Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

    А такъв вариант - ново виско + предни ел. вентилатори от еспейс с ключе при нужда, но има опасност когато работят и двете перки, да се получи взаимен въздушен конфликт....

    Коментар


    • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

      Ако не ги направиш да духат една срещу друга няма да се получи конфликт.

      По-скоро когато ел. перки са изключени ще засенчват радиатора и ще намаляват ефекта на другата перка.

      Все едно, ключенцата са признак на криво планиране и проектиране.

      Коментар


      • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        ... мисля, че се схаща идеята ми, а именно, че има режими в които ел. перката превъзхожда виското!
        Идеята се схваща, но въпросът ми е дали конкретният мотор при изправно виско (и всичко друго да е в ред) има проблем с греене в такъв (ниска скорост, ниски обороти) режим? Ако няма - за мен смисълът от упражнението по подмяната на системата за охлаждане е под въпрос. Още повече, че при самоделната електрическа система неизбежно се въвеждат слаби места (електрически връзки, релета, бушони, ключета), които в даден момент могат да бъдат източник на главоболия ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Идеята се схваща, но въпросът ми е дали конкретният мотор при изправно виско (и всичко друго да е в ред) има проблем с греене в такъв (ниска скорост, ниски обороти) режим? Ако няма - за мен смисълът от упражнението по подмяната на системата за охлаждане е под въпрос. Още повече, че при самоделната електрическа система неизбежно се въвеждат слаби места (електрически връзки, релета, бушони, ключета), които в даден момент могат да бъдат източник на главоболия ...
          Конкретният мотор при изправно виско и всичко друго наред, няма проблем с греенето, дори и в подобни режими е с много стабилнаt. Обаче в моят случай виското явно тръгва (не, че прегрява - просто стрелката отива в зоната около 100гр, което преди почти не съм го виждал), а и сега, при огледа за монтаж на ел. перки ми направи лошо впечатление множеството смачкани ламели радиатора. В крайна сметка, ще се окаже, че това заиграване на на темп има двуяк произход и ел. вентилаторите ще решат само частично казуса...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Конкретният мотор при изправно виско и всичко друго наред, няма проблем с греенето, дори и в подобни режими е с много стабилнаt. Обаче в моят случай виското явно тръгва (не, че прегрява - просто стрелката отива в зоната около 100гр, което преди почти не съм го виждал), а и сега, при огледа за монтаж на ел. перки ми направи лошо впечатление множеството смачкани ламели радиатора. В крайна сметка, ще се окаже, че това заиграване на на темп има двуяк произход и ел. вентилаторите ще решат само частично казуса...
            Аз бих си оправил и ПРОМИЛ радиатора и после бих се заигравал.
            Поздрави.

            Коментар


            • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              ... направи лошо впечатление множеството смачкани ламели радиатора.......

              Това най-често е причинено от пароструйките по автомивките, особено като не внимават и насочват доста директно през предната решетка, аз затова вече си я мия сам Фронтака на автомивка на самообслужване.

              Коментар


              • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Аз бих си оправил и ПРОМИЛ радиатора и после бих се заигравал.
                Поздрави.
                Радиатора е огледало (отвътре)! ламелите не знам как да ги оправя - опитах с една отвертка, но ме достраша да не го пробия...

                Утре като слагам радиатора на хафтомата ще поразгледа на разглобено реалното с-яние...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Радиатора е огледало (отвътре)! ламелите не знам как да ги оправя - опитах с една отвертка, но ме достраша да не го пробия...

                  .
                  С дървен някакъв инстумент.

                  Коментар


                  • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                    Ако е на сгодно - всякакви средства стават, само не се натиска по тръбите. Пластмасови еднократни ножове за хранене са едно добро начало.

