Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно покупка на мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет относно покупка на мотор

    Здравейте колеги изчетох доста теми и мнения но не можах да се ориентирам към какъв тип мотор да се насоча затова ще споделя какви са ми изискванията и евентуално и вие по запознатите да ви помогнете при избора. Като начало карал съм мотори и не се притеснявам от кубатурата честно казано но изискванията са ми да може да се регистрира, също така ще се кара почти всекидневно и евентуално и на по големи разходки по асфалт. Като бюджет мисля да е от порядъка на 3000-3500 лева за мотор. Един приятел имам КТМ 525 хубав мотор има голяма сила но като пробег ми се вижда малко, а мойте цели е да се кара почти всеки ден, сега даже ще го отваря защото започна да драка двигателя а едва от 6 месеца го има. За в момента се чудя между супермото или пестов мотор но не мога да преценя кое искам повече. Факт е обаче че искам да си карам на дълго и от време на време из гората с приятели за това пистовия ми отбягва като вариант, но пък за дълъг път той си е най-добър за предвижване. Ако има моторетка която да може да вози добре, да има добър вървеж, да се потдържа нормално не всеки сезон да отварям двигател и да може да излиза и от време на време в гората ще съм много благодарен на вас ако споделите вашия опит и ми помогнете при избора. Харесал съм една ямаха тт600р която е направена на супермото, честно казано ми допада доста и като цяло ми харесва визията. Ще ви пусна моторите който съм харесал, а вие може да ми помогнете при избора не се ограничавам от марки така че може да се предлага всичко, също така и не бързам със покупка защото искам да си взема правилния мотор. Благодаря

  • #2
    От: Съвет относно покупка на мотор

    Пистовият мотор е всичко друго, но не и удобен за дълъг път. Е, има и изключения де (с R 1-ца околосветско), ама то е друго.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Съвет относно покупка на мотор

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Пистовият мотор е всичко друго, но не и удобен за дълъг път. .....
      Е не е баш така. Този път който с наште дръгели ще го минем за четири часа примерно той ще го вземе за два с почивка на кафе.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет относно покупка на мотор

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Е не е баш така. Този път който с наште дръгели ще го минем за четири часа примерно той ще го вземе за два с почивка на кафе.
        Да, ама ако има късмета да не го засече някой кьорав дядка или рейсър келеш на 4 колела!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Съвет относно покупка на мотор

          И аз, като карам със 120, пистовият с 240 ли ще кара? След два часа за бая по-дълго време от кафе ще почива да знаеш. Пък аз ще се радвам на природата докато си пърпоркам.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Съвет относно покупка на мотор

            някакво мнение за КТМ 400 ЕХС, харесах един такъв но ми казват че били много слаби а по принцип не искам като го взема и да ми умалее след няколко седмици примерно.

            #$%^&*(Y&((_)_))(*&....

            Това е обявата с мотора и адски много ме зарибява, честно казано ако беше 450 или още по добре 525 нямаше да се замисля но с това което ми казват приятели някак се отдръпвам дет се вика. Ще съм благодарен за съвети, забравих да кажа че ще се кара и г гора и по асвалт със супер мото джанти.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет относно покупка на мотор

              Първоначално публикуван от marcho1991 Преглед на мнение
              по големи разходки по асфалт
              КТМ 525 ... има голяма силa (KTM 525 almighty може би)
              започна да драка двигателя а едва от 6 месеца го има
              искам да си карам на дълго
              не всеки сезон да отварям двигател
              да излиза и от време на време в гората
              Всичките ти изисквания с изключение на "да излиза и от време на време в гората" са несъвместими с "невероятно силния" КТМ 525.
              Става наистина само за "да излиза и от време на време в гората", но много важно, да е само "отвреме навреме".

              Мотор за теб... някакъв ДВУ-цилиндров ендуро-подобен мотор:

              Кавазаки KLE 500 - 650
              Хонда - Трансалп 600 - 650

              Ако е един цилиндър, поне да е японско, гоним изискването "не всеки сезон да отварям двигател":

              Сузуки DR 650 и производното му XF 650
              Ямаха XT в различните и модификации
              Кавазаки КЛР 650

              ! Колкото по-нов, толкова по-добре. (знам приказката за добре гледаните машини)

              Коментар


              • #8
                От: Съвет относно покупка на мотор

                Дрз 400 е твоят мотор ,по възможност Е-версията .На около 3000 км сменяш масло и филтър ,на 15 000 проверяваш клапаните ,нисък разход ,стартер ,сравнително лек ,водно охлаждане ,добри възможности в гората ,става и за супермото .Като цяло мотор за каране ,не за правене ,а тези ктм-и дето ги гледаш със сигурност ще отваряш двигателя всеки сезон ,а може и по-често и масло и 2 филтъра на по 500км .
                Последно редактирано от GeToVvV; 02-08-16, 19:09.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет относно покупка на мотор

                  Благодаря за мненията колеги като цяло така като виждам ямаха тт и сузуки дрз са в по добрия вариант сравнение с другите, понеже найстина ктм-ма иска голямо гледане. По принцип проблема не е в това но трудно се намират добри мотори в БГ, повечето са пръснати от каране. За в момента карам на един приятел бетата която си е 400 кубика и като цяло тука за един месец някак си му свикнах бая лек и пъргав. Не е като КТМ 525 но пък е доста маневрен и ще видим за в момента ще събирам мнение и коментари и живот и здраве се надявам да се похваля с нещо хубаво.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет относно покупка на мотор

                    Първоначално публикуван от marcho1991 Преглед на мнение
                    ...ямаха тт и сузуки дрз са в по добрия вариант сравнение с другите...
                    Имал съм и двата, в същност дрз-то още си го имам. Няма каво да се чудиш, сузукито е твоят избор! Леко и пъргаво, не може да развива високи скорости но по черно има ясно изразени предимства!
                    ТТ-то е супер за града и асвалта но за гората ми идваше тежко, не че няма мощност - има и то голяма но оставаш без ръце, а и трудничко се вдига като паднеш в коловоза.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет относно покупка на мотор

                      Предлагат ми Хусаберг ФЕ 400 някой нещо за тази машина знае ли? Утре даже ще ходя да я гледам на снимки много ме грабна и по това което се разрових го дават със 6 скорости и 44 коня. мотора е 2000 година но за съжаление няма документи и все пак ако ме грабне май ще взема такъв. Все пак ще ми е интересно да се изкажете за тази марка.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X