Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашно сирене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Домашно сирене.

    Аз пък съм доволен като мога да си направя храната с истински продукти и сам. Това на снимката го извадих на обяд от калъпа, кръгло е щото ползвам форма за кекс за пресоването. Сега му трябва само да се осоли и след това може да се консумира прясно или да се сложи за узряване 45 дни. От 6л краве мляко излиза около 1100гр сирене.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI4409.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5716314

    Коментар


    • #32
      От: Домашно сирене.

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Честно да ти кажа и аз искам за опитам от онова магазинското сирене, ама от едно време. И лютеницата си спомням още и салама Камчия.
      Аз пък не искам и да си ги спомням. Сегашните продукти са на светлинни години във всяко едно отношение.
      Да, домашното си е вкусно, но ако е приготвено от човек, който може добре да приготвя даденото ястие (мляко, салам и т.н.). А такива хора не са много.
      За здравословно - домашното не е по-здравословно от купешкото.
      Всичко останало е носталгия по детството/младостта и нищо друго.

      Коментар


      • #33
        Re: От: Домашно сирене.

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Аз пък не искам и да си ги спомням. Сегашните продукти са на светлинни години във всяко едно отношение.
        Да, домашното си е вкусно, но ако е приготвено от човек, който може добре да приготвя даденото ястие (мляко, салам и т.н.). А такива хора не са много.
        За здравословно - домашното не е по-здравословно от купешкото.
        Всичко останало е носталгия по детството/младостта и нищо друго.
        Да на светлинни години по безвкусие. Купи си една свинска пържола например в гърция и си я направи. Българите ядем само боклуци. Странно за джипките повече се грижите откъде да им сипете нафта.
        Последно редактирано от Daniel; 28-05-16, 16:47.

        Коментар


        • #34
          От: Домашно сирене.

          [QUOTE=Roninn;2978445]
          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          И кисело мляко,само от мляко!
          /QUOTE]

          Как успяваш да го направиш на буци,аз почти всяко лято си го правя в къщи,в момента има козе кисело мляко,но стои рядко.
          Кравето го правя гъсто,но му присипвам цвика,и го изцеждам няколко дни,става гъсто почти като катък,но си играя доста.
          Не съм сигурен напълно, но "буците" се получават май, при неравномерно разбъркване (разпределяне) на закваската и непостоянен температурен режим, според мижавия ми практически опит.
          А преди по-вече от 40 години, точно така изглеждаше киселото млякото, което ми сипваха в менчето в кварталната млекарница, от един голям леген.
          На снимката е като истинско, не знам на вкус, Гошо да си признае.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #35
            От: Домашно сирене.

            [QUOTE=Roninn;2978445]
            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            И кисело мляко,само от мляко!
            /QUOTE]
            Кравето го правя гъсто,но му присипвам цвика,и го изцеждам няколко дни,става гъсто почти като катък
            Тъй де !!!
            На това му се вика "цедено мляко" .
            В него добавяш краставици ( нарязани ) копър , чесън и сол.
            И салата "Снежанка" е готова.
            Много върви с Кюстендилска черешова.
            Наздраве !!
            А, гъстотата, за която питаш се докарва от масленост на суровината ( млякото )

            Поздрави:
            Mc Queen

            Коментар


            • #36
              От: Домашно сирене.

              Домашно краве кисело мляко и сирене ми харесват. Преди години си купувах и цели тенекии овче сирене от една кошара в Балкана (в тенекии от мед с кръглия капак). Веднъж обаче присъствах на доенето на овцете и то в проливен дъжд. От тогава овче мляко и сирене не ям!

              Коментар


              • #37
                От: Домашно сирене.

                Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                Домашно краве кисело мляко и сирене ми харесват. Преди години си купувах и цели тенекии овче сирене от една кошара в Балкана (в тенекии от мед с кръглия капак). Веднъж обаче присъствах на доенето на овцете и то в проливен дъжд. От тогава овче мляко и сирене не ям!
                То ако видиш как се коли прасе на село,и пържоли няма да ядеш!
                Яж кренвирши,много са Убави!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #38
                  От: Домашно сирене.

                  Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                  Веднъж обаче присъствах на доенето на овцете и то в проливен дъжд. От тогава овче мляко и сирене не ям!
                  Ти сериозно ли? То затова не се влиза в кухня, фурна, мандра, кланница и т.н.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    От: Домашно сирене.

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    То ако видиш как се коли прасе на село,и пържоли няма да ядеш!
                    Яж кренвирши,много са Убави!
                    Домашното е домашно, ако или си го правиш сам, или някой продава на 5-10 познати. Всичко останало си е търговия с всичките негативи на сивата икономика. У нас някак си хората приемат, че щом някой е нерегистриран търговец, значи е домашно. А все пак домашното не значи качествено - в най-добрия случай може да се приеме за истинско, но само ако си близък с човека, който го прави и съответно можеш да имаш гаранция, че всичко е наред.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Домашно сирене.

                      И аз не бих купил от непознат на пазара,но при нас в провинцията нещата стоят по друг начин.
                      Не искам да обидя никой,но много хора не знаят от къде идва трапезата!
                      Kozzzec,ти не си от тях,знам!Но младото поколение,си няма и идея с какво се храни.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #41
                        От: Домашно сирене.

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        То ако видиш как се коли прасе на село,и пържоли няма да ядеш!
                        Яж кренвирши,много са Убави!
                        То по някакво стечение на обстоятелствата, съм присъствал многократно на свински погребения и на село, и в гората. Но едно е да извадиш л....та от животното, друго е да цопнат в млякото. Дъждът пък спомага изпраното руно да се отцеди в кофата при доенето. Като добавим и стерилните ръце на дояча, картинката става цветна и това обяснява раздялата ми с овчите продукти. А относно кренвиршите - след като научих как се използва сушена кръв в чували, внос от Италия за направата им, също отпаднаха от менюто ми. Принципно не съм гнуслив, но всичко си има граници.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Домашно сирене.

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          ...Но младото поколение,си няма и идея с какво се храни.
                          Знае, знае. Даже се вманиачават.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: От: Домашно сирене.

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            И аз не бих купил от непознат на пазара,но при нас в провинцията нещата стоят по друг начин.
                            Не искам да обидя никой,но много хора не знаят от къде идва трапезата!
                            Kozzzec,ти не си от тях,знам!Но младото поколение,си няма и идея с какво се храни.
                            А не и им пука. Лесно Ви е в провинцията тика в СФ само боклуци се продават.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X