата на мотора играе нагоре надолу в широки граници.
                            И аз съм против такава интервенция.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Чаркуляците ясно - датчика вече го купих. Въпроса е къде да го "бодна" на входа, или изхода на радиатора и също дали съм подбрал точните градуси - има ли някаква теория по въпроса?
                              Има. Каква е нормалната температура на тоя мотор?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X