Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни амортисьори Feroza 93г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни амортисьори Feroza 93г.

    Здравейте, да ви питам ,за Фероза предните амортисьори явно са малко по-специални от обикновените , понеже на таблото имам 1 превключвател H M S ,който би трябвало да е някакъв демпер на предните амортисьори.При превключването му се чува звук от два електромотора и между различните степени има разлика в усещането поне на асвалтов път .
    Та въпроса ми е преди да отида в магазина за амортисьори за ми кажете има ли някакво значение какви ще си взема , защото поне в сайтовете има цени от 60 до 200лв за амортисьор и не съм сигурен дали ще станат ,като има някакъв механизъм за натягането им.
    Иначе амортисьорите са за смяна и за това искам нови.

  • #2
    От: Предни амортисьори Feroza 93г.

    Здравей, разбира се че има значение какви амортисьори ще си вземеш, но не залагай на това, че ако са скъпи непременно ще са добри. Има много ментета. Ето няколко теми, които може да ти бъдат полезни - ЦЪК, ЦЪК и ЦЪК.
    Моята фероза също оригинално е с регулируеми амортисьор, но след като скъсах ухото на единия заден сложих Монро и съм доволен, но трябва да се има предвид, че карам ферозката рядко.

    Успех!
    Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
    Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

    Коментар


    • #3
      От: Предни амортисьори Feroza 93г.

      Не можеш да сложиш каквито и да е амортисьори, защото тези са си специални (3 stage dampers). Не съм сигурен, дали се предлагат такива нови, но дори и да има, ще струват четвърт джипка.
      Моторчетата завъртат стеблото вътре и маслото преминава през различни по калибър отвори, от което се определя твърдостта.
      И четирите амортисьора са такива. Задните вероятно са сменяни и моторчетата са премахнати или шунтирани.
      Имаш два варианта. Или слагаш каквито намериш и прецениш по цена и марка и оставаш без опцията, или търсиш такива на старо, надявайки се да работят.
      Ама...

      ПП: Не слагай Monroe 4X4 Adventure. Ужасно са твърди. Моята е с такива отпред.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Предни амортисьори Feroza 93г.

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        ще струват четвърт джипка.
        Не четвърт. Цяла. (1500 кинта парчето при последната проверка, ако помня добре)
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Предни амортисьори Feroza 93г.

          Едно въпросче още ,
          Ако взема амортисьори ,които са обикновени ,но са пак за фероза F300 ще има ли проблем с монтирането им или просто ги заменям?
          Защото аз не държа на тези оригиналните(проверих един бр. струва 520лв) понеже тази опция няма особен ефект.
          единствено това дали ще могат да се монтират без преправяне ме интересува.

          Коментар


          • #6
            От: Предни амортисьори Feroza 93г.

            Никакво преправяне не е нужно.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Предни амортисьори Feroza 93г.

              Просто се махат машинките и толкова. Моята фероза в момента отзад е с газови KYB, отпред с оригиналните.

              Колкото до това дали има ефект от регулируемите - има, и то съвсем осезаем. Ако не си усетил такъв, просто много отдавна не са работили.

              Моите си работеха, докато на една разходчица не навих гърнето около задния мост и изкривих единия. И сигурно 2 години е работил, както си е крив, преди баща ми да ми каже че нещо със задните амове не е в ред. Като го махнах сигурно беше кривнат поне с 10-ина градуса. Обаче маслото му не беше изтекло и продължаваше да се държи като амортисьор, поне като го буташ на ръка. А някои като ги отвориш още в кутията са текли. Смятай. Ферозата ми е 89-та година.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Предни амортисьори Feroza 93г.

                Благодаря!
                И ако може да препоръчате марка или поне кои не са хубави?

                Коментар


                • #9
                  От: Предни амортисьори Feroza 93г.

                  Аз лично, не робувам на марки. Но бих сложил маслени, а не газови. И отпред и отзад.
                  Отзад ресорното окачване докарва твърда возия, а и на предницата ако са леко понатегнати торсионите, много се втвърдява.
                  Сега съм с газови, но не съм доволен. Просто не им е дошло време за смяна.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предни амортисьори Feroza 93г.

                    Взех Каяба и съм много доволен от тях.Също сменихме тампоните в краищата на ресьорите ,бащами си беше струговал от тефлон всичко ,но аз си мисля ,че този тефлон може да създаде проблеми.Времето ще покаже.
                    Благодаря за насоките.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предни амортисьори Feroza 93г.

                      Тефлонът е по-издръжлив. Не мисля, че ще имаш проблеми.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X