Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

    Е как стана тая работа?
    Нивото на маслото видя ли, беше ли на боза?

    Коментар


    • #17
      От: Re: От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

      Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
      Е как стана тая работа?
      Нивото на маслото видя ли, беше ли на боза?
      За водна помпа иде реч. Де там има масло?

      Коментар


      • #18
        Re: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

        Ми чети какво е написал човека.

        Коментар


        • #19
          От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

          От VW са се погрижили за всичко





          Коментар


          • #20
            От: Re: От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

            Нивото на маслото беше на максимум. Още малко оставаше да прелее. Не беше станало сиво на цвят, но определено го беше смесило с антифриз.

            Коментар


            • #21
              От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

              Някой, ако може наистина да обясни как е станало точно, защото досега и аз не бях чувал да вкара антифриз в маслото през водната помпа.

              Коментар


              • #22
                От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                Първоначално публикуван от bantumi Преглед на мнение
                Някой, ако може наистина да обясни как е станало точно, защото досега и аз не бях чувал да вкара антифриз в маслото през водната помпа.
                Гледай пак снимките от Андро.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Re: От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                  Малко новини от сервиза. Водната помпа направо е била потрошена и още се мъчат да я извадят. Сега се сетих, че отвреме-навреме чувах един стържещ шум, вече е ясно, че помпата го е причинявала.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                    Сега и на мене ми бяга 1.250гр.антифриз за две седмици.Само че на Тоуарег 3.0 ТДИ 2008.
                    Само че не чувам стържещ шум от водна помпа,колега ако си видш темата напиши цени за ремонта на помпата за да съм подготвен,моля.
                    Ако е помпата де.
                    Поздрави.
                    Последно редактирано от Иво Томов; 20-04-17, 13:42. Причина: Допълване.
                    Honda CRF 250 X
                    Touareg 3.0 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                      При такава загуба трябва да има видими течове някъде?
                      При мен на 3,2 бензин имаше голяма загуба на антифриз, около литър на месец в студено време. Оказа се някакъв пластмасов тройник в задната част на мотора. Достъп нито отгоре, нито отдолу. Единствен вариант - сваляне на мотора.
                      Налях 1 шишенце Holts Radweld 125 ml на цена около 8 лв. и от тогава вече 6 месеца не съм доливал нищо.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                        Aз след като писах ходих до един маистор,той свали корите отдолу гледа 20 мин. и нищо не видя да тече.
                        В.помпа суха като барут.Все още не ми се слагат течности за запушване на течове,защото това е временно решение само.
                        Събота ,неделя продължавам търсенето на теча.
                        Honda CRF 250 X
                        Touareg 3.0 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                          Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                          Aз след като писах ходих до един маистор,той свали корите отдолу гледа 20 мин. и нищо не видя да тече.
                          В.помпа суха като барут.Все още не ми се слагат течности за запушване на течове,защото това е временно решение само.
                          Събота ,неделя продължавам търсенето на теча.
                          А сигурно ли е, че тече ? Да не го гори ?
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            А сигурно ли е, че тече ? Да не го гори ?
                            Е,точно това си мисля и аз,но не знам как да разбера.Имаш ли идея.?
                            Между другото от вчера сутринта не съм доливал антифриз,седи си на нивото което ме навежда на мисълта че се губи под 50гр. на ден.
                            Толкова може и да го гори,поне аз така си мисля.(далеч съм от разбирач по тези неща)
                            Последно редактирано от Иво Томов; 21-04-17, 20:18.
                            Honda CRF 250 X
                            Touareg 3.0 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                              Първоначално публикуван от Иво Томов Преглед на мнение
                              Е,точно това си мисля и аз,но не знам как да разбера.Имаш ли идея.?
                              Между другото от вчера сутринта не съм доливал антифриз,седи си на нивото което ме навежда на мисълта че се губи под 50гр. на ден.
                              Толкова може и да го гори,поне аз така си мисля.(далеч съм от разбирач по тези неща)
                              Ами прави се анализ за наличието на въглероден окис в охлаждащата течност, по нормалните сервизи го правят, след което се вадят изводи. Може обаче и да покапва по малко върху някоя гореща част и да се изпарява веднага, при което няма да го видиш да потече отдолу...Направи анализ и ако е отрицателен- яко зяпане и търсене после..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Ами прави се анализ за наличието на въглероден окис в охлаждащата течност, по нормалните сервизи го правят, след което се вадят изводи. Може обаче и да покапва по малко върху някоя гореща част и да се изпарява веднага, при което няма да го видиш да потече отдолу...Направи анализ и ако е отрицателен- яко зяпане и търсене после..
                                Ясно,много ти благодаря имам запазен час за 1ви май в Дас ауто сервиз(Модерно предградие)правят почти само VAG коли.
                                Но ако има някой тук от форума да прави този анализ отивам при него разбира се..
                                Honda CRF 250 X
                                Touareg 3.0 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X