Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

    Петьо, не е честно да риташ паднал човек, особено пък инвалид.

    Москвича илюстрира по-горното ми мнение, че с надлъжен двигател се слага ел перка когато нуждата е притиснала конструкторите, и не може да се сложи виско.
    В случая-няма място.

    Не, че нямаше някакви странни дърти пежа които завътраха ремъка за вентилатора на 90 градуса, даже не знам дали не въртяха и виско. А нищо не им пречи да сложат ел перка като всички други.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

      След време пак ще се върнеш към виското- запомни това от мен
      Няма да обяснявам защо и как, че ще стане спор голям тука. Всестранно развити и знаещи личности ще почнат да се изказват.
      0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

      Коментар


      • #33
        От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

        Много коли с такива вентилатори са с 90A алтернатори, та би трябвало да стане. По принцип например в Ауди, охлаждат и 2,6 и 2,8 V6.
        Но по принцип и според мен виското е по-добре.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Много коли с такива вентилатори са с 90A алтернатори, та би трябвало да стане. По принцип например в Ауди, охлаждат и 2,6 и 2,8 V6.
          Но по принцип и според мен виското е по-добре.
          Цедес и те зарязаха вискотата
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

            При правилно подбран датчик - на изхода на радиатора. Така постъпващата в мотора вода ще варира по малко температурно спрямо температурата на въздуха.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #36
              От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Цедес и те зарязаха вискотата
              Е, аз говоря за 90-те години още. Вентилаторите бяха два модела за преден радиатор и еднакви от дизелите, та до 2,8 бензин. За радиатор зад фара като на показания от теб Москвич беха други и само по един.
              Виското го оставят привържениците му, за да пестят гориво. То има и разработки с електрическа водна помпа, и подобни, пак с такава цел.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                Я малко обощение:
                1) датчика ще е на изходният маркуч;
                2) термостата (който е на края на изходящият от радиатора маркуч) почва да отваря на 75-78 гр. и е напълно отворен на 90гр. тоест датчика който съм избрал със стартова t 85 (спира на 80 гр) не е толкова "топъл", или бъркам някъде?!?
                Последно редактирано от bushiDO; 28-05-16, 22:33.
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                  Нищо не пречи да опиташ. Според мен трябва да е около 7-8-10 градуса надолу.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                    Моя проблем с виското го реших нa стругa.Престъргaх,демек мaхнaх нa еднa перкa вискосъединителя ,директно стягaм с болт зa през лятото ,изпробвaно в нaй-големите горещини през лятото нa бaвни с минимaлни скорости,по кaмъняците и бaирите нa Бaлкaнa,кове темперaтурaтa ,въпреки че отпред пред рaдиaторa имaм ел.вентилaтор с високи обороти и ръчно включвaне,не ми се е нaлaгaло дa го ползвaм никогa.Зa през зимaтa слaгaм еднa не много коректно рaботещa,върти яко сaмо при по-сериозни обороти и товa ми е идеaлния вaриaнт,щото с тия виско -боклуци ми писнa ,не сa евтини,a и не сa оригинaлни.Стaвa въпрос зa един болт двa пъти в годинaтa.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02542.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5716376Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02543.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5716377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02544.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5716378Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM02545.jpg
Прегледи:1
Размер:102.0 КБ
ID:5716379
                    Последно редактирано от faster; 29-05-16, 07:17.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Я малко обощение:
                      1) датчика ще е на изходният маркуч;
                      2) термостата (който е на края на изходящият от радиатора маркуч) почва да отваря на 75-78 гр. и е напълно отворен на 90гр. тоест датчика който съм избрал със стартова t 85 (спира на 80 гр) не е толкова "топъл", или бъркам някъде?!?
                      Не бъркаш.Остава ти да подбереш правилния вентилатор(и) , който да се справя в натоварен режим.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Чаркуляците ясно - датчика вече го купих. Въпроса е къде да го "бодна" на входа, или изхода на радиатора и също дали съм подбрал точните градуси - има ли някаква теория по въпроса?
                        Аз ти показах челен опит със същия радиатор. Играл съм си и нарязах къде що има маркучи докато установя правилното място. Карам така вече 4-та година. Имам няколко режима на работа на охлаждането
                        1. ръчно пускане на единия вентилатор на първа степен
                        2. автоматично пускане на 2-та вентилатора на 1-ва степен чрез въпросния допълнителен датичк
                        3. Автоматично пускане на 2-та на 2-ра степен през компютъра ( той сам си ги управлява на 2.2 бензин )
                        До сега не съм видял да може да вдигне повече от 91 градуса, като страндартните за мотора са 97-105

