Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Данък на новорегистрирано МПС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Данък на новорегистрирано МПС

    Привет колеги, към днешна дата, трябва ли да ходя до общината за да я впиша, или от КАТ вече пращат тази информация към общината автоматично, също така кога трябва да платя данъка, тия дни или чак догодина?

  • #2
    От: Данък на ново-регистрирано МПС

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Привет колеги, към днешна дата, трябва ли да ходя до общината за да я впиша, или от КАТ вече пращат тази информация към общината автоматично?
    Иди и ПРОВЕРИ дали са те вписали в общината. Теоретично ако са изпълнени някакви условия те вписват служебно, на практика може и да не те впишат, а отговорността си е твоя.

    Ако в някоя от платежните системи ти излиза колата по номер, всичко е наред и можеш да не ходиш до общината.

    Коментар


    • #3
      От: Данък на ново-регистрирано МПС

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Иди и ПРОВЕРИ дали са те вписали в общината. Теоретично ако са изпълнени някакви условия те вписват служебно, на практика може и да не те впишат, а отговорността си е твоя.

      Ако в някоя от платежните системи ти излиза колата по номер, всичко е наред и можеш да не ходиш до общината.
      Мерси Ясене, а мога ли да проверя към община Младост а не непременно да е по местоживеене към съответната община по лк, кога трябва да се плати данъка, сега или догодина?

      Коментар


      • #4
        От: Данък на ново-регистрирано МПС

        Имаш данък за остатъка от 2016 който трябва да платиш сега. Данъка за 2017 е друг случай. Изчакай една-две седмици и отиди да си платиш за 2016.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Данък на ново-регистрирано МПС

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Мерси Ясене, а мога ли да проверя към община Младост а не непременно да е по местоживеене към съответната община по лк, кога трябва да се плати данъка, сега или догодина?
          Пробвай първо в Изи пей или Ипей. Ако ти излезе - плащай. Иначе мисля че не може в друга община.

          Коментар


          • #6
            От: Данък на ново-регистрирано МПС

            Благодаря за съветите , ще пиша какво е станало.

            Коментар


            • #7
              От: Данък на ново-регистрирано МПС

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              .... а мога ли да проверя към община Младост а не непременно да е по местоживеене към съответната община по лк, кога трябва да се плати данъка, сега или догодина?
              Зачисляването на автомобила е в съответната община по местоживеене и л.к.
              Доскоро зачисляването беше лично , с документ за придобиване на автомобила . То не че няма да цъфне и служебно ( ако не го направиш лично ) , но е възможно да е на по- късен етап . Ийзи пей е само начин на разплащане и не е оправдание за неплащане , щото не фигурира там .

              Както ти обясниха , данъкът се дължи от датата на придобиване - за остатъка от настоящата година . Може и догодина да го платиш , но с лихвите , които автоматично се начисляват от датата на придобиване . При данъчните вече пропуск няма
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Данък на ново-регистрирано МПС

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Зачисляването на автомобила е в съответната община по местоживеене и л.к.
                Доскоро зачисляването беше лично , с документ за придобиване на автомобила . То не че няма да цъфне и служебно ( ако не го направиш лично ) , но е възможно да е на по- късен етап . Ийзи пей е само начин на разплащане и не е оправдание за неплащане , щото не фигурира там .

                Както ти обясниха , данъкът се дължи от датата на придобиване - за остатъка от настоящата година . Може и догодина да го платиш , но с лихвите , които автоматично се начисляват от датата на придобиване . При данъчните вече пропуск няма
                Ясно, ще си нося за всеки случай каквото трябва за да я впиша лично в общината, това за в случай че не се е автоматизирало от КАТ, и за да не се разкарвам по два пъти, съответно и ще платя в същия ден данъка.

                Коментар


                • #9
                  От: Данък на ново-регистрирано МПС

                  Чл. 60. (1) (Изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 105 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г.) Данъкът върху превозните средства се плаща на две равни вноски в следните срокове: до 30 юни и до 31 октомври на годината, за която е дължим. На предплатилите до 30 април за цялата година се прави отстъпка 5 на сто.
                  (2) (Изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 106 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) За превозните средства, придобити или регистрирани за движение през текущата година, данъкът се плаща в двумесечен срок от датата на придобиването им, съответно на регистрацията им за движение, в размер 1/12 част от годишния данък за всеки месец до края на годината, включително месеца на придобиването, съответно на регистрацията им за движение.

                  В Сф може да ги платиш във всяко данъчно, не само по местоживеене
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Данък на ново-регистрирано МПС

                    За мой късмет, всичко е станало автоматично от КАТ към общината, отидох до общината и си платих данъка директно на касата, доживях за първи път към дадена държавна институция и при тази наша бюрокрация, да ми е така лесно и без разправиите с молба-декларация, вписване и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Данък на ново-регистрирано МПС

                      А как стои въпроса с ОТПИСВАНЕТО при продажба - автоматично ли е или трябва да се пуска заявление в общината?
                      Знам, че има и някаква /безумно/ изискване за отписване при продажба - с копие от договора в КАТ...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Данък на ново-регистрирано МПС

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        А как стои въпроса с ОТПИСВАНЕТО при продажба - автоматично ли е или трябва да се пуска заявление в общината?
                        Знам, че има и някаква /безумно/ изискване за отписване при продажба - с копие от договора в КАТ...
                        ... и после в общината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Данък на ново-регистрирано МПС

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          А как стои въпроса с ОТПИСВАНЕТО при продажба - автоматично ли е или трябва да се пуска заявление в общината?
                          Знам, че има и някаква /безумно/ изискване за отписване при продажба - с копие от договора в КАТ...
                          Отписах я в КАТ и от там автоматично ще се отпише в общината, така ми казаха, иначе преди отписвах от общината с договор за покупко-продажба и т.н. Отписах я в КАТ не толкова за самото отписване а че ако междувременно, новия собственик на който съм продал МПС-то, не я регистрира навреме и направи нарушение и съответно някоя камера го заснеме, аз ще имам вече документ - входящ номер че съм я отписал от КАТ и да не ме търсят мен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Данък на ново-регистрирано МПС

                            Има ... и още как ...
                            Би следвало отписването да става автоматично, но не се случва ... (поне в Община Варна)
                            В началото на годината продадох МПС, на 8.Март регистрирах друго в КАТ, на 10 Март в общината беше постъпило уведомление, че имам новорегистрирано МПС, но уведомление за продажбата на старото нямаше, още повече, че новия собственик също е с адресна регистрация във Варна.
                            На въпроса ми "Защо е така" отговорът беше : "- Ами по всяко време, когато донесете договора за покупоко-продажба ще ви изчистим партидата, защо се притеснявате ...?"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Данък на ново-регистрирано МПС

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Отписах я в КАТ и от там автоматично ще се отпише в общината, така ми казаха, иначе преди отписвах от общината с договор за покупко-продажба и т.н. Отписах я в КАТ не толкова за самото отписване а че ако междувременно, новия собственик на който съм продал МПС-то, не я регистрира навреме и направи нарушение и съответно някоя камера го заснеме, аз ще имам вече документ - входящ номер че съм я отписал от КАТ и да не ме търсят мен.
                              Съгласно ЗДвП праводателят в двуседмичен срок трябва да уведоми службата по регистрация. Автомобилът не се отписва, а се въвежда "предстоящ собственик", което не значи "автоматично отписване" от Общината или съвсем не означава, че няма някой да го разходят (до няколко пъти) до КАТ при евентуално нарушение от настоящият собственик на автомобила.
                              Принципно си отписвайте автомобилите и от Общината де.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X