Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

    Здравейте,

    Търсих в Англия и вече няколко ключаря вдигат рамене и НЕ могат да ми направят копия от прикачените ключове за капачката на резервоара.

    Някой има ли идея как се подхожда към такъв проблем, предполагам трябва да се разпознае типа/модел на ключ за да се поръча заготовка или ?

    В краен случай ще звънна на дилъра ама те с едно и двуцифрени суми не работят за това ги избягвам.

    Джипа е Чероки 99та година 4л бензин, десен волан но ме съмнява капачката/ключа да е пряко свързан с модела.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-22 15.28.28.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:6115110
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-05-22 15.28.41.jpg
Прегледи:1
Размер:42.3 КБ
ID:6115111
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

    Искаш да имаш повече екземпляри от тези ключове, или какво? Заключващите капачки са "aftermarket", сигурно има и такива на "Мopar" но пак нищо общо с разпознаване в смисъл на "транспондери, ECU-та, централно заключване, аларма" и тем подобни нямат. В Kleta Majka... по капачката ще ти направят ключ (на мен така ми направиха за багажника на покрива), без да имаш какъвто и да било ключ, па тия в Англия ще да са много зле, ако като им даваш ключ, не могат да му направят дубликат? По-евтино ще ти излезне да си купиш друга капачка с 3-4-5 ключа.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

      Здраво Боголюбе,

      Искам копия на ключа, че имам само един и съм патил вече от тия болести.

      Знам, че по америчко тия капачки ги има по 20тина доларес ама тук ще ми съдерат дупарес и за това си мислех, да мина с 5-10 кинта за 2 ключа/копия.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Здраво Боголюбе,

        Искам копия на ключа, че имам само един и съм патил вече от тия болести.

        Знам, че по америчко тия капачки ги има по 20тина доларес ама тук ще ми съдерат дупарес и за това си мислех, да мина с 5-10 кинта за 2 ключа/копия.
        При вас още ли краднат дзимбин?
        Че аз тука от поне 15години съм с тапи без ключ!
        Последно точиха от Ладата некъде към 1997г.

        Коментар


        • #5
          От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          При вас още ли краднат дзимбин?
          Че аз тука от поне 15години съм с тапи без ключ!
          Последно точиха от Ладата некъде към 1997г.
          Пенчо,

          Оценявам чуството ти за хумор но е неуместно, питам за конкретен проблем очаквайки предложения на поне техническо ниво не на философско или политикономическо както не са удачни и съвети да се преместя на по-сигурно място или да си бая против уроки, имам технически казус и търся техническо решение или конкретни предложения за такива капачки чисто нови например.

          Имам капачка с ключ и ми трябват копия защото искам да пътувам с тази кола, ако се затрие ключа трябва да разбивам ключалката което освен естетически негативи крие и животозастрашаващи рискове, защото капачката не е за красота а за да държи горивото където му е мястото, с пробита капачка НЕ ми се кара заради рисковете.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

            Обущари, шивачи и др. поизчезнаха и тук, но ключари все още има. И патрони се продават на много места.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Обущари, шивачи и др. поизчезнаха и тук, но ключари все още има. И патрони се продават на много места.
              То и тука има много хора които правят ключове но проблема им е, че те са точно и обущари, и шивачи и ключари и от 4-5 квадратни метра заготовки с хиляди ключове не успяват да намерят което им трябва, двама вече се отказаха, имам и специалист, който сигурно ще се справи но ми е на почти час път в едната посока заради трафика и за това не ми се ходи до него.

              Аз се надявах някой да погледне и да каже - Ааха, това е ключ заготовка тип АБеЦе и номер на модела 332542523423 и аз после с тия данни да си купя заготовките да ми ги отрежат за секунди.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                А някога ключове се правеха и без заготовки - отливка - става даже в домашни условия.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  А някога ключове се правеха и без заготовки - отливка - става даже в домашни условия.
                  Добре "Стефане", изразяваш се тъкмо толкова неясно и стосмислено , а линк към технологията, нужни материали, и т.н. това изисква добрата форумна култура Г-н Търтей

                  Ако видя зор, просто, ще го шперцовам до тогава търся по-консервативни и масови решения.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                    Технологии да искаш - става с маджун, гипс, хляб, пластелин и прочее.
                    Предвид че питаш очевидно няма да можеш сам, просто ме учудва че в Ю Кей са забравили как се прави.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Пенчо,

                      Оценявам чуството ти за хумор но е неуместно, питам за конкретен проблем очаквайки предложения на поне техническо ниво не на философско или политикономическо както не са удачни и съвети да се преместя на по-сигурно място или да си бая против уроки, имам технически казус и търся техническо решение или конкретни предложения за такива капачки чисто нови например.



                      Имам капачка с ключ и ми трябват копия защото искам да пътувам с тази кола, ако се затрие ключа трябва да разбивам ключалката което освен естетически негативи крие и животозастрашаващи рискове, защото капачката не е за красота а за да държи горивото където му е мястото, с пробита капачка НЕ ми се кара заради рисковете.

                      Аз мога да ти предложа да го пратиш до насам и ще ти върна колкото искаш копия. Транспорта е за твоя сметка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Аз мога да ти предложа да го пратиш до насам и ще ти върна колкото искаш копия. Транспорта е за твоя сметка.
                        Мерси много за предложението, добро е като идея но джипа се зарежда всяка седмица и не мисля, че за под седмица ще се оправим с логистиката, едни документи пратих с най-бързата възможна пратка и вече повече от седмица още не са пристигнали в БГ, сети се
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Технологии да искаш - става с маджун, гипс, хляб, пластелин и прочее.
                          Предвид че питаш очевидно няма да можеш сам, просто ме учудва че в Ю Кей са забравили как се прави.
                          Калъп как се прави знам и съм правил, въпроса е от какво металолееш ключа?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                            Бронз.
                            От какъвто намериш стар ключ.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заготовка за ключ - капачка резервоар ДЖИЙП XJ - ST571

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Калъп как се прави знам и съм правил, въпроса е от какво металолееш ключа?
                              От стопена четка за зъби. Не си ли гледал филми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X