Обява

Свий
Няма добавени обяви.

каравана+лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • каравана+лодка

    Здравейте колеги.Имам следният въпрос.Разрешено ли е да се тегли с колата каравана и лодка и двете с регистрации и светлини?

  • #2
    От: каравана+лодка

    Хитър въпрос.

    ЗДвП изобщо не разглежда състав от повече от две ППС - влекач и ремарке (или полуремарке), като думата "ремарке" навсякъде е в единствено число освен в разпоредбите за контрол и регистрация.

    Даже ако докрай насилим тълкуванието, остава ограничението по допустима маса на тегленото ППС по технически характеристики и допустима маса на състава от ППС по категория на водача. С каравана + лодка трудно ще се вместиш в тях.

    Мисли за кемпер.

    Коментар


    • #3
      От: каравана+лодка

      Първоначално публикуван от nakatamon Преглед на мнение
      Здравейте колеги.Имам следният въпрос.Разрешено ли е да се тегли с колата каравана и лодка и двете с регистрации и светлини?
      Аз като Бай Ганя - "Що свят съм изръшкал", ама таквоз чудо не съм виждАл.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: каравана+лодка

        Аз друг въпрос бих задал. Как караваната се е сдобила с теглич законно?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          От: каравана+лодка

          В днешно време тегличите на леките коли май не подлежат на регистрация.

          Коментар


          • #6
            От: каравана+лодка

            Практически е НЕвъзможно да навигираш безопасно назад такава комплектация.

            Има лодки които се качват на покрив на кемпер/каравана, има и надуваеми лодки и надуваеми канута.

            Има и багажници за каравани/кемпери на които се закачат много велосипеди, колко му е по подобен начин да се накичи нещо малко или разглобяемо.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: каравана+лодка

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Практически е НЕвъзможно да навигираш безопасно назад такава комплектация.
              Има и майстори. Има и страни (Австралия в частност) където автомобилните влакове са обичаен транспорт и въпросът за не-движението назад е някак уреден (ама в Европа не си представям).

              Коментар


              • #8
                От: каравана+лодка

                с килограмите нама да ивам проблем
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: каравана+лодка

                  БатДжорджо е прав - вземи едно детско влакче с два вагона и почни да го буташ назад. Като го избуташ една дължина назад без да усучеш никой от вагоните - тогава го мисли.

                  Коментар


                  • #10
                    От: каравана+лодка

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    БатДжорджо е прав - вземи едно детско влакче с два вагона и почни да го буташ назад. Като го избуташ една дължина назад без да усучеш никой от вагоните - тогава го мисли.
                    Който има категория С + Е знае за какво говоря, има пинизи да се кара и състав от две ремаркета, тоест пиниз да се маневрира назад, ама това не знам колко е законно, а и не съм никак убеден колко е удачно.

                    Кемпери да влачат коли редовно го виждам тук, масово влачат някакви Сеатчета или нещо такова двуврато закачено с нещо като трапец за теглича на кемпера, но тва е едно, колата е много къса и трапеца помага много.

                    Продължавам обаче да не мога да си представя реално композиция от кола, каравана и лодка, дори и за прав път ми се струва много рискова работа, дори и да се спазят килограмите по талон, килограмите мисля не са най-голямото зло а по-скоро площта на композицията при страничен вятър, занасяне, изпреварване на/от голям камион, резонанс, дупка, рязко спиране и поднасяне на една от осемте гуми в тази композиция и т.н.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: каравана+лодка

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      В днешно време тегличите на леките коли май не подлежат на регистрация.
                      При караваната ще има изменение на кострукциятата, което си е принципно незаконно.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        От: каравана+лодка

                        И това го имаше навремето.

                        Коментар


                        • #13
                          От: каравана+лодка

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          При караваната ще има изменение на кострукциятата, което си е принципно незаконно.
                          Единствено тук виждам проблем.
                          Но мисля , че в технотест или как му е сега името може да се провери.

                          Коментар


                          • #14
                            От: каравана+лодка

                            Ремаркетата от горната снимка са с по две оси и активни спирачки, ще трябва да се направи същото с караваната и колесара, тогава вече ще избяга общото тегло обаче.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: каравана+лодка

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              И това го имаше навремето.
                              Мисля че и тогава само по изключение ги пускаха по общите пътища. Аз, като потомък на видни пътни строители, съм виждал доста.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X