Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

    Пореден ъпдейт - и от помпата не е Двама (уж) култови дизелджии в Бургаско веднага казаха, че при тези симптоми със сигурност не е от горивната система. По-скоро би трябвало да е от дозирането на въздуха, и сега проверяват клапани, турбо и тем подобни. Егати..

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

      Има ли развитие по темата? Моето Паджеро почна доста да пуши при повечко газ, а не съм изненадан с голям вървеж, ЕГР-а е затапен.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

        За съжаление, при мен няма никакво положително развитие :/ Следващата седмица ще го карам при поредния майстор..

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

          Лошо, и аз съм така с колата, не искам и с Паджерото да я подкарвам по тоя начин.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Лошо, и аз съм така с колата, не искам и с Паджерото да я подкарвам по тоя начин.
            Ако пушекът е черен, вероятно няма достатъчно въздух от турбото. Трябва да се премери налягане на въздуха. Но трябва да се действа умно, а не както някой, първо сваляме и "рециклираме". После дълго плачем по форумите.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

              Пушекът е черен, ако давам плавно газ пуши леко след около 2500 оборота, обаче ако го сритам здраво още преди 2000 зад мен е страшно.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                Аз бих сложил манометър за проследяване на налягането на въздуха при различните режими. Това казва много.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                  Ще го мъча в някой дизел сервиз. При нас читави такива няма, та ще е май в Ловеч, има добри отзиви за там. Иначе ще го имам в предвид, но никак не съм фен на дизелите и не искам да се ровя, където не мисля, че имам много знания.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                    Наистина може да е от турбото. Такова нещо (подобно)ми се е случвало на 2.5 . Оказа се разхлабен маркуч на интеркулера. Има един байпасен клапан на турбото дето изпуска излишното налягане в ауспуха.....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                      Ще погледна за хлабава връзка, но при мен нещата постепенно търпят развитие, тоест влошават се. Почти година откакто е при мен. В началото на зимата палеше с два подгрева и стартер без газ, на -14, пак така. Някъде февруари-март започна малко да се пазари, да събира цилиндрите при по-ниски температури - под плюс 14. Сега си пали без проблем. Иначе с пушенето малко съм пресилил нещата, пуши при нормално ускорение над 3500 оборота, при повечко газ и по-рано. При много газ отзад е весело.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                        Здравейте отново, колеги. И при мен проблемът търпи развитие - не знам към добро или лошо, обаче. От както писах преди два-три месеца съм нямал нито един случай, в който да запаля и да не мога да потегля. Но за сметка на това, зачестиха случаите, в които при палене или дори в движение, колата започва да пуши (но по-леко, без да е форсирана) и губи определена мощност (но все пак има, и продължава да се движи). Други две неща, които забелязах: 1) При рязко спиране или ускороение, или общо взето като се разклати повечко колата, за момент светва лампата за вода в горивния филтър (не знам дали има връзка); и 2) В дясно под волана имам едно копче, което вярвам е за подгрева. По принцип, в ляво има една лампичка, която свети докато го натискам и изгасва, когато го пусна. В последно време забелязвам, че като запаля и двигателя поработи малко, тази лампичка сама светва и точно тогава усещам загубата на мощност. След време угасва. Съвсем вече се побърках..

                        Та, както и да е. В Бургас определено не мога да намеря някой, който да определи какво и има на моята джипка. Следващите няколко месеца ще съм в София, и много бих се радвал ако някой ми препоръча сервиз/майстор, който разбира от Паджерота, и има по-голяма вероятност да диагностицира проблема ми. Искам първо да говоря с него, и след това ако прецени, мога да я докарам от Бургас за преглед.
                        Последно редактирано от demonizator; 21-10-16, 16:57.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                          Струва ми се, че някой някога по някаква причина е правил доработки. Махни всичко незаводско и ще разбереш.
                          п.п. Долу вдясно под волана е подгрева на течността за чистачките мисля.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с Pajero '97 2.8 TDI автоматик

                            Първоначално публикуван от demonizator Преглед на мнение
                            ..... Но за сметка на това, зачестиха случаите, в които при палене или дори в движение, колата започва да пуши (но по-леко, без да е форсирана) и губи определена мощност (но все пак има, и продължава да се движи).....
                            Турбокомпресор, с много голяма сигурност, разбира се ако обяснението е точно.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X