                    Коментар


                    • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      ... множеството смачкани ламели радиатора. В крайна сметка, ще се окаже, че това заиграване на на темп има двуяк произход и ел. вентилаторите ще решат само частично казуса...
                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Радиатора е огледало (отвътре)! ...
                      Ако ламелите са намачкани на прекалено голяма площ, каквито и духалки да сложиш, все ще е проблем, защото въздухът просто няма откъде да мине. Брал съм ядове с виско поради задръстен с опечена кал (от вътрешната страна) радиатор; брал съм ядове и с електрически вентилатори поради задръстен с прах и осили радиатор ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Този пример не бих казал, че е особено удачен. Да беше казал "лазене в софийския трафик лятото с включен климатик", да се съгласи човек. Сегашният ми автомобил е с (фабрична) конфигурация перка с виско + електрически вентилатор. Най-често последният се включва лятото в софийските задръствания.

                        Ама катерене на стръмен баир на бавни с ниска скорост никак, ама никак, не означава ниски обороти на двигателя. По-скоро е точно обратното. Точно в такива случаи зацепило читаво виско може да направи ураган.

                        Ей ти го твоят пример: катерене на стръмен баир на бавни с ниска скорост и високо натоварване. Свистенето, което чуваш, е резултат от работата на перката със зацепило виско ...

                        Зацепило виско прави точно ураган ,не прави ли значи е бау,бъзика ли се хвърля антифриза за нула време в градски или планински услровия!Миналото лято в най големите жеги бръмчах по Понор планина и из района на връх Тодорини кукли,зацепен вентилатор и никакво мърдане в температурата.Допълнителната ел.перка на ключ е с високи обороти,включвал съм я само пробноза секунди почва да сваля ,но я спирам защото мотора бързо ще мине под работна температура .
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Радиатора е огледало (отвътре)! ламелите не знам как да ги оправя - опитах с една отвертка, но ме достраша да не го пробия...

                          Утре като слагам радиатора на хафтомата ще поразгледа на разглобено реалното с-яние...
                          Виждaл съм твърди плaстмaсови гребени зa косa. Може и дa стaне с тях. Къде обaче имa голям избор от гребенчетa -не могa дa отговоря.
                          Aко е под ъгъл може дa съвпaдне и рaзстоянието м/у лaмелите дaже.
                          Никогa не съм го прaвил, сaмо теоретизирaм.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                            Изправял съм ламелките на радиатора на Вектрата преди, с бамбукови шишове като внимаваш да не се разкъсват че са много нежни ламелките, радиатора се сваля нагласяваш си го удобно на стойка пред теб, и да си приготвиш много майни и с железни нерви, накрая стана но аз повече не бих повторил това упражнение...

                            Коментар


                            • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              ... а се съмнявам под 200 лв може да се електрифицирам читаво.... ако бъркам, направо свиркай да идвам и да действаме! ...
                              Моя колега си купи Фронтерата със скапано виско и мотора грееше. Една седмица по- късно (щот естествено така не може да се кара), без да пуска теми във форума (не се засягай - имам предвид без да пита публично и да чака 100 акъла) ,отиде при кварталния монтьор и онзи му реши проблема с ел перки от морга за стотина кинта със все дудуците , плюс работата.
                              Нищо космическо няма .

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              ....И пак да си повтора въпроса и лично към теб - при ниска скорост на движение, малки обороти на двигателя и сравнително голямо натоварване (примерно катерене на стръмен баир на бавни) виското ще има ли предимство пред един читав елвентилатор?...
                              Гледам , че са ти отговорили вече . Само да уточня нещо : перката за охлаждане , независимо от начина на задвижването и , се изчислява така че да осигури определен дебит на преминаващия през радиатора въздух , достатъчен за охлаждането му . При това - в в доста широк диапазон на оборотите , започващ още от 700-800 нагоре .
                              С други думи : дали с виско муфа , дали с ел перки , електромагнитен съединител или просто зацепване с ремък , ако е изправна , фабрично перката би трябвало да осигурява нормално охлаждане на мотора .

                              Ако последният все пак грее , то кучето е заровено някъде другаде .
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-06-16, 08:49.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Нищо космическо няма .
                                То става и рапидка за 20 стотинки да се фиксира виското.
                                Иначе космическото идва когато почнеш да караш колата сериозно офроуд. Което на фруктиерите рядко се случва де
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X