Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

    Казусът, който ме гложди е следният имам пълно автокаско и преди 2 месеца ми разбиха ключалката. Заведох веднага щетата при застрахователят и още чакам да ми бъде доставен патрон, за който не могат да ми дадът информация къде се намира само знам, че е поръчан на 15ти април. Знам, че има срокове за отстраняване на щетите в доверените сервизи и те явно са просрочени. Как мога да си потърся правата и мога ли да искам обещетение от застрахователя за това, че не мога пълноценно да ползвам колата.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

  • #2
    От: Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

    Сроковете стандартно са описани в договора за застраховане, прочети го, а после и общите условия.
    Няма да се изненадам ако срок не е упоменат.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

      Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
      Казусът, който ме гложди е следният имам пълно автокаско и преди 2 месеца ми разбиха ключалката. Заведох веднага щетата при застрахователят и още чакам да ми бъде доставен патрон, за който не могат да ми дадът информация къде се намира само знам, че е поръчан на 15ти април. Знам, че има срокове за отстраняване на щетите в доверените сервизи и те явно са просрочени. Как мога да си потърся правата и мога ли да искам обещетение от застрахователя за това, че не мога пълноценно да ползвам колата.
      Нека да тръгнем от зад на пред. Докажи,че неможеш да ползващ колата си пълноценно, не по твоя вина и ще осъдиш ....и теб и нас без проблем.

      Другият вариант е да разбереш/проучиш кой с кого в какви договорености е ( включително и ти със застроховтеля) и да следваш пътечката търпеливо.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #4
        От: Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

        В редица случаи, това, че няма уговорен срок за някакво изпълнение, например плащане, е негатив за този, който трябва да плати /или изпълни някакво задължение/, то не е в ущърб на този, който трябва да получи изпълнение. И това е така, защото принципът е, че което не се дължи под срок, се дължи веднага. Длъжникът по изпълнението изпада в забава и кредиторът може да претендира лихви за забава именно от момента, в който задължението е станало изискуемо, а не след изтичане на срок. Например имате сключен договор за нещо и ще се счита изпълнен след предаване на съответните материали, а ответната страна трябва да плати еди каква си цена. Да, обаче не е уговорено в какъв срок трябва да плати от предаването на материалите. Предавате ги, обаче другата страна не плаща, т.е. тя ще е в забава именно от този момент и ще може да претендирате лихви за забава от този момент. Ако обаче имате да кажем плащане в 15-дневен срок от предаване на материалите и той ви плати на 30-я ден, лихви за забава ще може да претендирате след изтичане на 15-те дни.
        Това е само образен пример за ориентация, касаещ друг тип договор относно липсата на уговорен срок за плащане, като не съм запознат детайлно със случая, застрахователния договор, общи условия и т.н., в който застрахованото лице се явява кредитор по изпълнението, а застрахователя длъжник. Те ти дължат изпълнение по предявената щета, но ако/като няма срок, няма и как в конкретния случай да се приеме, че са в забава веднага след предявяването на щетата, защото е нужно и някакво технологично време за изпълнение все пак. Съмнявам се обаче, че няма предвиден срок и това те улеснява, ако са в просрочие.
        SUV

        Коментар


        • #5
          От: Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

          И някой чете ли договора преди да се подпише??
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

            Това със срока е така и обикновено нищо не можеш да направиш.Договорът и ОУ са написани така.
            Ако случката се случва в Пловдив и ЗД е голямо с централа в София или Варна,пробвай да звъннеш там.
            Обикновено обръщат внимание.Украси колегите им от местния клон.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #7
              От: Отстраняване на щета пълно автокаско срокове?

              Имахме проблеми така с доставка на части, към доверения сервиз, но си оправиха щетите. Отне ни 4 месеца и възниква втори проблем при последваща щета, докато си караме камиона и чакаме частите, се спука предно стъкло. Не можели да го отстранят преди да приключат предната щета.
              Друга ситуация е че завеждаме щета на камион с удар през нощта от друг камион само високо горе във фургона. Питам ги какво става с щетата и ми казват че е отказана, ако имам възражения, след като получа писмото с основанието защо е отказана да им пиша възражение. Писмо така и не пуснаха във фирмата, свързах се с колцентъра, издирих кой е разглеждал щетата и ми каза че са пратили, но от най-близкия офис, могат да ми го разпечатат и да пишем възражение. Около 3 месеца след случката писах възражение и след още месец ми беше удобрена щетата. Така че явно нарочно бавят писма или не ги пращат, когато са некоректни.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X