Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

    Здравейте! Отскоро въпросния туарег започна да губи антифриз, за 100 км доливам около 1 литър. Почти съм сигурен, че е теч, защото няма признаци да е глава, не пуши, не надува маркучи, не губи мощност, работи равномерно, маслото е чисто. Общо взето проблема е само намаляването на охладителната течност, която пада до едно определено ниво, след което спира да намалява. Видими течове няма никъде, но може да пада на горещо място, където се изпарява и не може да се установи. Четох, че теча може да е от казанчето, него още не съм го проверил. Имали ли сте подобен проблем? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

    Здравейте! Мисля, че установих проблема. Май става въпрос за охладителя на EGR, изглежда е пробит и вкарва антифриз в изпускателната система, откъдето той се изпарява. Ремонта е лесен, но самият охладител е скъп и се намира трудно. Ще се радвам, ако можете да ме насочите, откъде да намеря Туарег на части или нов охладител за R5 мотора.

    Коментар


    • #3
      От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

      Гледам си нощна птица, и аз по нощите чета патологии и се чеша по главата ....
      .....та малко размисли по темата без изобщо да познавам "гОуемио гОуф" (да се не обидиш )
      Ако има теч от радиатор (охладител, топлообменник) нивото трябва да намалява до нула. При движение докато има вода, тя ще си минава покрай нехерметичността и ще изтича докато нивото спадне до толкова, че водата да кипне и да направи "тапа" с евентуални последици....
      Със спадане и задържане, е по скоро нещо по малкия кръг и около главата. При спиране на колата, там става най-горещо водата кипва и избива от някъде до спадане на налягането, после при палене системата си се самообезвъздушава и те така.....
      Последно редактирано от дядо владо; 27-05-16, 09:56.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

        За задържането съм сигурен, защото минах 850 километра на светната лампа, ако го изгаряше целия щях да съм хвърлил леша досега Мога да се съглася с думите ти, но ако е нещо около главата не трябва ли да има и други симптоми, пушек, неравномерна работа на цилиндрите, разлика в налягането им, загуба на мощност, прегряване?

        Коментар


        • #5
          От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

          Между другото, днес сутринта, когато влязох в колата ми замириса на спарено... Сега почвам да търся течове в купето, ако има такива, може би е спукано разширителното казанче.

          Коментар


          • #6
            От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

            Така, в купето няма видими течове или мокър мокет. Продължаваме напред!

            Коментар


            • #7
              От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

              Първоначално публикуван от bantumi Преглед на мнение
              но ако е нещо около главата не трябва ли да има и други симптоми,
              ... точно сега ми привъшва дневната доза желание за патологично диагностициране по снимка, но заради гадните странични ефекти на компютърната комуникация, ще уточня - ударението е на "малкия кръг", а не на "главата", т.е. гумени маркучи, метални тръби и т.н. ....... на кратко звънни утре ( т.е. днес по-късно) ъъъъъ след 11.00ч
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                Тука съм и аз, преглеждам братята руснаци какво имат да кажат по въпроса. Мислех си за някаква добавка за антифриза, но те са по-скоро за радиатора.

                Коментар


                • #9
                  От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                  Първоначално публикуван от bantumi Преглед на мнение
                  Между другото, днес сутринта, когато влязох в колата ми замириса на спарено... Сега почвам да търся течове в купето, ...
                  Миризма в купето може да е индикация за протекъл радиатор на парното. Като при това не е задължително в купето да има видим теч.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                    Това се връзва с думите на "дядо Владо" проблем в малкия кръг и радиаторчето на парното. Вкарвам го в списъка. Къде се намира това радиаторче, имате ли представа?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                      Първоначално публикуван от bantumi Преглед на мнение
                      ... Къде се намира това радиаторче, имате ли представа?
                      Нямам представа от устройството на конкретния автомобил. Просто имам пресен опит със сходен проблем при друга марка и модел - загуба на антифриз, миризма в купето. В моя случай - и замъгляване на стъклото при пуснато отопление.

                      Радиаторчетата за парното имат лошия навик да се намират на места, достъпни само с демонтаж на таблото ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                        А водната помпа
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар


                        • #13
                          От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                          В интерес на истината не съм се замислял за водната помпа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                            Здравейте отново! Проблема е установен! Водната помпа е дала фира и е вкарала антифриза в маслото. В официалния сервиз - 900 лева с ремонта и смяна на масло.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Туарег 2.5 R5 - губи антифриз

                              Първоначално публикуван от bantumi Преглед на мнение
                              Водната помпа е дала фира и е вкарала антифриза в маслото..
                              ...това пък как става ?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X