                        алтернатора е 90 ампера и вече живее 5-а година при мен.
                        Старата фронтера пак с 90 амперов алтернатор бях сложил 4 перки, 2 спал-а предни и 2 задни от някво не помня какво беше май волво, никога повече не вдигна над 90 градуса.
                        Общо 2-те коли съм ги карал с ел.вентилатори и преправена от мен водна система над 10 години.
                        И никога повече не бих предпочел виско пред ел. вентилатор
                        Последно редактирано от fanatic; 29-05-16, 08:58.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                          Само да напомня за лесното, евтино и трайно решение приложено върху моето виско от Ники турбото през 2011-та: Пробива се дупка и се източва стария неработещ вече гел. Напълва се със силикон. Резултатът е, че перката се върти с оборотите на двигателя, като може и да превърта. Така при запалване не тежи много на стартера. Минаването през водно препятсвие не предизвиква изпочупване на лопатките. Вече 5 години работи безпроблемно.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                            Една идея по темата охлаждане от мен. От година си сътворих една системка и работи безотказно! Има какво да се желае по въпроса на датчика, но най-хубавото е, че сами си избирате кога да се включва перката и кога да се изключва :-) Всичко започна, когато ми се прецака оригиналния маркуч с муфа за датчика на перката. Такъв маркуч нов няма и се принудих да правя някакви импровизации. След опити с различни начини за закрепяне и датчици с по-ниска темп. на включване докарах някакъв резултат, който не ми допадна, като премерих темп. на входа на радиатора... От eBay.co.uk си купих електронен терморегулатор. Релето му вързах към датчика на перката, а датчика от новия терморегулатор забодох в един изкормен датчих и напълнен с тинол :-) после с бургийка пробих дупка и забодох малкия датчик от терморегулатора. Това не е най-доброто ще пиша по-натам защо. Има различни варианти терморегулаторчета, аз си купих по-гъзарски с три led дисплея: темп. на включване, моментна темперетура и темп. на изключване. Можете да му зададете темп. на включване 85 градуса например и 82 на изключване. Работи без грешка и е много гъвкаво, стъпката на регулиране е един градус. Минуса на цялата джаджа е, че заема място. Почти като кутия от цигари е. Ако не се човърка много може да се завре някъде под таблото. Релето му достатъчно добре се чува как цъка така, че ще знаете кога е включило :-) За всеки случай съм оставил и оригиналния датчик, който пуска перката при по-висока температура.

                            Sent from my E6653 using Tapatalk
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #44
                              От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              Една идея по темата охлаждане от мен. От година си сътворих една системка и работи безотказно! Има какво да се желае по въпроса на датчика, но най-хубавото е, че сами си избирате кога да се включва перката и кога да се изключва :-) Всичко започна, когато ми се прецака оригиналния маркуч с муфа за датчика на перката. Такъв маркуч нов няма и се принудих да правя някакви импровизации. След опити с различни начини за закрепяне и датчици с по-ниска темп. на включване докарах някакъв резултат, който не ми допадна, като премерих темп. на входа на радиатора... От eBay.co.uk си купих електронен терморегулатор. Релето му вързах към датчика на перката, а датчика от новия терморегулатор забодох в един изкормен датчих и напълнен с тинол :-) после с бургийка пробих дупка и забодох малкия датчик от терморегулатора. Това не е най-доброто ще пиша по-натам защо. Има различни варианти терморегулаторчета, аз си купих по-гъзарски с три led дисплея: темп. на включване, моментна темперетура и темп. на изключване. Можете да му зададете темп. на включване 85 градуса например и 82 на изключване. Работи без грешка и е много гъвкаво, стъпката на регулиране е един градус. Минуса на цялата джаджа е, че заема място. Почти като кутия от цигари е. Ако не се човърка много може да се завре някъде под таблото. Релето му достатъчно добре се чува как цъка така, че ще знаете кога е включило :-) За всеки случай съм оставил и оригиналния датчик, който пуска перката при по-висока температура.

                              Sent from my E6653 using Tapatalk
                              Я! Това е интересно, но не съм сигурен че разбрах схемата - този термо регулатор изпълнява ролята на термосуич, но може да си настройваш градусите. Така ли?
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Миграция от виско-муфа към ел. вентилатори на 3.2

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Я! Това е интересно, но не съм сигурен че разбрах схемата - този термо регулатор изпълнява ролята на термосуич, но може да си настройваш градусите. Така ли?
                                Точно така! Има си собствен датчик, който внедрих в изкорубен термошалтер за перка, но си запазих за всеки случай и моя си термошалтер за всеки случай, но той сработва при по-висока температура. Можеш да настройваш температура на включване и температура на изключване със стъпка от един градус. Има доста модели платки, но тази ми се стори най-гъвкава и подходяща. Следващата ми идея е да монтирам датчика в корпус от термодатчик, който подава инфо на стрелката на таблото. Монтирал съм такъв пак изкорубен в черупка от термостат. Ще чакам да дойде момента, когато ще точа антифриза и ще тествам новото място на датчика Сега има няколко минуса:
                                1. Тялото на термошалтера е с голям диаметър в сравнение с датчика на електронния терморегулатор. Напълнил съм го с тинол и след това пробих дупка с диаметъра на новия датчик. Тинола обаче няма особено добри топлопроводими свойства от, което следва това, че първото загряване на датчика става при малко по-висока температура от тази която искам. Следя я със стрелката на таблото и с термометър на входа на радиатора. След като загрее добре датчика второто и следващите включвания са в желаните стойности.
                                2. Когато спре двигателя и циркулацията на антифриз тялото на новия датчик продължава да се нагрява и ако съм загасил мотора с изключена перка, след няколко минутна пауза в която двигателя не е работил при контакт се вклчва и перката. Това става за малко, докато не се раздвижи антифриза. Ако паузата е по-голяма от 7-8 минути, датчика вече е охладен и не пуска перката Надявам се с новото по-тънко тяло, в което ще набутам датчика да има по-добро и бързо топлопредаване
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57a.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5716463
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_57.jpg
Прегледи:1
Размер:65.3 КБ
ID:5716462
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X