Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано - звънтене зад централната конзола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано - звънтене зад централната конзола

    Здравейте

    От известно време дочувам някакво звънтене при движение с по-висока скорост, но поради разни други дреболии, които чакаха ремонт не съм карал много в последните месеци, та да обърна внимание.

    Днес имах по-дълъг преход и успях да установя, че това звънтене, което звучи като нещо средно между стържене на нещо въртящо се и резониране на нещо разхлабено идва няъде зад централната конзола. Не се влияе от оборотите на двигателя и от предавката. Почва да се чува около 80км/ч и не си променя честотата, поне не мога да доловя. Но пък има някаква пулсация...т.е. в дадени периоди е постоянно, след малко започва да се появява и изчезва точно все едно пулсира.

    Мисля си за нещо около преден диференциал или кардан. Послено покрай нещо друго бях под колата и забелязах, че предния кардан има доста "интересен" луфт. Не мога да го опиша в градуси, но в линейни мерки би било около 1 см или малко по-малко, което най-вероятно е страшно много...но може ли да е от това? Като цяло такъв луфт ми се връзва с описаната по-горе пулсация, но пък защо го чувам като звънтене? Иначе някакви изумителни вибрации не усещам, поне не и при постояна скорост и при наличен шум.

    P.S. Може би трябва да уточня, че нямам хъбове, а съм с капачки, т.е. всичко се върти постоянно
    Знам, че лесно може да се изключат някои предположения, но в момента няма как да свалям кардан, а искам да се подготвя психически за поредния харч.

    Благодаря!
    Последно редактирано от ivokbg; 21-05-16, 22:03.

  • #2
    От: Терано - звънтене зад централната конзола

    При мен имаше нещо подобно.Първо си мислех че са криви джанти или небаланаирани гуми,че тресеше при скорост между 90 и 110 но се оказа карета на кардана.Смених ги на предният и на задният барабар с тях и предните биалетки и тропането и тресенето изчезнаха.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Терано - звънтене зад централната конзола

      Да допълна става дума за терано 3.0 2002 година също без хъбове с капачки.
      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

      Коментар


      • #4
        От: Терано - звънтене зад централната конзола

        Съвсем бях забравил, че съм писал подобен пост

        Без да съм се задълбочавал твърде много, за да локализирам точно откъде идва шума след като направих няколко неща не съм го чувал повече или поне не ми е направило впечатление. Едното беше да сложа ръчни хъбове, преди бях с капачки. Предния ми диф е с големичък луфт и е твърде възможно да е било от там, сега след като не се върти...

        Другото беше, че си смазах каретата на карданите. Не знам дали е излязла всичката гняс, защото тези на предния кардан бяха доста спечени. Ще покарам малко с новата грес пък после ще гресирам пак. Иначе луфтове няма по тях и не съм сменял хардуера. Освен болтовете...имаше 5 вида различни болтове и 2-3 вида гайки от общо 8-те болта на предния кардан. Няма как да не носи зверски дисбаланс. Смених ги с еднакви, макар и не карданни. Може и това да е причината.

        Та така се развиха нещата при мен

        Коментар


        • #5
          От: Терано - звънтене зад централната конзола

          Да да и гресирането е важно и аз съм ги гресирал.А какви хъбове сложихте и колко пари,че и аз се двоумя за ръчни хъбове ?
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            От: Терано - звънтене зад централната конзола

            От Vromos.com са моите. Един от стандартните избори за форума, май доста хора са с такива.
            Да не умаловажаваме и другите търговци, разбира се, има си алтернативи.

            Коментар


            • #7
              От: Терано - звънтене зад централната конзола

              Ок благодаря за инфото.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X