Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

    Добър вечер,колеги.
    От скоро съм собственик на OPEL FRONTERA 2,0 115к.с.
    Имам следния въпрос?
    При зареждане на бензин за 20лв,около 10л,главно каране по черни пътища
    изминава 40 км и забелязвам "спъване" при работа на джипа.При подаване на газ,
    особенно в баир,джипа за момент сякаш гасне,като при свършване на горивото,и след това
    отново "поема".Винаги имам в себе си допълнително гориво,доливам 5л и проблема се отстранява.
    Въпроса ми е висок разход ли ми дава или има някакъв проблем с горивната помпа?
    Моля за вашето мнение.
    Предварително благодаря!
    Последно редактирано от Ясен; 25-05-16, 13:08.

  • #2
    От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

    Най вероятно горивото е малко и по баира сондата остава суха,щом след доливане се оправя....
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

    Коментар


    • #3
      От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

      Цедката на помпата задънена с боклуци и смуче от по-високо.

      Коментар


      • #4
        От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

        Не може да смуче от по-високо. Цедката на помпата е хоризонтално на дъното на успокоителната кошница в резервоара.
        Това е нормално поведение на почти празен резервоар на стръмен терен.
        Честото въртене на бензиновата помпа на сухо води до честата ѝ замяна с нова - превръща се в консуматив.

        Между другото: 15-25 л/100 км по черни пътища е нормален разход - не е висок.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Не може да смуче от по-високо.
          Може, може, казал песимистът.

          Но основното наистина е да не се кара с празен казан. Минимум, защото човек никога не знае какво го чака в гората като заобикаляне, боксуване, маневри и тн.

          А най-добре на газ. При добре разположена бутилка проблемите тръгват около последните 1-2 литра.

          Коментар


          • #6
            От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

            Цедката няма, как да смучи от по-високо, два пъти съм свалял помпата и не си ги представям, как може да се случи, като самата цедка е не по-висока от сантиметър и половина и лежи на дъното в хоризонтално положение.
            А относно проблема на колега-провери си налягането на бензиновата помпа, не карай с няколко литра в резервоара, защото ако сега помпа ти е здрава не след дълго ще се разделиш с нея. Дръж резервоара пълен поне 40, 50% от обема му.
            Иначе цитирания разход при шофиране по черен път е нормален.
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

              Колега,а как бих могъл да проверя налягането на помпата?

              Коментар


              • #8
                От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                Отпред на рейката има един винтил като за помпане на гуми, ама по-голям. Там се закача манометър.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                  Моят съвет е да смениш бензиновия филтър, да си напълниш резервоара до горе, и съм почти сигурен че няма да имаш посочените от теб проблеми

                  Коментар


                  • #10
                    От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                    Първоначално публикуван от Митко Д. Преглед на мнение
                    Колега,а как бих могъл да проверя налягането на помпата?
                    Имам специален за целта манометър. Ако имаш път към София пиши на лични да се разберем да минеш покрай нас и да премерим налягането!
                    Иначе Павката добре те е посъветвал да си смениш бензиновия филтър, като начало особено, ако не знаеш, кога е сменян...
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                      колега слагай си повече гориво не се филмирай с помпата,след като сложиш гориво и се оправя значи си има нужното налягане ,ако е от помпата и с пълен резервоар ще ти прави тия номера ще губи мощтност
                      Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                        Така де!
                        ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
                        ТЕЛ;0876228770

                        Коментар


                        • #13
                          От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                          Абе това са вече автомобили на годинки... не знаете кой какво е правил преди .
                          На мен примерно като ми умря помпата не можах да намеря баш оригинал и се наложи да сложа някаква стандартна. Съответно отворите на помпата не съвпаднаха с отворите на кутията и сега като е малко тунджата и не може да докара дебит. Иначе на манометър го докарва на 3 атмосфери, че и малко отгоре. Като се сетя каква борба беше с тоя резервоар и не искам и да си помислям да го свалям отново.. та затова просто си знам да наливам по-рано бензин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                            И аз имах проблем с работата на бензин.Извадих маркуча,който влиза във филтъра и като дам на контакт,помпата не тръгва,както и като завъртя да запаля.Смених помпата - същата работа.Сетих се да видя релето на помпата и се оказа,че са клеясали гнездата на крачетата.Почистих добре и всичко се оправи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Висок разход на гориво на OPEL FRONTERA ???

                              Мъдро е преди човек да смени помпата да провери какво напрежение отива до нея.
                              Съществува и вариант да подадеш 12 волта директно на помпата (от акумулатора) на загасен двигател и да чуеш дали ще завърти.
                              Това съм го прилагал с цел да източа 40 литра бензин преди да сваля резервоара, че много тежи.

                              Изобщо не приветствам хамалогията по свалянето на резервоара ей така за идеята - тежи бе, мамка му!
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X